Már a negyeddöntőben járunk a római Mastersen, és a tegnapi Busta-Bedene meccsből kiindulva, nem tudom ott hagyni Cilicet.

Carreno Busta igazi salakmenő, legtöbb meccsét ott tolja, de valahogy a meleg szituációkban beremeg a keze. Ez már érződött Barcelonában Mannarino ellen, de tegnap Bedenet is visszaengedte 6:4 5:0-ról a mérkőzésbe, hogy döntő szettben simán nyerjen. Nem szeret kimozdulni a komfort zónájából, nagyon a stabilitásra törekszik, középre pörgeti vissza a labdákat, ami ilyen nagyütő Cilic ellen lehet kevés lesz.

Cilicben mostanában lehet bízni, az alacsonyabban rangsoroltakat a nagy tornákon veri, a Jaziri elleni meccsen kívül nem volt kifogásolható veresége. Nagy szervás, nagy ütő, igazi all-court játékos, aki a kézre jövő labdákat kíméletlenül meggyorsítja.

Kétszer találkoztak, mind a kettőt Cilic nyerte, és ez a harmadik is nagyon neki áll.

Carreno Busta, Pablo - Cilic, Marin: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp