NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: oakland23 Dátum május 04, 2021, 08:52:12
  :ok: WESTBROOK = MVP  :ok:

Hát ha nem is MVP, azért ettől függetlenül brutális meccse volt, az tény. Három napja 42 pontot dobott a Dallasnak, most pedig ez a 14/21/24-es tripla dupla...

Csak azt nem értem, hogy simán meglehetett volna neki mind a három mutatóban a 20 pont feletti teljesítmény, de a 38 és fél perc játékidő alatt mindössze 8 mezőnykísérlete volt. Pedig pont Westbrook az, aki mindent alárendel annak, hogy minél jobb statisztikai mutatókkal zárjon. Szóval szívesen megnéztem volna a neve mellett három 20 feletti értéket. És egy ilyen védekezés ellen ezúttal könnyen össze is jöhetett volna.

Elnézve az elmúlt hetek eredményeit, egy-két csapat elég komoly hajrába kezdett.
Az egyik ilyen épp a Washington, akik az utolsó 16 meccsükből 13-at megnyertek (ráadásul az utolsó 13 mérkőzésük mindegyikén legalább 116 pontot dobtak). Úgy tűnik, hogy ők is a D'Antoni-módszert alkalmazzák, miszerint hagyd a fenébe a védekezést, és dobjál többet az ellenfélnél. Egy hete ez nem jött be a Spurs ellen a 143-146-os meccsen, most viszont "rutinosan" inkább 150 pont fölé mentek.
A másik remek napokat produkáló csapat a Portland, akikről nem rég még arról írtam, hogy milyen pechesek, amiért egymást követik az 1 pontos vereségek. Most viszont zsinórban 4 idegenbeli győzelmet arattak, nem is rossz csapatok ellen (Indiana, Memphis, Brooklyn, Boston), és mindegyiken legalább 128 pontot dobtak. Kár, hogy ma hajnalban az Atlanta ellen elrontották az utolsó negyedüket, mert meglehetett volna az ötödik siker is (hasonló pontmennyiséggel).

Kezükbe vették a sorsukat

Blazers vagy a Lakers kerül egyenes ágon a rájátszásba? Olvasd tovább


Playoff-üzemmódban a Miami Heat

Két tippel készültünk a vasárnap hajnali rangadóra! Olvasd tovább


Nagyon egyet tudok érteni ezzel a cikkel:
https://index.hu/sport/2021/05/17/nem-mind-arany-ami-fenylik---lebron-james-sotet-oldala/

Jó összefoglalás LeBron eddigi pályán kívüli cselekedeteiről. Sok dolgot én is tudtam, de a Phil Jackson-féle sztori meglepett. Azt senki sem vitatja szerintem, hogy amit a pályán csinál, azzal all-time top10-es, de amit azon kívül... Azt gondolom, hogy az intelligencia nem bőrszín kérdése. Michael Jordan, Magic Johnson vagy épp Scottie Pippen nyilatkozatait is élmény hallgatni, pályán kívüli dolgokkal kapcsolatban is, de LeBron Jamesét nem. Ellenben mindig felszólal, mindig mond valami oltári hülyeséget. Kevin Durant az, akit szoktak ekézni a Twitter miatt, szerintem LeBron bőven túltett rajta az elmúlt évtizedekben. Ha a maiakat kéne nézni, elég csak Steph Curry videóit megnézni, saját YouTube csatornáján az Obamával történő beszélgetése zseniális volt, szóval akadnak értelmes kosarasok a ligában, ezért is elkeserítő, hogy egy magát Királynak kikiáltó játékos áll a liga élére, lesz a szószólója, amivel egyértelműen árt a közösségnek.

