A Francia Kupában kiderül, mely csapat lesz az utolsó, aki az elődöntőbe kerül és a Rennes ellenfele lesz. A másik ágon Lyon - Valenciennes elődöntőt rendeznek.

PSG: Még mindig összejöhet a triplázás

Gondoltuk volna ősszel, hogy a BL-csoportkörben szenvedő PSG-nek tavaszra még három trófeára lesz esélye? A bajnokságban a kisebb botlások ellenére, kényelmes előnyt építettek ki, köszönhetően a riválisok gyengélkedésének. A Bajnokok Ligájában a Real Sociedad könnyűnek találtatott a párizsiakkal szemben, így már negyeddöntős a PSG, míg a Francia Kupában elődöntőbe kerülhetnek, ha legyőzik a nizzaiakat.

Ez ősszel nem valósult meg, amikor szintén PSG - Nice mérkőzést rendeztek, idegenben 3-2-re nyerni tudott Francesco Farioli együttese. Azóta sok dolog változott Dél-Franciaországban, mivel a csapat játéka jelentősen romlott, miközben Párizsban Luis Enrique kezdi összerakni a keretet. Nincsen már olyan egyértelműen Mbappé-központú taktika, sőt, bátran lecseréli legjobbját a spanyol tréner, gondolva ezzel a következő időszakra, hiszen nyártól már nem a klub játékosa a francia világbajnok támadó.

A hétvégén azonban jött egy újabb bukta, nem bírtak a Reims csapatával. A végeredmény 2-2 lett, ami már az első félidőt követően kialakult, pedig a párizsiak folyamatosan nyomás alatt tartották a Reims kapuját. A találkozót egy óriási PSG védelmi hiba kezdte, előbb Keylor Navas jött ki rosszul egy beadásra, majd Achraf Hakimi döntött rosszul, ebből pedig könnyű gólt szerzett a Reims.

Ez a gól viszont nem a hazaiakat zavarta meg, hanem a vendégeket, ugyanis pillanatok alatt fordított a PSG. Két védelmi hiba, azt lehetett gondolni, találkozó érdemi része el is dőlt. A félidő vége előtt nem sokkal azonban a Beraldo - Pereira páros a védelemben megint összehozott egy gólt, egyenlített a Reims. Luis Enrique rotálni akart, eléggé rosszul sült el, mert a csapatnak nem volt stabilitása.

Nice: Ez már komoly válság

Eddig azt lehetett gondolni, hogy Francesco Farioli együttese kicsit megingott, hullámvölgybe került, amelyből 1-2 meccs után kimásznak. Volt már hasonló a szezon során, amikor a támadójáték nem úgy működött, hiszen kevés helyzetet alakítanak ki, most viszont más a gond. Az a védekezés, amely korábban a topligák közt a legjobb volt, utóbbi 5 bajnoki találkozón 8 gólt kapott.

A Toulouse elleni találkozón látszott leginkább, ahogy egygólos előnyben a második félidőre teljesen szétesik a Nice. Azt a mérkőzést meg kellett volna nyerniük, ehelyett a második félidőben a Toulouse került fölénybe, borítékolható volt, hogy gólt fog kapni a Nizza védelme. Hibát hibára halmoztak, az a fegyelem, amely a szezon korábbi részében látszódott, mostanra eltűnt, mintha elfáradtak volna.

PSG - Nice tipp és élő közvetítés

Megeshet, hogy Luis Enrique erre a találkozóra tartalékolta a legjobbjait. Ha ez így van, akkor a Nice védelme kezdhet félni. Tavasszal egy lényegesen jobb állapotban lévő nizzai védelem is két gólt kapott a párizsiaktól, így most a minimális elvárás, hogy a PSG továbbjut, de ebben nincsen akkora érték, mint ahogyan a hazaiak góljaiban sincsen. Érdemes lehet további piacokat megvárni, mert az ázsiai hendikep kapcsán is nagyon gyér a PSG esetleges kiütéses győzelmére kínált szorzó.

• PSG 1,5 gól felett 1.48
  • PSG -1 góllal (AH) 1.62
  • Élő közvetítés: Spíler 1

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.