Játékosvédelem Magyarországon

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Megszokott dolog, hogy minden egyes szerencsejátékkal kapcsolatos törvénymódosításnál felmerül a játékosok védelme, amivel alapjáraton semmi probléma nincs.

Mindig is bátorítottuk a felelősségteljes játékot, és már mondhatni mottónk, hogy a szerencsejátékra, a sportfogadásra szórakozásként tekintsünk, és ne meggazdagodási célból közelítsük meg, mert hatalmas pofára esés lehet a vége.
Tudni kell, hogy mikor kell megálljt mondani.

A (18 éven aluli) fiatalok védelme még fontosabb, rájuk még jobban oda kell figyelni.

Azt is megtudtuk, hogy a különböző korlátozásokkal, blokkolásokkal a szerencsejáték felügyelet célja azon kívül, hogy a Magyarországon adót nem fizetők, engedéllyel nem rendelkező cégek kiszorítása, a játékosok védelme is, legalábbis ez az állításuk, viszont felmerülnek bizonyos kérdések:
A Magyarországon engedéllyel rendelkező szolgáltatások milyen védelmet nyújtanak a játékosoknak?  Mit tud tenni egy játékos ha például függőséggel küzd? Mennyire segíti őt az adott szolgáltató? Valós a segítség, vagy csak látványintézkedés? Az engedéllyel rendelkező szolgáltatók reklámkampányai megfelelnek az elvárásoknak (odafigyelnek a játékosok védelmére, korlátozzák a megjelenést a 18-en aluliaknak pl.)?

Ezt a fórumtémát azért indítjuk el, hogy bemutassunk olyan anomáliákat (ha léteznek), olyan problémákat amelyekre nem ártana ha a szerencsejáték felügyelet felfigyelne.
Segítségeteket kérjük kedves fórumtársak, hogy amennyiben ti is tapasztaltok hasonlókat, akkor számoljatok be róla. Gondolunk itt egyebek közt nem megfelelő időpontokban, helyeken (pl. iskolák környékén), megjelenő reklámokra (nyugodtan lehet csatolni képeket is), 18 éven fölötti felhívást nem tartalmazó marketingkampányokra, vagy akár ifjúsági csapatok támogatásáról melyek által bátorítják a fiatalok szerencsejátékban való részvételét.

Javaslatokkal is lehet jönni, hogy mit tehetnének annak érdekében, hogy valós védelmet nyújtsanak. Hátha előbb vagy utóbb elolvassák az illetékesek, és hasznos tanácsként fogadják el.

Ha nem, legalább mi megtettük a megtehetőt. Köszönjük.  :ok:

Anomalia szamomra hogy peldaul a trafikokba nem mehet be 18alatti de a lottozoba igen. Hovatovabb, meg jatszhat is. En is jatszottam, engedtek az eladok, csak akkor nem amikor valami ismeretlen ember volt vent akit az eladok sem ismertek, nehogy ellenorzes legyen.
De ez most is kb igy van. Rengeteg 18alatti jatszik, pont beleszarnak az eletkor korlatozasba.

Én úgy lövöm be a tippmix legaktívabb közönségét, hogy 15-25 között. Ezt valószínűleg a Szerencsejáték Zrt is tudja, ezért minden ötletünk fing lesz a szélben.

De azért van ötletem, például tartsák be a hatályos törvényeket, és kérjék el azt a személyit, ha nem 40 évesek állnak a terminálkezelők előtt. Neten a fiatalok, ha fogadnak, az fixen a szülők hibája.

Idézetet írta: TiB Dátum január 06, 2024, 16:43:58Én úgy lövöm be a tippmix legaktívabb közönségét, hogy 15-25 között. Ezt valószínűleg a Szerencsejáték Zrt is tudja, ezért minden ötletünk fing lesz a szélben.

De azért van ötletem, például tartsák be a hatályos törvényeket, és kérjék el azt a személyit, ha nem 40 évesek állnak a terminálkezelők előtt. Neten a fiatalok, ha fogadnak, az fixen a szülők hibája.

Elméletileg neten fogadni nehezebb ha nem vagy 18.

Idézetet írta: Admin Dátum január 06, 2024, 18:36:59Elméletileg neten fogadni nehezebb ha nem vagy 18.

Apuka belépve marad, apuka belőtte az automatikus kitöltést, apuka hagyja fogadni a gyerekét, ezer verziót hallottam és láttam már. Nyilván nem saját nevében fogad, beszkennelve a diákigazolványát.

Idézetet írta: TiB Dátum január 06, 2024, 18:50:42Apuka belépve marad, apuka belőtte az automatikus kitöltést, apuka hagyja fogadni a gyerekét, ezer verziót hallottam és láttam már. Nyilván nem saját nevében fogad, beszkennelve a diákigazolványát.

Szép.

Twitchen brutál sok Vegas hirdetés van a streamek közben, ahol a nézőközönség jelentős része 18 év alatti.

Twitchre nincs hatása a magyar kormánynak, a hatalmas plakátokra, a tinisztárok tippmix reklámaira már annál inkább. Az a helyzet szerintem, hogy a magyar kormánynak leginkább az a jó, ha minél korábban szerencsejáték és alkohol függők leszünk. Oké, tudom a Fideszesek szisszenek, nem vagyok amúgy se jobbos, se balos, egyszerűen ez biznisz.

Összegezve: nem létezik játékosvédelem Magyarországon!

Idézetet írta: TiB Dátum január 06, 2024, 18:50:42Apuka belépve marad, apuka belőtte az automatikus kitöltést, apuka hagyja fogadni a gyerekét, ezer verziót hallottam és láttam már. Nyilván nem saját nevében fogad, beszkennelve a diákigazolványát.