Most, hogy van ez a rájátszás?  7-10 hely között ki kivel mit csinál? :D


Nagyon durva, ahogyan elérkezik a PO vagy valami komoly téttel bíró mérkőzés, Westbrooknak vége. Eddig minden meccsen vadállat volt az alapszakaszban, eljött a play-in, csávó azt se tudta, milyen rendezvényen van. Kár lenne ezért a Washingtonért, remélem (az ő érdekében), hogy összekapja magát az Indiana ellen... Mondjuk nem fogadnék rá nagy téttel, most bíztam benne, de az évek alatt rá kellett volna jönnöm, felesleges.

Holnap hajnalban érdemes felkelni a Lakers - Curry meccsre, bár valamiért úgy gondolom, ez a Lakers most kell el igazán pörögni, és egy viszonylag sima meccsen behúzzák a győzelmet a Warriors ellen.

A másik meccsen meg bármi lehet.

Washingtonnak én is szurkolnék elsősorban Beal miatt, de ma neki sem ment igazán...

Idézetet írta: gerry Dátum május 19, 2021, 11:39:22
Holnap hajnalban érdemes felkelni a Lakers - Curry meccsre, bár valamiért úgy gondolom, ez a Lakers most kell el igazán pörögni, és egy viszonylag sima meccsen behúzzák a győzelmet a Warriors ellen.

A másik meccsen meg bármi lehet.

Washingtonnak én is szurkolnék elsősorban Beal miatt, de ma neki sem ment igazán...

Ha Curry nem kapcsol űrlény üzemmódba, akkor lehet megeszi őket reggelire a Lakers, szóval bízok Steph bácsiban... Ha nem történik meg, akkor jöhet egy Indiana - Charlotte 2.0 (lélektelen semmi játék a GSW-től), aztán lesz közte 20-30 pont. Ugyanakkor Curry képes felpörögni minden estére, ez élete szezonja, míg a másik oldalon LeBron formája erősen kérdéses, Davis pedig...

Beal nem hazudott, tényleg nincsen 100%-os állapotban, ez szerintem látszik is, Westbrook küzdelme pedig ilyenkor óriási erőlködésbe megy át. Nem kedvelem őt, de egyfelől sajnálom, mert valószínűleg belül mindent meg akar tenni a sikerért, de fejben nem rakták őt össze fiatalabb korában (magától pedig nem tudott fejlődni), most pedig már mindegy.

Sziasztok! Sajnos most májusban nagyon el vagyok havazva, és emiatt nagyon ritkán tudok csak felnézni ide az oldalra, de látva a hajnali Boston-Washington mérkőzés végeredményét, eszembe jutott egy teljesen abszurd gondolat, és kíváncsi lennék a véleményetekre. (Még akkor is, ha esetleg teljes képtelenségnek tartjátok is.)

Szóval: Boston-Washington 118-100

A Washington játékstílusáról elég csak annyit mondani, hogy  az elmúlt 20 (!!!) mérkőzésén nem dobtak 115 pontnál kevesebbet. Ez akkor is így volt, ha akár Beal, akár Westbrook hiányzott. És akkor eljön a szezon egyik legfontosabb meccse, ahol hirtelen mindenki betlizik. Ráadásul nem is akárhogy.

Beal 22 pontja kb. olyan, mintha Curry nem dobna egy meccsen hárompontost. Westbrook 6/18-as dobásmutatója szintén nem nevezhető mindennaposnak, és mellettük Hachimura is csak 8 pontot szerzett, és mindössze 16 percet kapott az edzőtől.

Szóval az jutott eszembe, hogy szerintetek előfordulhat-e az, hogy egy csapat esetleg már a play-in alatt elkezd taktikázni? Ez persze csak a 7-8. helyen végző csapatoknál lehetséges, akiknek két lehetőségük is van a rájátszás kivívására. Aki ugyanis ezen a meccsen nyer, az a 7. helyen végez, aki pedig kikap (jelen esetben a WAS), az a 8. helyért játszhat a 9-10. helyezett győztesével, ráadásul hazai pályán. Vagyis elképzelhetőnek tartjátok-e, hogy esetleg a fővárosiak úgy okoskodtak, hogy nem törik össze magukat a Boston ellen? Hiszen ha nyertek volna, akkor a 7. helyen végeznek, és azzal a Phoenix-szel játszanának, aki ellen a legkevésbé ment a szezon során (közel 30 pontos vereség az utolsó meccsükön). Ezért inkább megpróbálják a B-opciót, és a második meccsen kiharcolni a rájátszást, ugyanis így a 8. helyen végeznének, és az ellen a Utah ellen kellene pályára lépni a playoff első fordulójában, akit mind a két meccsen legyőztek az alapszakaszban.

