ATP - Indian Wells

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#15 március 17, 2010, 16:36:38, Milan
John Isner-Sam Querrey

tipp:Isner
odds:2.34
iroda:unibet

Na most megkapja a magáét Querrey, mégegyszer nem lesz akkora mákja mint pár hete a memphisi döntőben...akkor rá tettem mert úgy gondoltam hogy a jó szervák mellett játékügyesebb mint a másik amerikai, és ha meginog Isner akkor ki tudja majd használni...hát nem éppen így történt...Először is Isner nem inogott meg(a 3.szettben igen de az már egy másik meccs volt), a szervái halálosak voltak...viszont Querrey többször is beremegett, csak a csoda mentette meg attól hogy nem brékelte le Isner...aztán jött a tie break ahol rögtön az elején jött is a mini és nem is hibázott Isner...aztán 2.szett ugyanez újra jön a tie és újra az elején a mini...nah itt tudtam is hogy vége, de aztán jött az Isteni csoda(a vonalbírók képében) és zsinórban 2 tiszta ásznál(az első esetleg nem de a második tuti hogy az volt) out-ot mondtak és a 2.szervából hatalmas mákkal pontot csinált Querrey és ezzel megnyerte a 2.szettet...aztán ezután Isner megtört és a 3.szett már sima volt...De egészen addig nem volt ellenszere Querrey-nek, és ha Isner így szervál továbbra is(márpedig eddig nem úgy tűnik mintha abbahagyná ezen jó szokását) akkor egyszerűen nem lesz hogy megfogni, mert míg Memphisben nem volt Challenge így ott a vonalbírok eldönthették, itt a sólyomszem igazolja majd a langaléta amerikait így nincs mivel megtörni a szerváit, mert Querrey mást nem igazán tudott akkor felmutatni...és nem hinném hogy ez pár hét alatt megváltozott volna...2-0ás Isner győzelemre számítok, mivel nem hinném hogy le lehet majd brékelni, míg Querreyben benne van a hiba lehetősége, ha máshol nem akkor majd a tie breakben...

Eredmény: 2-0
1,34 pont

#16 március 17, 2010, 16:37:18, Milan
Brian Dabul-Ivan Ljubicic

tipp:over 21.5 game
odds:1.72
iroda:bet365

Mivel még soha nem láttam játszani Dabult így nehéz lesz róla véleményt mondani, csak statisztikából dolgozom...selejtezőkkel kezdte a versenyt ahol 2 sima szettben verte Amritrajt és Kim-et, majd a főtáblán szintén 2 szettben intézte el Leandro Mayer-t és Simon-t is...4 meccs alatt még nem vesztett szettet de ami még durvább hogy összesen 1x sikerült brékelni, méghozzá Kimnek a 2.szettben...Szval az adogatásai rendben vannak ez leszűrhető így látatlanban is...A horvát Ljubicic más tészta, őt már sokszor láttam és sose voltam odáig tőle...Tény hogy ha jönnek a szervák akkor nehéz megverni, mert időnként a játék más elemeiben is csillog,de ez a ritkább...többször fordul elő hogy a szervában is hibázik és a labdamenetekben is balfasz...de hát a korral jár a sokszor kihagyó összpontosítás is, és a kopasz nem a fiatalabb generáció képviselője...Harrison ellen átlagosan szervált, ha ezen javítani fog ma akkor nyerhet, ha hasonlóan folytatja akkor lehetnek gondjai és nagyon kiélezett meccs lesz...Ha rosszabbul adogat akkor bármi lehet...én abból indulok ki hogy egy picit jobban fog szerválni a tegnapelőttinél...ezesetben az első szettre tie breaket várok és ha azt megnyeri akkor a 2.szettben már a break is meglehet...viszont ezesetben minimum 22 game lesz a mecsen, ami már tökéletes is lesz...nehezen tudom elképzelni hogy tie break nélkül leperegjen ez a találkozó...

