Északi sí VB 2013

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


beten Gössner - Makarainen 1,40 - 2,70


Ennyivel nem jobb Gössner, pláne nem az utóbbi időben.. Nekem az érték a V-ben van..Persze Gössnernek drukkolok..

Idézetet írta: Powell Dátum február 23, 2013, 19:08:40
Elfelejtettem leírni,de én se értem hogy miért így taktikázott.Ha majd hallotok valamit,hogy miért állt be hátra ilyen kevéssel a vége előtt.Nyilatkozatára kiváncsi lennék.

Így szokta. Ez nem valami új taktika volt...általában a nagy világversenyeken azért jobban szokott figyelni, pláne amikor ennyire jó erőben van, most viszont elbalfaszoskodta. Azt gondolta, hogy az első kaptatóra is kényelmesen mennek majd fel és csak az utolsón lesz robbantás...de amúgy tök mind 1 mit hitt, mert az utolsó körben már logikátlan hátra állni, mert akkor már úgysem spórol az erejével, mert a tempó viszonylag nagy és figyelni kell a robbantásokra. Másik két norvég okosan csinálta és az élmezőnybe helyezkedett, neki is oda kellett volna. Persze lesz még esélye javítani, mert a maradék számokban is arany esélyes, de azért itt eldobott magától egy érmet, plusz kicsit be is égett ezzel a húzásával...ettől függetlenül nekem még mindig ő marad a kedvencem! :)

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 23, 2013, 19:23:24
Így szokta. Ez nem valami új taktika volt...általában a nagy világversenyeken azért jobban szokott figyelni, pláne amikor ennyire jó erőben van, most viszont elbalfaszoskodta. Azt gondolta, hogy az első kaptatóra is kényelmesen mennek majd fel és csak az utolsón lesz robbantás...de amúgy tök mind 1 mit hitt, mert az utolsó körben már logikátlan hátra állni, mert akkor már úgysem spórol az erejével, mert a tempó viszonylag nagy és figyelni kell a robbantásokra. Másik két norvég okosan csinálta és az élmezőnybe helyezkedett, neki is oda kellett volna. Persze lesz még esélye javítani, mert a maradék számokban is arany esélyes, de azért itt eldobott magától egy érmet, plusz kicsit be is égett ezzel a húzásával...ettől függetlenül nekem még mindig ő marad a kedvencem! :)
Persze az rendben is van,hogy így csinálja egészen az utolsó körig ahogy mondtad,de hogy még ott is képes volt hátul maradni...Benézte van ilyen. Northugot én nem tudom igazán hova tenni,de nagy sífutó az tény

Northugnak innen jön a szopóka szerintem. Az egyenkéntiben nem hiszem, hogy oda tud érni (most csak az aranyról beszélek), váltón kap egyet ajándékba, az 50 km viszont érdekes lesz. Nehéz lesz megszivatni, de ott azért sokkal nehezebb dolga lesz, mint ma lett volna szerintem.

Amúgy ti mit gondoltok a közepén sífutásról a mezőnyben szabad stílusban? Nekem csak az jön le, hogy mindig majdnem összeakadnak, sokszor nem tudnak rendesen menni, mert nincs hely. Nagy a tülekedés, ráadásul előre menni sem olyan könnyű, mert ha beállnak két sorba, akkor azért sokszor be lehet ragadni, míg az elején (nem feltétlen a sor legelején) ez szerintem közel sem ilyen.

Idézetet írta: Cipolla Dátum február 23, 2013, 20:01:21
Northugnak innen jön a szopóka szerintem. Az egyenkéntiben nem hiszem, hogy oda tud érni (most csak az aranyról beszélek), váltón kap egyet ajándékba, az 50 km viszont érdekes lesz. Nehéz lesz megszivatni, de ott azért sokkal nehezebb dolga lesz, mint ma lett volna szerintem.

Amúgy ti mit gondoltok a közepén sífutásról a mezőnyben szabad stílusban? Nekem csak az jön le, hogy mindig majdnem összeakadnak, sokszor nem tudnak rendesen menni, mert nincs hely. Nagy a tülekedés, ráadásul előre menni sem olyan könnyű, mert ha beállnak két sorba, akkor azért sokszor be lehet ragadni, míg az elején (nem feltétlen a sor legelején) ez szerintem közel sem ilyen.

Holnap csapatsprintben is esélyes aranyra, váltóban alap. 50km legnagyobb favoritja lesz, egyenkéntiben szerintem dobogón sem lesz, de leírni ott sem szabad. Viszont mint látszik minden számban ott lesz, így azért durva, bár ő bírja, de akkor is...

