Giro d'Italia 2012

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Cesc18 Dátum május 06, 2012, 20:08:35
Most már csak 1.55-ért adják Cave győzelmét, ha nem találok valami jó kis H2H-et akkor valószínűleg teszek rá, bár bringában végső győztesre ilyen oddson nem annyira szeretek fogadni...
Van egy érzésem hogy holnap lehet hazaér egy szökés.Mégpedig dán szakaszgyőzelmet várok.(Lund esetleg Christiansen )
Két H2H-et találtam ami nem is tünik olyan rossznak:
Cavendish-Mezőny 1.60  2.30
Nikolaes Maes-Filippo Pozzato 1.40 2.70
Mindkét esetben megtenném a másodikat.Jobban hajlok viszont a második tippre.Túl magas a 2.70 Filippoért ráadásul úgy hogy a Omegában már holnap nagy valószínűséggel sprinttel Chicchi így Maes mai eredménye csak a véletlen(20.hely) .Pozzato pedig bármikor képes egy top10es helyezésre.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 06, 2012, 21:05:26
Van egy érzésem hogy holnap lehet hazaér egy szökés.Mégpedig dán szakaszgyőzelmet várok.(Lund esetleg Christiansen )
Két H2H-et találtam ami nem is tünik olyan rossznak:
Cavendish-Mezőny 1.60  2.30
Nikolaes Maes-Filippo Pozzato 1.40 2.70
Mindkét esetben megtenném a másodikat.Jobban hajlok viszont a második tippre.Túl magas a 2.70 Filippoért ráadásul úgy hogy a Omegában már holnap nagy valószínűséggel sprinttel Chicchi így Maes mai eredménye csak a véletlen(20.hely) .Pozzato pedig bármikor képes egy top10es helyezésre.

Cave ellen nem merek tenni, így nálam az biztos kimarad. Pozzato-ban pedig ilyen oddson valóban van fantázia.
Nálam azonban megjátszásra Goss kerül Farrar ellen. Egyszerűen erősebbnek érzem az ausztrált.

Matthew Goss v Tyler Farrar Goss 1.75

Amúgy szerintem szökés nem fog hazaérni, ha csak nem lesz egy komoly bukás. Itt a sprinterek csapatai nagyon figyelnek, ha kell még a BMC is besegít Phinney miatt, azért a mai napon még bőven megtarthatja a rózsaszínt és nagyon nem mind1, hogy meddig van egy versenyzőn...
_______________________

A Giro d'Italia harmadik szakaszának rajtja előtt a mezőny a tavaly tragikus körülmények között elhunyt Wouter Weylandt-ra emlékezik majd. A szakasz rajtjának és a befutónak otthont adó Horsens városában egy perces szünettel adóznak Wouter emlékének.

" A harmadik szakasz az ő emlékének adózik majd. Az egy perces gyászszünetet követően lejátszuk Wouter kedvenc dalát, a Sex on Fire-t a Kings of Leon-tól"- adták hirül a szervezők.

(Milyen fura, hogy már eltelt 1 év, kb olyan mintha tegnap történt volna...)

Weylandt nekem benne volt a kedvenc bringásaim között.Jó sprinter és pavés versenyző lehetett volna..
Gosst hol találtad ennyiért? Nekem ilyen 1.5 körül adták tegnap este.Tegnap azért Phinneynek meleg lett a helyzet egy pillanatra mikor a bringájával voltak gondok.

további tragikum: A holnapi szakaszt Horsensben rendezik, a dán város polgármestere ma hunyt el szívrohamban.
forrás: http://www.nemzetisport.hu/kerekpar/leesett-a-lanca-az-ellovasnak-am-megtartotta-a-rozsaszin-trikot-2128960
:'(

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 07, 2012, 10:08:37
Weylandt nekem benne volt a kedvenc bringásaim között.Jó sprinter és pavés versenyző lehetett volna..
Gosst hol találtad ennyiért? Nekem ilyen 1.5 körül adták tegnap este.Tegnap azért Phinneynek meleg lett a helyzet egy pillanatra mikor a bringájával voltak gondok.

bet365

Elég peches lett volna, ha így veszíti el a trikót, de nagyot ment a végén, megérdemli, hogy még mindig rajta legyen.

Idézetet írta: afrikailajos Dátum május 07, 2012, 10:17:03
további tragikum: A holnapi szakaszt Horsensben rendezik, a dán város polgármestere ma hunyt el szívrohamban.
forrás: http://www.nemzetisport.hu/kerekpar/leesett-a-lanca-az-ellovasnak-am-megtartotta-a-rozsaszin-trikot-2128960
:'(

Az igen... :(

Köszi.Akkor ezekszerint feljebb vitték a szorzót mert tegnapról kevesebbre emlékeztem.
Állítólag épp biciklizés közben halt meg a polgármester.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 06, 2012, 21:05:26
Nikolaes Maes-Filippo Pozzato 1.40 2.70
Mindkét esetben megtenném a másodikat.Jobban hajlok viszont a második tippre.Túl magas a 2.70 Filippoért ráadásul úgy hogy a Omegában már holnap nagy valószínűséggel sprinttel Chicchi így Maes mai eredménye csak a véletlen(20.hely) .Pozzato pedig bármikor képes egy top10es helyezésre.

Kicsit még kutakodtam...az Omega oldalán írnak a tegnapi szakaszról, illetve, hogy ma mi a céljuk:

Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team did everything in their control to try and contest both the 206km stage and the overall classification on Sunday at Stage 2 of the Giro d'Italia in Herning. Unfortunately, what was out of their control is what made the difference.

According to Sports Director Rik van Slycke, a peloton rider made contact with the wheel of potential GC contender Dario Cataldo earlier in the race when other teams were stringing out the field, which forced the Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team to work to bring Cataldo back and continue to contest the overall classification.

