USA a 2019-es női foci vb-n 13-0-ra verte Thaiföld csapatát, ezzel pedig a vb-k történetében rekordot állított fel. Nem kapott még ki csapat vb főtáblán 13 góllal, de USA 13-at tett közé a thai csajok ellen. Ez nem várt nagy arányú siker volt, 5-7 talán reális volt, de ennek a dupláját lőtték, és igazából úgy, hogy Lloyd, az előző vb legfényesebb csillaga a padon kezdett. USA nagyon egyben van, fizikálisan mindig jók, és most minden tekintetben jók, mivel az USA női bajnoksága is flottul üzemel(T), szóval érzik a játékot a csajok. A thai lányok elleni meccs azért bemelegítésnek sem volt igazán jó, Chile ellen azért melózni is kell majd a gólokért, sokan játszanak a spanyol élvonalban a chilei lányok közül, szóval ez egy másfajta találkozó lesz. De a fölény most is érezhető majd, fizikálisan USA sokkal erősebb, gyorsabbak a csajok, magasabbra ugranak, szóval ennek érezhető majd a hatása mindenképp. Biztos kezd Llyod, talán jön Press is, bár Morgant nem meri kivenni a kapitány, még a végén megsértődik, hogy elveszi előle a gólkirályi címet, így Morgan játszani fog jó 65-70 percet biztos, és ha már játszik, akkor 2-3 gólt biztosan összehoz. Chilét azért meg lehet verni, mind a földön, mind a levegőben. Morgan tök jól fejel, és bár nem egy Wambach, azért Chile ellen lehet őt beadásokkal keresni. Aztán USA brutál erős kerettel jött, a padon is remek képességű gólvágókat találunk, akiket ha bedob a kapitány egy fáradó ellenféllel szemben, akkor újabb gólok jöhetnek. Thaiföld is elég jól állta a sarat egy félidőig, de azért a 2. fi-ben kijött a különbség. Hollandia például a felk. fázisban hetet vágott Chilének, szerintem minimum 5 gólt USA is szerez, Morgan meg akár két meccs után gyakorlatilag gólkirálynő lehet. Négy éve Sasicéknak 6 góllal gólkirálynők voltak, most Morgannak egy meccs után van 5 gólja, amire ma tehet még vagy hármat,de Mewis, Press, meg igazából az első két sorban játszók közül mindenki potens gólszerző.

USA (n) - Chile (n): Gólok száma hazai csapatnál - Felett/alatt tipp