Eredmény: 17 game
-1 pont

#17 március 17, 2010, 16:38:02, Milan
Federer - Baghdatis

tipp: hendikep Baghdatis +5,5 game
odds: 1,66
iroda: bet365

[e]Elöljáróban annyit, hogy 2 szettes Federer győzelmet várok ezen a mérkőzésen. Hat game különbséggel viszont nem fog nyerni a svájci Baghdatis ellen. Jó teniszező a ciprusi is és 6:4, 6:3nál nagyobb arányban nem kap ki. Ehhez kell azért Federer is, mert róla azt tartom, hogy annyit ad ki magából, amennyire feltétlenül szüksége van az adott mérkőzés megnyeréséhez, egy ellenfelét sem akarja mindenáron porba döngölni, ez most nehéz is lenne kemény borításon. kicsit olyan, mint az olasz labdarúgó válogatott, akik szintén csak annyi teljesítményt adnak ki magukból, amennyi minimálisan szükséges. Tehát ha Federer nem fog ki valami extra nagy napot és nem lesz az, hogy minden bejön neki, amit megpróbál, akkor ekkora hendikepet nem tud ledolgozni. Baghdatis pedig van annyira jó játékos, hogy csak úgy ne tudja megverni még a világelső, teljesen megérdemelten legjobbnak titulált Federer sem. Szóval a 6:4, 6:3 az nálam a minimum, ennél csak nehezebben fog tudni nyerni a svájci. Előző meccsén Hanescu ellen is volt egy kisebb megingása a második szettben, így csak 2:1re tudott nyerni.  Tehát nem mondanám, hogy bombaformában lenne, főleg nem úgy, hogy az Ausztrál Open óta nem is indult egyetlen tornán sem.[/e]

Eredmény: 7-5 5-7 6-7
0,66 pont

#18 március 18, 2010, 09:21:47, Milan
Jo Wilifred Tsonga - Robin Soderling
Tipp: 2,5 szett felett
Odds: 2,13
Fogadóiroda: [bs]Betsson[/bs]

[e]Ilyen szintű játékosok találkozóján nyilván minden tippben benne rejlik a lutri, de az a véleményem, hogy a svéd sokkal inkább esélyese a meccsnek, mint ahogy azt az oddszok mutatják. Bár Tsonga nagyon jól kezdte az évet, az Australian Open-en csak az elődöntőben állította meg Federer, de utána eléggé leeresztett. Ez elsősorban abban mutatkozott meg, hogy milyen szintű játékosok ellen fejezett be vereséggel egy-egy tornát. Ha csak az eredményeket nézzük sokkal többet Soderling sem tudott felmutatni, bár neki van egy tornagyőzelme Rotterdam-ban, de azon kívül semmi. Játékát ennek ellenére sokkal erőteljesebbnek érzem, mint a franciáét, ha győztesre tippelnék, inkább rá voksolnék. Egy szettre azonban feltétlenül jónak látom Tsonga-t is, és így meghagyom a lehetőségét az esetleges győzelmének is.[/e]

Eredmény: 0-2
-1 pont

Idézetet írta: patyi Dátum március 15, 2010, 19:21:04
Philipp Kohlschreiber-Novak Djokovic

tipp:+4.5ről Kohlschreiber
odds:1.83
iroda:bet365

A 2 játékos között klasszis különbség van, a legjobb Kohli tud nyerni egy gyengébb Djoko ellen...ha a szerb csúcsformában van akkor a német fejre is állhat akkor se lesz esélye...De a szerb most közel sincs a csúcsához, igaz hogy zsinórban 8 meccset nyert, de minden meccsen volt egy kisebb nagyobb hullámvölgye, amikor is atomszarul játszott...Így sikerült Fishnek 6-0ás szettet nyernie ellenne, Isnernek salakon csak 3-2re kikapnia, Ljubicicnek és Troickinak simán szettet nyernie...Igaz hogy nagyon jól fogad a szerb de a szervái nagyon megingathatóak, így bármikor benne van hogy lebrékelik...Kohli a tavalyi Roland Garros óta nem találja magát, akkor érte el élete eddigi legnagyobb eredményét a szerb 6-4 6-4 6-4es legyőzésével...azóta inkább csak negatív meglepetéseket okoz...Viszont ha megy neki akkor a jó szervák mellé a hosszabb pontokban is ott tud lenni fejben és azokban sem esélytelen...a jelenlegi Djoko-nak pedig pont egy ilyen ellenfél kell hogy leszállítsa szépen a földre, és végre összekapja magát mert jelenleg egy Federer vagy Murray bohócot csinálna belőle...Kolhi nagyon simán verte Petzschnert aki azért nem rossz játékos így látok benne annyi erőt hogy meg tudja szorítani a szerbet, ha megverni nem is sikerül...3 szettre vagy 2 szoros szettre számítok, amivel simán meglehet ez a hendikep...