"The team was very concentrated," Van Slycke said. "We had to work a lot, but we were motivated and did a good job to bring him back."

Then, the team worked for sprinter Francesco Chicchi in the final kilometers, as the peloton prepared for the field sprint on a flat stage. However, bad luck also happened in that situation.

"At first they ran into the wheel of Michal Kwiatkowski, one of the leadouts for Chicchi," Van Slycke said." So we lost him with 3km to go, and then there was a crash in the last corner. They were lining up some guys who came in too fast on the inside, and they just went out of the corner and crashed."

Nikolas Maes, who was the team's top finisher in 20th place, was caught behind the crash just meters before the finish line.

"He had to hit his brakes and then stop," Van Slycke said. "So we couldn't do the sprint, and that's also why there was a gap of eight seconds with a few riders who made it through the corner. Chicchi was stopped, and he couldn't sprint. The road was full of riders down."

Mark Cavendish (Sky Procycling) won the stage, while Matthew Goss (Orica GreenEDGE) was 2nd and Geoffrey Soupe (FDJ-Big Mat) was 3rd.

Fortunately, despite all the bad luck for Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team, there were no crashes or injuries.

"Just some material damage by moves made in front," Van Slycke said.

For Stage 3, Van Slycke said, the team's tactics will depend on the weather. It's another flat stage.

"We have to keep always in mind that we can put Chicchi in the right position to win a stage, and be careful with Cataldo, Kwiatkowski and those who we hope can make a good result in the overall classification," Van Slycke said. "Make sure they do not lose too much time. In stages like this, it is very dangerous in the wind and with the high speed, we have to be very careful."

____________________

Farnese oldalára is felnéztem, de ott sajnos minden olaszul van...

Azt kellene tudni, hogy biztosan Pozzato fog-e sprintelni, mert ugye ott van még a csapatban Guardini is, aki szintén gyors lábú.

" La maglia completamente fluo dei corridori di Luca Scinto si è però vista anche nel finale, grazie ad un brillante Filippo Pozzato che si è messo al servizio dei propri "giovani" per pilotare al meglio Guardini al suo primo sprint rosa. Andrea "Flash" è però incappato nella caduta provocata da Theo Bos all'ultima curva, finendo a terra a 60 all'ora, per fortuna senza gravi conseguenze: "Nessuna conseguenza grave, solo qualche sbucciatura. Ma mi spiace per il lavoro dei miei compagni, Pippo è stato esemplare e non siamo stati bravi a seguirlo (Lui insieme a Favilli e De Negri, gli ultimi uomini designati a condurre il Veronese allo sprint n.d.r.)comunque non ci perdiamo d'animo. Domani c'è un'altra tappa per noi, lavoreremo di nuovo per arrivare allo sprint. Sento di esserci, e voglio provarci". Domani il "garibaldi" dice Horsens - Horsens, 190 km di pianura con l'adrenalina in corpo verso uno sprint che si preannuncia, scatenato."

Ha Pozzato sprintel, akkor már teszem is 2.7-ért...

Guardini tegnap bukott...

Köszi a forrásokat Cesc! Többségében énis erre alapoztam a tippemet.Nézegettem Pozzato twitterjét meg fészbukját de úgy néz ki nekem legalábbis hogy ma ő fog sprintelni.Tegnap is végezhetett volna előrébb ha nincs a bukás.Maes pedig ma segít Chicchinek.Chicchiről is kerestem a neten dolgokat milyen formában van mert a Giro előtt azt nyilatkozta hogy megpróbál szakaszt nyerni és úgy érzi hogy a szakaszokon képes lehet egy top3ra.

Cavendisht keményen elütötte Ferrari. :o

Nikolaes Maes-Filippo Pozzato 159. - 131.   :great:

Tükörsima :)

Tyűűű nem semmi befutó volt, ezúttal sem maradt el a bukás...csoda, hogy Cavendishnek semmi baja nem lett a horzsolásokon kívül. Phinneyt nagyon sajnálom, hihetetlen mennyire peches...tegnap leesik a lánca és majdnem amiatt veszíti el a trikót, ma meg a cél előtt 100-200m-el a bukásba keveredik. Ápolták, de végül áttudott haladni ő is a célvonalon így megőrzi a rózsaszín trikót!

Idézetet írta: Cesc18 Dátum május 07, 2012, 09:56:03

Matthew Goss v Tyler Farrar Goss 1.75 :ok: (1.-3.)

Nikolaes Maes v Filippo Pozzato Filippo Pozzato 2.75 :ok: (159.-131.)

Milyen jó döntés volt nem Cave-re rakni...ezért nem szeretem az ilyen 1.5-ös oddsokat szakasz győztesre.
Goss behúzta!
Pozzatot is sikerült bemákolni!
Yeah! :great:

Gratula! Jól teljesítettünk.Kicsit előrébb gondoltam Pozzatót de így is tökéletes  :great:

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 07, 2012, 17:22:38
Gratula! Jól teljesítettünk.Kicsit előrébb gondoltam Pozzatót de így is tökéletes  :great:

:beerchug: Nem csak a versenyzők, de mi is megérdemeljük az 1 napos pihenőt... :)

És akkor a befutó...egyébként parádés amit a Greenedge művelt, gyönyörűen hozták a végén Goss-t.

Matthew Goss vince la terza tappa del Giro D'Italia 2012

Idézetet írta: Cesc18 Dátum május 07, 2012, 18:43:57
:beerchug: Nem csak a versenyzők, de mi is megérdemeljük az 1 napos pihenőt... :)
Remélem átmentjük a formát olaszba is.Kiváncsi leszek a csapatidőfutamra.