XVII nőikézilabda-világbajnokság, dec.5-18, Szentpétervár
December 5.-én kezdődik a 17.-dik nőikézilabda Vb.
A világbajnokságon 24 csapat vesz részt a világ minden részéről. A csapatok 4 csoportban vannak elosztva, minden csoportban 6 csapat van.
Minden csoportból az első 3 jutt tovább.
A menetrend:december 5., hétfő
A csoport
Hollandia - Horvátország 29-27 (17-11)
Oroszország - Uruguay 43-16 (25-8)
Japán - Kína 27-33 (18-14)
B csoport
MAGYARORSZÁG - Ausztrália 57-9 (27-5)
Szlovénia - Korea 42-35 (20-18)
Norvégia - Angola 36-30 (19-16)
C csoport
Ausztria - Elefántcsontpart 32-21 (18-7)
Lengyelország - Németország 21-33 (12-16)
Dánia - Brazília 31-22 (12-13)
D csoport
Ukrajna - Kamerun 34-23 (18-10)
Románia - Argentína 31-15 (17-7)
Franciaország - Macedónia 25-22 (9-13)
december 6., kedd
A csoport
15.00: Uruguay - Hollandia
17.00: Kína - Oroszország
19.00: Horvátország - Japán
B csoport
15.00: Ausztrália - Szlovénia
17.00: Angola - MAGYARORSZÁG
19.00: Korea - Norvégia
C csoport
15.00: Brazília - Lengyelország
17.00: Németország - Ausztria
19.00: Elefántcsontpart - Dánia
D csoport
14.30: Kamerun - Románia
16.30: Macedónia - Ukrajna
18.30: Argentína - Franciaország
december 7., szerda
A csoport
15.00: Japán - Uruguay
17.00: Oroszország - Hollandia
19.00: Kína - Horvátország
B csoport
15.00: MAGYARORSZÁG - Szlovénia
17.00: Angola - Korea
19.00: Norvégia - Ausztrália
C csoport
15.00: Lengyelország - Ausztria
17.00: Brazília - Elefántcsontpart
19.00: Dánia - Németország
D csoport
14.30: Ukrajna - Románia
16.30: Macedónia - Argentína
18.30: Franciaország - Kamerun
december 8., csütörtök
SZÜNNAP
december 9., péntek
A csoport
15.00: Hollandia - Japán
17.00: Oroszország - Horvátország
19.00: Uruguay - Kína
B csoport
15.00: Ausztrália - Angola
17.00: MAGYARORSZÁG - Korea
19.00: Szlovénia - Norvégia
C csoport
15.00: Lengyelország - Elefántcsontpart
17.00: Németország - Brazília
19.00: Ausztria - Dánia
D csoport
14.30: Kamerun - Macedónia
16.30: Ukrajna - Argentína
18.30: Románia - Franciaország
december 10., szombat
A csoport
15.00: Hollandia - Kína
17.00: Japán - Oroszország
19.00: Horvátország - Uruguay
B csoport
15.00: Korea - Ausztrália
17.00: Szlovénia - Angola
19.00: Norvégia - MAGYARORSZÁG
C csoport
15.00: Ausztria - Brazília
17.00: Elefántcsontpart - Németország
19.00: Dánia - Lengyelország
D csoport
14.30: Argentína - Kamerun
16.30:Románia - Macedónia
18.30: Franciaország - Ukrajna
december 11., vasárnap
SZÜNNAP