Egyébként elsőre én is rávágnám, hogy baromság az egész, hiszen ha az első meccset "feladják", akkor utána már nincs több javítási lehetőség (ha ugyanis nem nyernek az Indiana ellen, akkor kiesnek), de ha bejön, akkor lehet, hogy valamivel több esélyük lenne a rájátszásban. Legalábbis az ő elgondolásuk szerint.

És mindez nem is jutott volna eszembe, ha a Washington nem játszott volna hajnalban ilyen meglepően gyengén. És mindezt egy olyan (Brown nélküli) Boston ellen, akiről köztudott, hogy nem a védekezés az erősségük.

Érdekes kérdés, de mivel Westbrookról van szó, ezért kizártnak tartom a taktikát. Sokkal inkább azt, hogy benne ennyi van. Beal sérült, ezt mondta is, hogy nem tud olyan dobómozdulatokat csinálni, mint eddig, mert félti a lábát. Westbrook kapcsán pedig pár adatra hívnám fel a figyelmet (mezőnydobásokból elért statok):
2016/17 (MVP-cím):
Alapszakasz: 10,2/24 (42,5%)
Rájátszás: 11,8/30,4 (38,8%)

2017/2018:
Alapszakasz: 9,5/21,1 (44,9%)
Rájátszás: 10,7/26,8 (39,8%)

2018/2019:
Alapszakasz: 8,6/20,2 (42,8%)
Rájátszás: 8/22,2 (36%)

Minden esetben növekedett a PO-ban vállalt dobások száma, de ezzel fordítottan arányosan csökkent a hatékonysági százalék is. Az alapszakaszban is rendkívül sokat dobást enged meg magának Westbrook, de ott még nincsen rajta akkora nyomás, mint a rájátszásban. Az ellenfelek 4-5 meccs alatt "kiismerik", pontosan tudják, mit kell ellene csinálni. A másik dolog, hogy Westbrook egyik álma az volt, hogy visszavágjon a Brooklynnak (Harden - Durant duó), ezért is erőlködött éjszaka, hogy továbbjusson a csapat.

Westbrook esetében azt sem árt megjegyezni, mióta nincs mellette Kevin Durant, egyetlen párharcot sem nyert meg a rájátszásban az OKC játékosaként, míg a Houstonban egy 4-3-as óriási küzdés kellett egykori csapatával szemben, hogy legalább a második kör meglegyen (majd sima kiesés). Bradley Beal jó játékos, de egyelőre nem HOF-szint, Westbrook mellé viszont minimum ilyen kaliber kell, aki elfedi a hiányosságait és a PO-ban meccset nyer neki. Az Indiana ellen van esély bizonyítani, papíron nem irreális a továbbjutásuk sem, de ehhez óriási fejlődés kéne fejben tőle.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 19, 2021, 14:44:34
Érdekes kérdés, de mivel Westbrookról van szó, ezért kizártnak tartom a taktikát. Sokkal inkább azt, hogy benne ennyi van. Beal sérült, ezt mondta is, hogy nem tud olyan dobómozdulatokat csinálni, mint eddig, mert félti a lábát. Westbrook kapcsán pedig pár adatra hívnám fel a figyelmet (mezőnydobásokból elért statok):
2016/17 (MVP-cím):
Alapszakasz: 10,2/24 (42,5%)
Rájátszás: 11,8/30,4 (38,8%)