Eredmény: 3-6 6-2 6-7
0,83 pont


Nem szeretnék rohadék lenni, de régebben volt egy hasonló tippem, amihez nem írtam oda hogy game-re vagy szettre vagy mire vonatkozik a hendikep és arra 0 pontot kaptam. És ott is egyértelmű volt az indoklásból meg egyébként is, hogy mire vonatkozik, ahogy Patyi tippjénél is, de nekem az 0 ponttal lett értékelve!
Nem szeretnék egy újabb vitát, vagy ellenségeskedést, vagy akármit elindítani, de úgy gondolom, ha akkor én 0 pontot kaptam, akkor az lenne a korrekt, ha erre is annyi lenen a pontszám...

Idézetet írta: jax Dátum március 17, 2010, 18:02:23
Nem szeretnék rohadék lenni, de régebben volt egy hasonló tippem, amihez nem írtam oda hogy game-re vagy szettre vagy mire vonatkozik a hendikep és arra 0 pontot kaptam. És ott is egyértelmű volt az indoklásból meg egyébként is, hogy mire vonatkozik, ahogy Patyi tippjénél is, de nekem az 0 ponttal lett értékelve!
Nem szeretnék egy újabb vitát, vagy ellenségeskedést, vagy akármit elindítani, de úgy gondolom, ha akkor én 0 pontot kaptam, akkor az lenne a korrekt, ha erre is annyi lenen a pontszám...

Ez így igaz, a tipp hiányos, csak én benéztem valamit a feldolgozásnál.

#21 március 18, 2010, 09:22:13, Milan
Baghdatis - Robredo

tipp: Baghdatis
odds: 1,45
iroda: unibet

[e]Nagyon szimpatikus játékos a ciprusi Marcos Baghdatis, aki mellesleg játszani is tud és a kis drukker had pedig, minden mérkőzésén énekelget. Korábban háromszor játszott már Robredoval és minden alkalommal Baghdatis győzelmével végződött a mérkőzés, ráadásul még szettet sem vesztett a spanyol ellen. Salakon nem mérkőztek még, ott lenne valószínű a legnagyobb esélye Robredonak. Most viszont szintén nem salakon lesz a mérkőzés, hanem kemény borításon, ami egyértelműen a ciprusinak kedvez. A tegnapi nap folyamán pedig Federer legyőzése óriási önbizalmat adhatott neki és ad ezen mérkőzés előtt is. A világ legjobb teniszezőjét győzte le tegnap, nem kis mérkőzésen. Robredonak, Stakhovsky és Sela voltak az ellenfelei az idáig vezető úton és előbbi ellen 3 szettre kényszerült, és a döntő szettben csak 7:5re tudott nyerni. Sela pedig jóval alacsonyabb rangsorolt ellenfél volt. Most a tegnapi győzelem után vélhetően nagy kedvvel játszó Baghdatis ellen kevés lesz az eddigi két mérkőzésen nyújtott teljesítménye. Baghdatis nem csak, hogy jobb játékos eddigi ellenfeleinél, hanem eddig mindig kikapott tőle Robredo.[/e]

Eredmény: 1-2
-1 pont

#22 március 18, 2010, 09:22:38, Milan
Melzer - Roddick

tipp: hendikep Roddick -1,5 szett
odds: 1,637
iroda: [10b]10bet[/10b]

