Bajnokok Ligája 2021/22

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri a 2021-22-es BL-döntőt?

Liverpool
5 (55.6%)
Real Madrid
4 (44.4%)

Összes szavazó: 9

Szavazás lezárva: május 28, 2022, 13:41:03

Valaki szólhatna Hajdú B-nek, hogy kell helyesen kiejteni a PSG vezető edzőjének a nevét... Mintha direkt mondaná szarul, s ejti ki 10-szer helytelennül Pochettino nevét 45 perc alatt...

#286 február 15, 2022, 22:54:20, Pozzato
Nem értem a PSG-t, miért Messi lövi a büntetőt? Láthatóan pocsékul játszik (helyükben már rég lehoztam volna), messzi van a csúcsformától, minek erőltetik? Ő miért erőlteti, ha nem megy? Mbappé általában berúgja az ilyeneket, viszont ezzel valószínűleg a továbbjutás is elmehet nekik, még akkor is, ha felborult a pálya, akkora volt a fölénye a franciáknak és a visszavágón Casemiro és Mendy sem játszhat. Én nem látom, hogy ebből az állóháborúból hogyan lesz gól, ilyenkor szokott a semmiből a folyamatosan nyomás alatt focizó csapat egy gólt találni... ha az odavágón nem talál a Madrid, akkor a visszavágón fognak (és meg is érdemlik a továbbjutást, ha ekkora fölényből a PSG nem tud gólt elérni).

Frissítés:
Tévedtem, Mbappé végül megoldotta, lett belőle gól, ő akarta ezt leginkább a mezőnyből.


Idézetet írta: Pozzato Dátum február 15, 2022, 22:51:32Nem értem a PSG-t, miért Messi lövi a büntetőt? Láthatóan pocsékul játszik (helyükben már rég lehoztam volna), messzi van a csúcsformától, minek erőltetik? Ő miért erőlteti, ha nem megy? Mbappé általában berúgja az ilyeneket, viszont ezzel valószínűleg a továbbjutás is elmehet nekik, még akkor is, ha felborult a pálya, akkora volt a fölénye a franciáknak és a visszavágón Casemiro és Mendy sem játszhat. Én nem látom, hogy ebből az állóháborúból hogyan lesz gól, ilyenkor szokott a semmiből a folyamatosan nyomás alatt focizó csapat egy gólt találni... ha az odavágón nem talál a Madrid, akkor a visszavágón fognak (és meg is érdemlik a továbbjutást, ha ekkora fölényből a PSG nem tud gólt elérni).

Frissítés:
Tévedtem, Mbappé végül megoldotta, lett belőle gól, ő akarta ezt leginkább a mezőnyből.


Visszavágóra ez így eléggé vékony.

Idézetet írta: Admin Dátum február 16, 2022, 08:26:28Visszavágóra ez így eléggé vékony.

A helyzet az, hogy ennél a Real Madridtól jóval több kéne, de Marcelo játékával a védelmük lazább lesz. Az ő oldalára fogják tenni Mbappét (vele nem bírja a futóversenyt), valószínűleg Carvajal kapja Neymart, míg középen Messi lesz. Messire mindig két ember ki fog váltani, mivel Casemiro nem fog a 4-1-4-1-ben zavarót játszani, Valverde pedig annyira nem hatékony és agresszív, mint a brazil. A PSG-nek így elég megverni a széleken egy az egyben a madridi szélsővédőket, onnantól nyert ügyük van.

Ez a Madrid számára az egyik legrosszabb eredmény (a 0-0 jó lett volna), mivel nekik kéne végig támadni, de látható volt, hogy egyetlen támadást sem tudtak megcsinálni, mert Pochettinónak időbe került, de kitalálta a rendszert, amiben a csapat nagyobb része védekezik és az is belefér, hogy Messi szó szerint semmit se csináljon (nem támad le, nem megy hátra stb.). A rendszer azért működhet hatékonyan és dolgozhatnak ki sok-sok helyzetet, mert a világ két legjobb szélsőhátvédje az övék: Hakimi és Nuno Mendes. Utóbbi egy beast, ha kell elől tör magának utat és fut fel olyan sebességgel, mint Mbappé, majd pár másodperccel később hátul ment középhátvéd módjára. Az ő érkezéséről beszéltek a legkevesebbet nyáron, de ő a legjobb a keretből...

Az a durva ebbe a PSG-ben, hogy rendkívül messze vannak a 100%-tól, Messi konkrétan tudásának szerintem 10%-át hozza, de így is elérik, hogy Spanyolország legjobb csapata (és a BL-ben top6 esélyes között lévő) helyzet nélkül lehozzon egy meccset. Danilo szerintem óriási vétel volt, emlékszem az Eb-n is, hogy féltek tőle, most sincs ez másképp. A szezonban két olyan meccsük volt, amikor megközelítőleg a maximális tudásuk legalább 50-70%-át elérték, ez a City elleni 2-0, illetve a Lille elleni 5-1 volt. Sok függ majd attól hogy Neymar és Messi akarnak-e focizni (egyiken a védekezés volt jó, másikon a támadás).

Messi motiválatlan, szerintem már leszarja a BL-t, egyetlen dolog érdekli: világbajnokság. Érződik ez rajta, folyamatosan az argentin tesókkal beszélget, akkor játszik a legjobban, ha a nemzeti csapatban rúgja a bőrt. Fejben ő már a vb-re készül, mert érzi, hogy az elmúlt 20 évben most először van olyan, hogy van egy jó kapusuk, szervezett hátsó alakzatuk, olyan segítői, akik képesek maguk is meccseket nyerni. Valószínűleg nézték az Eb-t, látták, hogy a válogatottak többsége gyenge, franciák sem olyan félelmetesek, mint 3-4 éve. Ilyen mezőnyben lehet keresnivalójuk.

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 16, 2022, 13:20:41A helyzet az, hogy ennél a Real Madridtól jóval több kéne, de Marcelo játékával a védelmük lazább lesz. Az ő oldalára fogják tenni Mbappét (vele nem bírja a futóversenyt), valószínűleg Carvajal kapja Neymart, míg középen Messi lesz. Messire mindig két ember ki fog váltani, mivel Casemiro nem fog a 4-1-4-1-ben zavarót játszani, Valverde pedig annyira nem hatékony és agresszív, mint a brazil. A PSG-nek így elég megverni a széleken egy az egyben a madridi szélsővédőket, onnantól nyert ügyük van.

Ez a Madrid számára az egyik legrosszabb eredmény (a 0-0 jó lett volna), mivel nekik kéne végig támadni, de látható volt, hogy egyetlen támadást sem tudtak megcsinálni, mert Pochettinónak időbe került, de kitalálta a rendszert, amiben a csapat nagyobb része védekezik és az is belefér, hogy Messi szó szerint semmit se csináljon (nem támad le, nem megy hátra stb.). A rendszer azért működhet hatékonyan és dolgozhatnak ki sok-sok helyzetet, mert a világ két legjobb szélsőhátvédje az övék: Hakimi és Nuno Mendes. Utóbbi egy beast, ha kell elől tör magának utat és fut fel olyan sebességgel, mint Mbappé, majd pár másodperccel később hátul ment középhátvéd módjára. Az ő érkezéséről beszéltek a legkevesebbet nyáron, de ő a legjobb a keretből...

Az a durva ebbe a PSG-ben, hogy rendkívül messze vannak a 100%-tól, Messi konkrétan tudásának szerintem 10%-át hozza, de így is elérik, hogy Spanyolország legjobb csapata (és a BL-ben top6 esélyes között lévő) helyzet nélkül lehozzon egy meccset. Danilo szerintem óriási vétel volt, emlékszem az Eb-n is, hogy féltek tőle, most sincs ez másképp. A szezonban két olyan meccsük volt, amikor megközelítőleg a maximális tudásuk legalább 50-70%-át elérték, ez a City elleni 2-0, illetve a Lille elleni 5-1 volt. Sok függ majd attól hogy Neymar és Messi akarnak-e focizni (egyiken a védekezés volt jó, másikon a támadás).

Messi motiválatlan, szerintem már leszarja a BL-t, egyetlen dolog érdekli: világbajnokság. Érződik ez rajta, folyamatosan az argentin tesókkal beszélget, akkor játszik a legjobban, ha a nemzeti csapatban rúgja a bőrt. Fejben ő már a vb-re készül, mert érzi, hogy az elmúlt 20 évben most először van olyan, hogy van egy jó kapusuk, szervezett hátsó alakzatuk, olyan segítői, akik képesek maguk is meccseket nyerni. Valószínűleg nézték az Eb-t, látták, hogy a válogatottak többsége gyenge, franciák sem olyan félelmetesek, mint 3-4 éve. Ilyen mezőnyben lehet keresnivalójuk.
Ez a tegnapi meccs sokkal inkább az egész mostani spanyol bajnokságot, és ezzel együtt a lista vezető Real-t árazza be, mintsem a PSG érdemeit dicséri.


tyű ez mai ...
inter-pool. elalszom!!!

Nézd a Bayern-meccset, az nézhető  ;)

Egy meccses párharcok kellenének, mert ezek a két meccses párbajok nem helyeznek elegendő nyomást a csapatokra 180 percig.

Egy személytől függ a Juventus továbbjutása?

Az odavágón nem éri meg kockáztatni, Juventus is a visszavágóra tartalékol.  Olvasd tovább



A két legboldogabb csapat a Bajnokok Ligájában

Sokan bosszankodtak, de az Ajax és a Benfica örült az újrasorsolásnak.  Olvasd tovább



Lemaradtam, mi tortent Otamendivel? ;D

Idézetet írta: peshark Dátum február 23, 2022, 21:38:40Lemaradtam, mi tortent Otamendivel? ;D

Eleredt az eső.  :)