2017/2018:
Alapszakasz: 9,5/21,1 (44,9%)
Rájátszás: 10,7/26,8 (39,8%)

2018/2019:
Alapszakasz: 8,6/20,2 (42,8%)
Rájátszás: 8/22,2 (36%)

Minden esetben növekedett a PO-ban vállalt dobások száma, de ezzel fordítottan arányosan csökkent a hatékonysági százalék is. Az alapszakaszban is rendkívül sokat dobást enged meg magának Westbrook, de ott még nincsen rajta akkora nyomás, mint a rájátszásban. Az ellenfelek 4-5 meccs alatt "kiismerik", pontosan tudják, mit kell ellene csinálni. A másik dolog, hogy Westbrook egyik álma az volt, hogy visszavágjon a Brooklynnak (Harden - Durant duó), ezért is erőlködött éjszaka, hogy továbbjusson a csapat.

Westbrook esetében azt sem árt megjegyezni, mióta nincs mellette Kevin Durant, egyetlen párharcot sem nyert meg a rájátszásban az OKC játékosaként, míg a Houstonban egy 4-3-as óriási küzdés kellett egykori csapatával szemben, hogy legalább a második kör meglegyen (majd sima kiesés). Bradley Beal jó játékos, de egyelőre nem HOF-szint, Westbrook mellé viszont minimum ilyen kaliber kell, aki elfedi a hiányosságait és a PO-ban meccset nyer neki. Az Indiana ellen van esély bizonyítani, papíron nem irreális a továbbjutásuk sem, de ehhez óriási fejlődés kéne fejben tőle.

Mint írtam, mostanában nem nagyon volt időm semmire, ami magában foglalta azt is, hogy kb. egy hete még az eredményeket sem néztem meg, úgyhogy Beal sérülése is újdonság volt számomra. Tény, hogy így valamelyest érthetőbb ez a végeredmény. Westbrook statisztikai mutatói nagyon érdekesek, mert elég szépen látszik a rendszeres visszaesés a PO-kban. Bár ez talán betudható annak is, hogy ott azért már nagyobb a nyomás, nagyobb a győzelmi kényszer, vagyis könnyebben megremeghet a kéz. Arról nem is beszélve, hogy a csapatok legjobb játékosainak ilyenkor mindig többet kell vállalniuk, amiben automatikusan benne van a nagyobb hibázási lehetőség. Éppen ezért szerintem a topjátékosok többségének visszaesik a százalékos mutatója a rájátszásokban.

Ugyanakkor ha Beal még valóban nem 100%-os, Westbrook pedig nem tud 180 fokos fordulatot venni a mostani teljesítményéhez képest, akkor azt kell mondanom, hogy a jelenlegi Indiana esélyesebb lehet egy meccsen. Pláne úgy, hogy az alapszakasz végére elkezdtek ők is 130-140 pontokat dobálni. És mindezt úgy, hogy nem is Sabonis jár az élen a ponttermelésben.

Egyszóval nagyon érdekes mérkőzés lesz a holnapi, és bár egy kicsivel talán jobban drukkolok a WAS-nak, mint az IND-nek, lehet, hogy a fenti infók miatt meg lehet próbálni majd egy meglepetés vendéggyőzelmet megfogadni, természetesen rengeteg ponttal kiegészítve. A két csapat utolsó három meccsén ugyanis 256, 295 és 265 pont született.

#282 május 19, 2021, 20:02:45, Pozzato
Szerintem a sok pont ülhet (ahogyan Te is írod), Indiana esetében mostanában előfordult, hogy a kezdők közül páran sérültek voltak, de a játék akkor is működött. Westbrooktól valami nagy csoda kéne, Beal pedig számomra talány. Lehet jobb lett volna, ha ezt a meccset kiüli, aztán a következőre koncentrál. Engem meglepett az Indiana 2.30 körüli szorzója, lehet ebben érték, ahogyan a 240 overben is, ha jól láttam 1.70 környéke.