A szabad stílus szépsége...sprintben szokás ezt legjobban kihasználni, ahol egy nemzet sífutói lezárják a sávokat és így nehéz őket megelőzni. De amúgy nem értem a kérdésed! ;D

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 23, 2013, 20:11:30
A szabad stílus szépsége...sprintben szokás ezt legjobban kihasználni, ahol egy nemzet sífutói lezárják a sávokat és így nehéz őket megelőzni. De amúgy nem értem a kérdésed! ;D

A kérdésem az lett volna, hogy miért szeret a középmezőnyben nyomulni? Miért szeret ott hátul menni amikor ott "mindig majdnem összeakadnak, sokszor nem tudnak rendesen menni, mert nincs hely. Nagy a tülekedés, ráadásul előre menni sem olyan könnyű, mert ha beállnak két sorba, akkor azért sokszor be lehet ragadni, míg az elején (nem feltétlen a sor legelején) ez szerintem közel sem ilyen."
Ezt csak én látom így, ez lenne a kérdésem ;D

Idézetet írta: Cipolla Dátum február 23, 2013, 20:22:38
A kérdésem az lett volna, hogy miért szeret a középmezőnyben nyomulni? Miért szeret ott hátul menni amikor ott "mindig majdnem összeakadnak, sokszor nem tudnak rendesen menni, mert nincs hely. Nagy a tülekedés, ráadásul előre menni sem olyan könnyű, mert ha beállnak két sorba, akkor azért sokszor be lehet ragadni, míg az elején (nem feltétlen a sor legelején) ez szerintem közel sem ilyen."
Ezt csak én látom így, ez lenne a kérdésem ;D

Mert neki az a taktikája, hogy megbújik a mezőnyben, ezzel energiát spórol. Lassabban megy fel a kaptatóra, a domb tetején nem botozik annyit, nem visz tempót, meg ilyenek. Aztán amikor kell akkor előkerül, csak ma ezt csúnyán elszúrta. Világkupákon azért láthattunk már tőle máskor is ilyet, főleg sprinteken ha elindult, de világversenyen nem igazán...mármint ilyen szintű betlit. De persze okosabb dolog elöl helyezkedni, de az sem jó amit Legkov csinál...mozdul mindenre, dolgozik elöl, mint az állat a végére pedig nem marad benne az a kis plusz ami az éremhez kellene.

Ezért nem értem, hogy mért nem állt be Cologna vagy Vylegzhanin mögé. Most eszembe jutott a Tour de France pöttyös trikós meccse. Amikor Voeckler vkivel meccselt a pöttyösért és ő mindig csak tette a kereket, de azt jól. Nem engedte, hogy valakik bejöjjenek közéjük, nem ment elé sosem, de ott volt mindig tűzközelben. Ilyen szempontból tényleg Legkovra nem érdemes "tenni a kereket", mert ő nem az eszéről híres, de a többi favoritra nyugodtan tehette volna.
Most meg ment az ismétlés, azt meg megint nem értem, hogy mért klasszikusban ment a mezőny élére, amikor aztán tényleg nincs veszély még a 30. hely környékén sem.

Sífutás - Világbajnokság - Val di Fiemme (ITA) Női csapatsprint
Közvetítés: 2013.02.24 - Eurosport ÉLŐ 10:00

Beharangozó | Rajtlista

Tippek:
USA nyer [fw]2.60[/fw] (tipp erőssége 5/10)
H2H: Norvégia vs Finnország H 1.44 (tipp erőssége 9/10)

Fortunán kemény 1.24 a norvégokra a finnek ellen, nem értem a bet365 miért ad 1.44-et.

Sífutás - Világbajnokság - Val di Fiemme (ITA) Férfi csapatsprint
Közvetítés: 2013.02.24 - Eurosport ÉLŐ 10:50

Beharangozó | Rajtlista

Tippek:
Svédország dobogón végez [fw]1.45[/fw] (tipp erőssége 7/10)
Norvégia dobogón végez 1.35 (tipp erőssége 7/10)
H2H: Kazakhstan vs Franciaország H 1.66 (tipp erőssége 5/10)

Ha nem keveredik Randall és Joensson bukásba akkor garantált nekik az az érem...

#41 február 24, 2013, 11:46:30, Cesc18
Valószínűleg a norvég fiúk buktak, mert a kvaliban hirtelen nagyon kutyául állnak. Hatalmas hajrá kell tőlük, ha nem akarnak kiesni...

Azt hiszem épp meglett nekik, de vélhetően ez azért vett ki belőlük erőt, nem tudtak annyira tartalékolni. Kíváncsi vagyok az oddsok változnak-e...

Idézetet írta: Cesc18 Dátum február 24, 2013, 11:43:46
Valószínűleg a norvég fiúk buktak, mert a kvaliban hirtelen nagyon kutyául állnak. Hatalmas hajrá kell tőlük, ha nem akarnak kiesni...

Azt hiszem épp meglett nekik, de vélhetően ez azért vett ki belőlük erőt, nem tudtak annyira tartalékolni. Kíváncsi vagyok az oddsok változnak-e...

Mennyi csapat jut be a döntőbe az egyes futamokból?

Idézetet írta: Cipolla Dátum február 24, 2013, 11:47:48
Mennyi csapat jut be a döntőbe az egyes futamokból?

Jó kérdés, talán a 10 legjobb idő, de nem vagyok benne biztos...