Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Ezeket szándékosan gyűjtötték össze egy helyre, vagy csak úgy összefújta őket a szél?

Az UAE kerete az idei Tour de France-ra: Tadej Pogacar, Joao Almeida, Adam Yates, Marc Soler, Juan Ayuso, Pavel Sivakov, Tim Wellens, Nils Politt.

Na, ezt biztosan figyelemmel fogom követni. Pogacart már most sajnálom.  :)  :)  :)

Idézetet írta: csabax Dátum január 13, 2024, 13:42:00Ezeket szándékosan gyűjtötték össze egy helyre, vagy csak úgy összefújta őket a szél?

Az UAE kerete az idei Tour de France-ra: Tadej Pogacar, Joao Almeida, Adam Yates, Marc Soler, Juan Ayuso, Pavel Sivakov, Tim Wellens, Nils Politt.

Na, ezt biztosan figyelemmel fogom követni. Pogacart már most sajnálom.  :)  :)  :)

Imádom a TdF-kereteket és így még lehet is esélye Remcónak, pedig alapjáraton nem sok sót enne meg Vingegaard - Pogacar duóval szemben. Azonban, hogy a Vismánál Kuss is akar menni az összetettért, míg az UAE-nál Ayuso elmondta, ő a legjobb, Almeida már most kijelentette, ő csak magára koncentrál, illetve ott van a Pogacar aki a Giróról jön, plusz Soler és Sivakov, akik szintén szeretnek magukért menne, majd a Bora, ahol Roglic - Vlasov - Hindley hármas, ütős. Vlasov volt az, aki tavaly betámadta saját csapattársát, de Hindley se szeret másokért dolgozni.  ;D

Simon Yates és Remco Evenepoel nagy lehetőség előtt... Lesznek itt viták a többieknél, abban biztos vagyok. Ha pedig Tao képes úgy menni, mint 2020-ban a Girón, akkor meglepetést okozhat.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 13, 2024, 13:55:08Imádom a TdF-kereteket és így még lehet is esélye Remcónak, pedig alapjáraton nem sok sót enne meg Vingegaard - Pogacar duóval szemben. Azonban, hogy a Vismánál Kuss is akar menni az összetettért, míg az UAE-nál Ayuso elmondta, ő a legjobb, Almeida már most kijelentette, ő csak magára koncentrál, illetve ott van a Pogacar aki a Giróról jön, plusz Soler és Sivakov, akik szintén szeretnek magukért menne, majd a Bora, ahol Roglic - Vlasov - Hindley hármas, ütős. Vlasov volt az, aki tavaly betámadta saját csapattársát, de Hindley se szeret másokért dolgozni.  ;D

Simon Yates és Remco Evenepoel nagy lehetőség előtt... Lesznek itt viták a többieknél, abban biztos vagyok. Ha pedig Tao képes úgy menni, mint 2020-ban a Girón, akkor meglepetést okozhat.
Már most vihogok azon, hogy milyen grimaszokat fog "vágni" Pogacar, amikor ő tekerni akar a győzelemért és elvárná, hogy segítsenek neki a csapattársak.

Ám ehelyett azzal szembesülhet majd, hogy Joao Almeida a társa megsegítése helyett megy a saját feje után. Majd pedig külön-külön napokon Adam Yates, Marc Soler, Juan Ayuso, Pavel Sivakov a szlovén megsegítése helyett azért fognak tekerni, hogy nyerjenek szakaszt vagy szakaszokat.
:D  :D  :D  :D  :D

Valter Ati a Visma Giro keretében :great: 

Team Visma | Lease a Bike (WT)

-TRATNIK Jan
-AFFINI Edoardo
-VALTER Attila
-VAN AERT Wout
-KELDERMAN Wilco
-GESINK Robert
-UIJTDEBROEKS Cian
-KOOIJ Olav

"Az országúti kerékpársport berkein belül jól értesültnek számító holland Wielerflits lap szerint Valter Attila lesz a Visma-Lease a Bike csapatának nyolcadik tagja az idei olasz kerékpáros-körversenyen.

A Wielerflits szerint egyébként eredetileg a tavalyi U23-as Girót megnyerő Johannes Staune-Mittet indult volna a Vismával, ám végül Valterra esett a hollandok választása. A csapatnál úgy gondolkodnak a lap szerint, hogy a Visma az idei Girón elsősorban szakaszgyőzelmekben reménykedhet: Wout van Aert és Olav Kooij révén a síkabb szakaszokon, Jan Tratnik és Edoardo Affini az átmeneti etapokon és az időfutamokon domboríthat, míg Robert Gesink, Wilco Kelderman, az újonnan igazolt Cian Uijtdebroeks és Valter Attila a hegyi szakaszokon harcolhat a szakaszgyőzelemért."

Tim Merlier nem fog a Tour de France-on indulni, mert a Soudal–Quick-Step számára ott az a cél, hogy Remco Evenepoel sárga trikót szerezzen.

Strade Bianche: Izgalmas. Na jó, nem. 80-nál elindult Pogacar, láttad, hogy megindul, el is mondta, hogy ott fog támadni, mégsem tudtak semmit se csinálni. Esélyük sem volt a többieknek. Jó, ha 60-70%-ot beleadott Pogacar azon a 20 km-en (80-tól 60-ig), utána csak edzést nyomott, integetett, beszélt a nézőkkel. Megemelték a távot, de minek? Ezzel csak az olyan bringásoknak kedveznek, mint Pogacar. Még van 18 km vissza, de már 4,5 perc az előnye a főmezőnnyel szemben, hulla fáradtak Atiék, míg Pogacar lazában van. Ha komolyan venné végig, akkor 10-12 percet kiosztana.

Ez az év is dettó ugyanaz lesz, mint a tavalyi. Van a krém (Pogacar, Vingegaard, Evenepoel, Roglic, Van der Poel), többieknek esélyük sincsen, ha ezek ott vannak. Girón, ha nem megy komolyabb rivális, akkor Uijtdebroeks önmagában kevés lesz Pogacarral szemben. Belenéztem némelyik versenybe, Vingegaard hülyére verte a többieket Spanyolországban, Evenepoel dettó ez csak Portugáliában, látod rajtuk, bele se adnak mindent. MVDP CC-n alázott mindenkit.

Van der Poel, ha nem sérül meg, nincsen baja, akkor tavasszal megnyerhet mindent (pavés egynaposok), Van Aert ugyan nagyon készül, de látva azt, hogy meg sem tudta szorongatni cyclóban, akkor sok jóra ne számítson országúton sem. LBL és hillys egynaposokon majd Pogacar vs Evenepoel lesz, Giró az Pogacar, utána TdF csak a pavé miatt lehet kérdéses, de ott Vingegaard, ha nem hibázik, akkor legyőzi a fáradt Pogacart. Roglic és Evenepoel kérdéses, de szerintem nem szorongatják meg a dánt, ha az nem hibázik.

Itt tényleg csak egy sérülés írhat át mindent, esetleg pavén egy Mads Pedersen, mert még belőle lehet klasszis. A többiek messze lemaradva. Minden évben vártam az aktuális szezont, idén nem is készültem rá...

@Pozzato

Egyetértek.

Néztem a versenyt, s az elején még azon szentségeltem, hogy lemaradok a végéről, hiszen kezdődni fog a Nottingham - Liverpool focimeccs. Ám aztán Pogacar gondolt egyet, megindult és gyorsan megoldotta a dolgot. Nyugodtan átkapcsolhattam.

Nézve őt és tudva a "krém" idei eredményeit, a Strade Bianche közben én is pontosan arra gondoltam, amit írsz. Pogacar, Vingegaard, Evenepoel, Roglic és Van der Poel bucira fognak verni mindenkit, ha ott vannak.
Talán az lehet majd a megoldás, hogy ugyanúgy, mint Eddy Merckx idejében, most is különdíjakat kell majd adni a 2. és 3. helyezetteknek.

Más:

Tudsz-e olyan fogadóirodáról, ahol arra lehet fogadni, hogy XY versenyző ugyanabban az idényben megnyeri mind a 3 háromhetest (Giro, TdF, Vuelta)?

Úgy tudom, hogy ilyesmi még soha senkinek nem sikerült, s ezért, gondolom, nem lehet alacsony a szorzó. Csak hát, pechemre, nem találok irodát, ahol erre lehet fogadni.

Idézetet írta: csabax Dátum március 03, 2024, 00:42:42@Pozzato

Egyetértek.

Néztem a versenyt, s az elején még azon szentségeltem, hogy lemaradok a végéről, hiszen kezdődni fog a Nottingham - Liverpool focimeccs. Ám aztán Pogacar gondolt egyet, megindult és gyorsan megoldotta a dolgot. Nyugodtan átkapcsolhattam.

Nézve őt és tudva a "krém" idei eredményeit, a Strade Bianche közben én is pontosan arra gondoltam, amit írsz. Pogacar, Vingegaard, Evenepoel, Roglic és Van der Poel bucira fognak verni mindenkit, ha ott vannak.
Talán az lehet majd a megoldás, hogy ugyanúgy, mint Eddy Merckx idejében, most is különdíjakat kell majd adni a 2. és 3. helyezetteknek.

Más:

Tudsz-e olyan fogadóirodáról, ahol arra lehet fogadni, hogy XY versenyző ugyanabban az idényben megnyeri mind a 3 háromhetest (Giro, TdF, Vuelta)?

Úgy tudom, hogy ilyesmi még soha senkinek nem sikerült, s ezért, gondolom, nem lehet alacsony a szorzó. Csak hát, pechemre, nem találok irodát, ahol erre lehet fogadni.

Ilyet kérhetsz szerintem az unibeten is. Van lehetőség oddsot kérni. Supportnak kell írni. Beten biztos lehetett volna ilyet kérni.

Tegnap a mezőnyben ott volt egy Pidcock - Healy duó, akik ilyen dombos, emelkedős versenyeken Pogacar és Evenepoel mögött rendre 3-4. erőnek számítanak (oké, itt volt murva, de ez kedvezett Pidcocknak), ennek ellenére 4-5 perc hátránnyal jöttek meg. És Pogacar számára ez csak egy állomás a Giro - TdF dupla készülés közben, év első versenye. Emlékszem, mikor tavaly megsérült az LBL-n, mindenki mondta, szabad a pálya, majd jött Evenepoel és a Giróra készülve is simán nyerte a versenyt.

Őszintén szólva, nekem sincs már ehhez sok kedvem. Megindulnak, pontosan tudni lehet, mi történik, hátul nincs összefogás, ezek pedig olyan tempót mennek, amit képtelenség csapatmunka nélkül befogni. Amikor egy Bardet olyat nyilatkozik, hogy Evenepoel mögött szélárnyékban fárad, nem azért nem vezet, mert taktikázik, hanem mert a belga olyan tempót megy, hogy nem tud elé kerülni, akkor ott nincs miről beszélni. Pogacar esetében Wellens a saját csapattársa mondta el, mennyire demoralizáló erőben van.

Gyorsan megnéztem a tavalyi eredményeket a fontosabb World Tour versenyekről a nyári Tour de France-ig bezárólag, ahol ez az öt személyből legalább egy indult, kíváncsiságból, hogy idén mire számíthatunk: E3 Saxo Classic, Strade Bianche, Tour of Suisse. Ennyi, mindössze ennyi versenyt nem ők nyertek, míg a maradék 15 versenyt igen, közülük nyerte valaki (83%).

Idézetet írta: csabax Dátum március 03, 2024, 00:42:42Tudsz-e olyan fogadóirodáról, ahol arra lehet fogadni, hogy XY versenyző ugyanabban az idényben megnyeri mind a 3 háromhetest (Giro, TdF, Vuelta)?

Maguktól szerintem utoljára talán a Froome-érában volt ilyen ajánlat, azóta én nem láttam hasonlót, de ahogy írja MessiÁs, lehet kérni a Unibettől, szerintem biztosan adnak.

UAE dominancia

Halk megjegyzés: Az UAE nagyon elkezdte a szezont, eddig 13 győzelemnél járnak, köztük a Pogacar-féle Strade. Amire felhívnám a figyelmet, hogy nagyon szépen fejlődtek nyáron kronókon.

Sportfogadás szempontjából mondom, érdemes figyelni a versenyzőiket az egyenkéntiken (és a csapatkronón), idén eddig World Tour szinten három időfutam volt, mindhármat UAE versenyző nyerte, nem kevéssel.

Konkrétan az UAE Tour időfutamán első három helyen az ő versenyzőjük végzett, világbajnok Tobias Foss lett a negyedik, de ő már 14 másodpercre követte őket. Tirreno-Adriatico időfutamát Juan Ayuso nyerte Filippo ganna előtt, Jonas Vingegaard 22 másodpercet kapott tőle. A Paris-Nice csapatkronóját szintén az UAE nyerte, nagyon simán, Evenepoel fémjelezte Quick Step 22 másodpercet, míg a Visma 38-at kapott.

A sportigazgató, Mauro Gianetti beszélt róla korábban, idén komoly energiákat fektettek abba, hogy az időfutamon jó eredményeket érjenek el. Tavaly ugye a Jumbo-Visma dominálta őket, Vingegaard konkrétan megalázta az UAE-t (és a mezőnyt), idén viszont a Girón és a TdF-en majd 60 km kronó lesz, létfontosságú az ezekre való felkészülés. Egész télen teszteltek, új beállítások, folyamatosan mennek szélcsatornába, ez kifizetődött, eddig.

Milano - Sanremo 2024 tipp: Pogacar és Van der Poel újabb ütközete, mire tippeljünk?

Elsőre egyértelműek az esélyek a Milano - Sanremón, de több versenyző is meglepetéssel készül a két klasszis számára az év első klasszikusán! Olvasd tovább


Katalán körverseny: Nincs ellenfele Tadej Pogacarnak? Komoly szorzóval érkeztünk!

Nagyobb szorzókkal készültünk a március végi Katalán körversenyre, ahol ott lesz a mezőnyben Tadej Pogacar mellett Valter Attila is! Olvasd tovább


E3 Harelbeke, vagyis Mathieu van der Poel vs Wout van Aert

Egy újabb Van der Poel győzelem. Fel lehet hozni, hogy Van Aert bukott, de ha jobban megnézzük a szituációt, amikor Van der Poel támadott, akkor sem volt a kerekén Van Aert, sőt, azt a szituációt, amit Van der Poel simán megoldott, abban ő bukott. Egyszerűen MVDP-nek olyan bringakezelése van, amihez WVA nem ér fel. Kritikus helyzetekben megremeg, rosszul taktikázik és előre is elnézést, de annyira látszik, hogy ez a csávó agyatlan.

Nagyon nehéz ezt szépen megfogalmazni, de ránézel, figyeled őt és megmutatkozik, hogy buta. Az a tipikus majd én "erőből megoldok mindent, mert tele vagyok cuccal és az megnyeri helyettem"... Valakinek foglalkoznia kéne Van Aerttal, mert a fizikai paraméterei alapján, sokkal több van benne, ezek a vereségek, amiket elszenved hol Van der Poeltól, hol Pogacartól, mind a mentális része.

Amikor 2019-ben láttuk Van der Poelt, akkor felhoztam ebben a topicban, hogy sokszor megy előre mint egy gép, csak darál, nem gondolkozik. Ha így folytatja, ebből gondok lesznek. Leültek vele, átrágta magát ő is dolgokon, kikérte rutinosabb versenyzők tanácsát, fejlődni akart minden téren. Kevesebb verseny, tudatos naptárkezelés, okosan felépített szezon, pontosan belőtt csúcsforma.

Taktikai csata: Van Aert a bukásból felkelve idegből ment, látta, hogy Van der Poel távolodik, hiába volt még +30 km hátra, beletett mindent abba az előtte lévő 3-4 km-be, hogy majd ott ledolgozza a 30-40 mp-et. Érdemes volt nézni, ahogyan Van der Poel tudatosan visszavett a síkon, Van Aert lehozta 12-13 mp-re a hátrányát, jött az emelkedő és MVDP nagyon szépen kihasználta fölényét és visszarakta 20 mp fölé az előnyt.

Ez a klasszis versenyző ismérve, nem esik pánikba, gondolkodik, megtéveszti a riválist, aki az idegtől nem lát, csak megy előre. Ezek után pedig pillanatok alatt szétesett Van Aert és kapott 1 percet, így 1:20-1:30-ra nőtt a hátrányra azt hiszem 10-15 km alatt. Egy újabb taktikai hiba tőle. Nem terveztem nézni, csak volt időm, aztán valahogy jó volt látni ezt az intelligens versenyzést.

Az pedig nettó hülyeség, amit a riporterek mondtak, hogy nem volt más választása Van Aertnak. Dehogyisnem... saját tempó és nem őrült módjára menni előre, mert WVA ott mindent beletett, nem csoda, hogy kiégett pillanatok alatt. Ilyet az csinál, aki elsőéves, nem az, aki nagy versenyeket akar nyerni.

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 02, 2024, 16:18:23Ez az év is dettó ugyanaz lesz, mint a tavalyi. Van a krém (Pogacar, Vingegaard, Evenepoel, Roglic, Van der Poel), többieknek esélyük sincsen, ha ezek ott vannak. Girón, ha nem megy komolyabb rivális, akkor Uijtdebroeks önmagában kevés lesz Pogacarral szemben. Belenéztem némelyik versenybe, Vingegaard hülyére verte a többieket Spanyolországban, Evenepoel dettó ez csak Portugáliában, látod rajtuk, bele se adnak mindent. MVDP CC-n alázott mindenkit.

Van der Poel, ha nem sérül meg, nincsen baja, akkor tavasszal megnyerhet mindent (pavés egynaposok), Van Aert ugyan nagyon készül, de látva azt, hogy meg sem tudta szorongatni cyclóban, akkor sok jóra ne számítson országúton sem. LBL és hillys egynaposokon majd Pogacar vs Evenepoel lesz, Giró az Pogacar, utána TdF csak a pavé miatt lehet kérdéses, de ott Vingegaard, ha nem hibázik, akkor legyőzi a fáradt Pogacart. Roglic és Evenepoel kérdéses, de szerintem nem szorongatják meg a dánt, ha az nem hibázik.

És eddig pontosan ez történik, az azért durva, amikor Pogacar közvetlen riválisokat aláz meg egyhetesen úgy, hogy 3,5 percet oszt ki nekik három hegyi etapon, miközben meg sem izzadt. Az UAE kidolgozta a taktikát erre a szezonra, olyan távolról kell indítani, amilyen távolról csak lehet, addig meg sz*rrá kell hajtani a mezőnyt. Eddig bevált, első 100-150 km-t megnyomják az adott etapnak, folyamatosan fárasztás, magas tempóból pedig Pogacar megindul.

Logikusan, nincs is esélye másnak nyerni ilyen körülmények között (csak a krémnek: Vingegaard, Evenepoel, Roglic), mert ha mondjuk Almeida vagy Yates megy egy tempót, az GT top5-ös szint, tehát ezt tudja Vlasov, Hindley, Landa, Rodriguez és a többiek. Ők onnan nem tudnak megindulni, míg a krémnek ez csak felvezetés. És ami röhejes, hogy az Alpecin már ezt csinálja a pavékon is, hogy Kragh, Meurisse vagy Philipsen nagyobb tempót megy, amiből MVDP megindul.

Hiába lépnek el 30-40-50 vagy akár 80 km-re a vége előtt, esélytelen befogni őket. Ők olyankor váltanak edzés üzemmódba, míg a riválisok nem hajlandóak az esetek többségében segíteni egymásnak, így csak a vita lesz, tempó nem. Lesz néhány alamizsna verseny, amit a kicsik begyűjtenek, de ha ez az elit így folytatja, akkor idén is 80-90%-os győzelmi arányt mutatnak be azokon a versenyeken, ahol valamelyikük indul.

A legenda, Fabian Cancellara írt egy elemzést a Van der Poel vs Van Aert harcról, ő is arra tért ki, amire én is, hogy mentálisan és taktikai szempontjából mennyivel jobb MVDP. Amiről talán tavaly írtam még, hogy mennyire letisztult lett Van der Poel versenyzése, kontrollálja az adott etapot, megvan a terve, mikor és hol akar támadni, többiek (köztük Van Aert) is hozzá igazodnak. Nyugodt, nem kapkod, tudja, hogy mentális fölényben van mindenkivel szemben. Ennek ellenére WVA-nak még mindig van esélye a Flandriát vagy a Roubaix-t behúzni, de ehhez taktikát kell váltani, ki kell használni, hogy a csapata sokkal erősebb, mint az Alpecin.

https://www.cyclingnews.com/features/cancellaras-classics-column-dont-overlook-the-mental-aspect-of-the-van-der-poel-van-aert-duel/