Azoknak a játékosoknak esik vissza, akik fejben gyengék, legalábbis ezt gondolom. Ha megnézi az ember, akkor Kevin Durant, Kawhi Leonard, Kobe Bryant, LeBron James vagy épp Dwayne Wade, amikor prime éveikben voltak, sosem estek vissza ilyen látványosan a számaik (elmúlt 10-15 év klasszisai, csak őket néztem). Hiába vállaltak több dobást, ez nem volt befolyásoló tényező. Westbrook látványosan gyengébb a PO-ban, elég megnézni az elmúlt évek szenvedéseit, de reméljük, van benne egy jó év (mondjuk az idei).

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 19, 2021, 19:41:38
Szerintem a sok pont ülhet (ahogyan Te is írod), Indiana esetében mostanában előfordult, hogy a kezdők közül páran sérültek voltak, de a játék akkor is működött. Westbrooktól valami nagy csoda kéne, Beal pedig számomra talány. Lehet jobb lett volna, ha ezt a meccset kiüli, aztán a következőre koncentrál. Engem meglepett az Indiana 2.30 körüli szorzója, lehet ebben érték, ahogyan a 240 overben is, ha jól láttam 1.70 környéke.

Azoknak a játékosoknak esik vissza, akik fejben gyengék, legalábbis ezt gondolom. Ha megnézi az ember, akkor Kevin Durant, Kawhi Leonard, Kobe Bryant, LeBron James vagy épp Dwayne Wade, amikor prime éveikben voltak, sosem estek vissza ilyen látványosan a számaik (elmúlt 10-15 év klasszisai, csak őket néztem). Hiába vállaltak több dobást, ez nem volt befolyásoló tényező. Westbrook látványosan gyengébb a PO-ban, elég megnézni az elmúlt évek szenvedéseit, de reméljük, van benne egy jó év (mondjuk az idei).

Hát igen, úgy látszik, hogy pont a legnagyobb sztárok cáfoltak rá az elmélkedésemre.  :)
Bár az is igaz, hogy ők tényleg pont olyan játékosok, akiket még doppingol is a teher, illetve a nehéz szituáció.

Egyébként időközben rájöttem, hogy annyira belemerültem tegnap a nagy "összeesküvés-elméletembe" a Washingtonnal kapcsolatban, hogy nem is figyeltem oda, hogy ők keleten vitézkednek, nem pedig nyugaton. Vagyis nem is a Phoenix/Utah valamelyikével fognak játszani (ha nyernek), hanem a Nets/Phily egyikével. Érthetetlen, hogy írhattam ekkora hülyeséget.
Ha végzek a mostani munkámmal, rám fér majd a pihenés.  :bash:

Idézetet írta: HT Dátum május 20, 2021, 09:10:07
Hát igen, úgy látszik, hogy pont a legnagyobb sztárok cáfoltak rá az elmélkedésemre.  :)
Bár az is igaz, hogy ők tényleg pont olyan játékosok, akiket még doppingol is a teher, illetve a nehéz szituáció.

Egyébként időközben rájöttem, hogy annyira belemerültem tegnap a nagy "összeesküvés-elméletembe" a Washingtonnal kapcsolatban, hogy nem is figyeltem oda, hogy ők keleten vitézkednek, nem pedig nyugaton. Vagyis nem is a Phoenix/Utah valamelyikével fognak játszani (ha nyernek), hanem a Nets/Phily egyikével. Érthetetlen, hogy írhattam ekkora hülyeséget.
Ha végzek a mostani munkámmal, rám fér majd a pihenés.  :bash:

Legjobbakkal is megesik, gondoltam, hogy csak elírás volt. Azért érdekes, hogy hiába lehetett minden párharcban meglepetést várni, győztek a hazai csapatok. Curry mindent megtett, szerintem a GSW is, ebben ennyi volt. Lehet tényleg ennyit jelent a hazai pálya?