[e]Ahogy szokott lenni, most is szerváival hozza majd a mérkőzést az amerikaiak kiválósága Andy Roddick. Bár az utóbbi időben már játékban is tud újat mutatni, a szervái viszont maradtak, bődületese erővel is pontosan üti őket folyamatosan. Tehát Melzer breakelni elég nehezen fog, ha egyáltalán sikerül neki. Roddick amúgy is már-már mumusának tekinthető, hiszen 8 egymás elleni meccsüket, mind az amerikai nyerte. Összesen 4 szettet tudott egyébként nyerni Melzer, ezen a 8 mérkőzésen, azokat is két 5 szettig tartó mérkőzésen. Tehát az előzmények nem sok sikert jósolnak az osztrák játékos számára. Roddick eddig hozza a stabil játékát, nem hatalmas különbséggel nyer, de magabiztosan veri ellenfeleit. A borítás egyértelműen Roddicknak kedvez, mint ahogy a helyszín és számára jelent valamiféle előnyt. Hiszen Indian Wellsben vélhetően amerikaiak ülnek majd a lelátókon, akik a hazai kedvenc Roddickkal fognak szimpatizálni. Melzernek egyedül Cilic ellen van egy neves játékos elleni győzelme az utóbbi tornákról, a gyengébb játékosokat verte, de amikor Davydenko vagy Youzhny került vele szemben, akkor már szettet sem tudott nyerni és kikapott. Kettejük közül a stabilabb játékra is Roddick képes.[/e]

Eredmény: 0-2
0,637 pont

#23 március 19, 2010, 08:37:28, Milan
Tomas Berdych - Rafael Nadal
Tipp: 22,5 game alatt
Odds: 1,95
Fogadóiroda: [bs]Betsson[/bs]

[e]Nadal alaposan megküszködött a hórihorgas amerikaival,.aki mint a magas játékosok zöme elsősorban a bomba adogatásaiban bízik. El is vesztett ellene egy szettet, ami az első volt a tornán. A spanyol címvédőként érkezett Indian Wells-be (tavaly Murray-t verte a döntőben és ez a párosítás most is összejöhet), tehát elég sok ranglista pontja forog kockán. Berdych hasonló stílusú játékos, mint Isner, de szerintem nem lesz képes hasonló ellenállást kifejteni. Látszólag nagy formában van, de az eredmények csalókák. A nem túl acélos Serra-t, az eléggé maga alatt levő Verdasco-t és a kétszer is játék nélkül továbbjutó Troicki-t kellet legyőznie, hogy Nadal-lal kerüljön szembe. A spanyol nem sokat játszott az idén, tehát nála is kicsit kétséges, hogy mire képes, de Berdych elvileg így sem lehet akadály. Elég sok egymás elleni meccsük van régebbről (az állás 6-3 Nadal-nak), de a cseh fiú utoljára 2006-ban tudott szettet (ezzel együtt meccset) nyerni, azóta 5 mérkőzést húzott be Nadal a minimális szettszámmal. Most is valami hasonló várható.  [/e]

Eredmény: 23 game
-1 pont

#24 március 19, 2010, 08:38:07, Milan
Tomas Berdych - Rafael Nadal

tipp: hendikep Nadal -1,5 szett
odds: 1,901
iroda: [10b]10bet[/10b]
[e]
Magabiztos Nadal győzelmet várok ezen a mérkőzésen, éppúgy, mint az előző néhány egymás elleni meccsükön is volt. Ugyanis ötször egymás után győzte le Rafa, Berdychet, méghozzá úgy, hogy a cseh egyetlen szettet sem tudott nyerni. Legutóbbi meccseiket ráadásul kemény borításon játszották, amilyenen most is lesz a mérkőzés. Tehát még azt se lehet mondani, hogy azért ekkora Nadal fölénye, mert a számára oly kedvező salakos pályán mérkőztek volna. Berdych, Serrán, Troickin és Verdascon keresztül jutott idáig, a másik spanyol legyőzése talán jelenthetne valamit, de Verdasco idén nem az igazi, nem azt a teniszt nyújtja, amit az előző évben láthattunk tőle. Nadal előző meccsén egy nagyon jó formában levő Isnert győzött le, akinek a szervái félelmetesek, és előtte Ancicot verte meg elég simán. Tehát nagyon jó formában van Rafa a kisebb kihagyása után. Sorra hullanak ki azok, akik megállíthatnák, Federerre és Djokovicra gondolok, tehát ez az ő tornája lehet. Maximum egy szorosabb szettre lehet jó Berdych, de szettet nyerni nem fog tudni.[/e]

Eredmény: 0-2
0,901 pont

ATP Indian Wells - Negyeddöntők:

Már 19 22:00   Tommy Robredo   v   Andy Roddick      6.00   1.11   

Már 19 23:30   Andrew Murray   v   Robin Soderling      1.44   2.62

#26 március 23, 2010, 13:50:59, Milan
Andy Murray - Robin Söderling

tipp: Söderling +1,5 set (handicap)
odds: 1,65
office: [ex]expekt[/ex]


Igazi "kemény" összecsapásra kerülhet sor a világranglista 4. skót Murray és a bombázó adogató Söderling találkozásakor. Murray hozza a tőle már elvárható magabiztos, erőlködés nélküli játékát, Almagro, Russell és Seppi ellen sem követett el hibát, megingás nélkül szettveszteség nélkül került a nyolc közé. A skandinávok első számú játékosa ismét a tavalyi év során bemutatott bámulatos formáját vette elő. A két héttel ezelőtti Davis Cup keretein belül megvívott két sikeres argentinok elleni győzelme is óriásit dobott az eddig is egekben levő önbizalmán, így Indian Wellsben is megállíthatatlanul, szintén szettveszteség nélkül tudott a legjobbak közé kerülni. A fogadóirodák már alapból a skótot favorizálják, ám ezt a világranglistás helyezésekre, az alap információkra hagyatkozván teszik. Mindkét játékos jó formát mutat, ám a svédnél észrevehető, egy szintbéli javulás is az utóbbi időben, márpedig, ha Robin elkapja a fonalat, akkor eszeveszetten nehéz feladat megállítani, minden elébe kerülőnek, köztük a világranglista legjobbjainak is tökéletes teljesítményt kell felvonultatniuk, ha nyerni akarnak. Kiélezett összecsapás várható, az lenne inkább meglepő, ha nem hosszú szettvégjátékokra kerülne sor.  Eddig háromszor találkoztak, kétszer Murray nyert, ám legutóbbi randevújukon a svéd 2-0 (6:1,6:4) -re leckéztette a britet. Söderling egy fokkal meggyőzőbb összteljesítményt mutatott, úgy vélem egy szettre mindenképpen jó lesz, sőt, ha választani kellene, akkor is inkább az ő nevét karikáznám be. Izgalmas, hosszú mérkőzésre van tehát kilátás, mindenkinek ajánlom megtekintésre! Jó szórakozást a televíziók előtt ülőknek!

Eredmény: 0-2
0,65 pont

IdézetAndy Murray - Robin Söderling

tipp: Söderling +1,5 set (handicap)
odds: 1,65

Ezen sokat nem kellett izgulni: 36 perc alatt Robiné az 1. szett 6-1-el.  :coolsmiley:

Azt magyarázza meg nekem valaki, hogy itt van Ljubicic, akinek jó ideje semmi komoly, említésre méltó eredménye nem volt előbukkan a homályból Indian Wellsben és végigveri az egész mezőnyt úgy, hogy tulajdonképp az ellenfeleinek esélyük sem volt őt legyőzni. Ha valaki így tud adogatni és kiélezett helyzetekben egyszerűen nem tud hibázni, akkor az korábban miért nem tudott megnyerni egyetlen masters tornát sem? Hanem most 31 évesen gyűjti be az elsőt, ráadásul ilyen meggyőző játékkal. Én ezt nem értem...
Ha valakinek van valami kézzel fogható, ésszerű magyarázata azt szívesen elolvasnám. :ok:

Idézetet írta: rosco Dátum március 22, 2010, 16:51:43
Azt magyarázza meg nekem valaki, hogy itt van Ljubicic, akinek jó ideje semmi komoly, említésre méltó eredménye nem volt előbukkan a homályból Indian Wellsben és végigveri az egész mezőnyt úgy, hogy tulajdonképp az ellenfeleinek esélyük sem volt őt legyőzni. Ha valaki így tud adogatni és kiélezett helyzetekben egyszerűen nem tud hibázni, akkor az korábban miért nem tudott megnyerni egyetlen masters tornát sem? Hanem most 31 évesen gyűjti be az elsőt, ráadásul ilyen meggyőző játékkal. Én ezt nem értem...
Ha valakinek van valami kézzel fogható, ésszerű magyarázata azt szívesen elolvasnám. :ok:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy vannak későn érő játékosok!;)