Ha a szülő engedi, ezzel nincs is akkora gond.
A gyerek vagy a saját zsebpénzét költi vagy azt, amit a szülei engednek neki az általad vázolt esetben.

Szórakozóhelyen, koncerten is ott lehet a 18 év alatti, ha van vele szülő vagy meghatalmazott gondviselő.

A fiatalok védelme inkább arról szól, hogy a szülőt kijátszva ne, megkerülve ne szolgálják ki őket.
Lásd alkohol és dohánytermékek értékesítése.
Ha egy felnőtt megveszi nekik, akkor nincs mit tenni...

Idézetet írta: MessiÁs Dátum január 06, 2024, 16:24:32Anomalia szamomra hogy peldaul a trafikokba nem mehet be 18alatti de a lottozoba igen. Hovatovabb, meg jatszhat is. En is jatszottam, engedtek az eladok, csak akkor nem amikor valami ismeretlen ember volt vent akit az eladok sem ismertek, nehogy ellenorzes legyen.
De ez most is kb igy van. Rengeteg 18alatti jatszik, pont beleszarnak az eletkor korlatozasba.

Na ez is érdekes párhuzam:
a dohányboltok elindításakor is azt hazudták, hogy a fiatalok érdekében teszik, miközben dohányárut egyébként sem lehetett 18 év alattinak eladni, ahogy most alkoholt sem lehet.

Szóval a gyermekvédelem ott is csak arról szólt, hogy a kisker- és nagyker forgalmat átcsatornázzák magukhoz.
Nem számított, hogy trafiknak, kisboltnak, kocsmának okoznak bevételkiesést vagy kifejezetten fennmaradási problémát.


De már látom az új kampányt is, hogy lottón ezentúl többet lehet nyerni!
Ez is biztos a játékosvédelemről szól.

Idézetet írta: TiB Dátum január 11, 2024, 17:55:16Twitchre nincs hatása a magyar kormánynak, a hatalmas plakátokra, a tinisztárok tippmix reklámaira már annál inkább. Az a helyzet szerintem, hogy a magyar kormánynak leginkább az a jó, ha minél korábban szerencsejáték és alkohol függők leszünk. Oké, tudom a Fideszesek szisszenek, nem vagyok amúgy se jobbos, se balos, egyszerűen ez biznisz.

Összegezve: nem létezik játékosvédelem Magyarországon!

Gondolom Úristenékre (is) gondolsz:


Ennek a rövid videónak több, mint 700.000 megtekintése van. Gondolom mind 18 év fölöttiek látták. Bevezetőben, leírásban nulla felhívást nem találtunk.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 11, 2024, 21:49:13Ha a szülő engedi, ezzel nincs is akkora gond.
A gyerek vagy a saját zsebpénzét költi vagy azt, amit a szülei engednek neki az általad vázolt esetben.

Szórakozóhelyen, koncerten is ott lehet a 18 év alatti, ha van vele szülő vagy meghatalmazott gondviselő.

A fiatalok védelme inkább arról szól, hogy a szülőt kijátszva ne, megkerülve ne szolgálják ki őket.
Lásd alkohol és dohánytermékek értékesítése.
Ha egy felnőtt megveszi nekik, akkor nincs mit tenni...

Mondhatni jogos, de akkor a szülő kussoljon utólag, és ne hisztizzen, hogy hoppá, mi is történt az én csemetémmel.

Idézetet írta: Admin Dátum január 12, 2024, 08:56:06Mondhatni jogos, de akkor a szülő kussoljon utólag, és ne hisztizzen, hogy hoppá, mi is történt az én csemetémmel.

Szerintem nagyobb veszélynek van kitéve egy fiatal felnőtt, ha nem lát a szüleitől mintákat és hirtelen rászabadul a "mindent szabad".
A felnőttség nem kizárólag az életkor függvénye (ráadásul más korhatárok vannak országtól és szenvedélyektől függően...) hanem a tapasztalat meg a "rutin" is kell hozzá.

A fogadás valahol pénzkezelés is, amit már gyerekként, kamaszként érdemes tanulni.
És ebben a szülőnek inkább segítenie kell.
Utána már nem tudsz hatással lenni a gyerek függőségeire...

Persze nem fogom a gyerekeimet fogadóirodánál játszatni, de ha ők érdeklődnek, akkor tiltani se fogom őket, mert inkább tőlem tanulják meg.  :)
(mondjuk én gyerekként fogadtam néha apámmal (odaérünk-e időben a meccsre...), és haragudtam is rá kicsit, mikor behajtotta rajtam a pénzt... Pedig igaza volt, így kellett. :) )

De mondjuk mértékkel inni, meg bulizni is inkább a közelemben kezdjenek... 
Nyugodtabb vagyok.    :)

Sziasztok,

Itt van Ernő, a kertgondozó, akivel a Telex készített egy interjút.

A nyertesről mi is írtunk korábban, egy olyan oldalon amely sportfogadás profillal rendelkezik, és 18+as, valamint felelőségteljes játékra való felhívás szerepel:
https://www.sportfogadas.org/elozetesek/abdan-egy-tippmixelo-780-forintos-tettel-103-milliot-nyert

Normálisnak tartjátok, hogy egy ilyen cikk megjelenjen egy népszerű magyarországi portál főcímlapján, nulla felhívással?

Milyen játékosvédelemről beszélünk?

Idézetet írta: Admin Dátum január 24, 2024, 13:03:27Normálisnak tartjátok, hogy egy ilyen cikk megjelenjen egy népszerű magyarországi portál főcímlapján, nulla felhívással?

Milyen játékvédelemről beszélünk?

Egy lassan Fideszhez tartozó felületen? Ott bármit lehet.