Raonic - Djokovic összecsapás az Aussie Open negyeddöntőjében.

Raonic elmúlt időszaka egészen rapszódikusra sikeredett... Nem egyszer sérülések is hátráltatták, így mennyiségileg jóval kevesebb meccset is játszott, mint az megszokott... Azt már mondani sem kell, hogy a salakot azért elkerüli, ez nem meglepő.. tavaly csak füvön és kemény borításon lépett pályára... Teljesítményére jellemző, hogy a tavaly márciusi Indian Wells-i keménypályás torna óta, egészen a jelenlegi Aussie Open-ig nem volt két egymást követő győzelme ezen a borításon... Most azonban úgy tűnik, sikerült összerakni a játékát erre a grand slam-re, mai ellenfeléhez hasonlóan egyetlen szettet sem veszített az első három körben. Talán Tsitsipas lesimázása a legnagyobb fegyvertény ezek közül a meccsek közül, de a Cilic elleni 3-0 is figyelemfelkeltő... pláne Milos tavalyi szezonját követően...

Szokás szerint nagy segítségére van óriási szervája, ami szintén javuló tendenciát mutat. Míg az első két körben egyaránt 19-19 foghatatlant adogatott, addig a harmadik körben, szegény Cilic-nek 35 (!) ászt hintett mindössze 3 szett alatt...

Djokovic formájára nem lehet panasz, nagyon régóta újra ihletett formában teniszezik, első számú favoritja a tornának. Jó egy éve csak elvétve csúsznak be neki vereségek, így ma is óriási meglepetés lenne, ha Milos túljárna az eszén. Mégis egy olyan tippel jövök, amihez úgy gondolom, Milosnak kell majd összeszednie magát, kissé mellette kell leraknom a voksom... De csupán annyiban, hogy tegye a vártnál szorosabbá a szetteket, vagy "neadjisten" csenjen is el egyet Djokótól... A 31.5 over nagyon simán lejöhet akár 3 szettes meccsen is, pláne, ha Rao hozza azt, amiben bízom, vagyis egy stabil szervajátékot... ugyanis ha azzal nem lesz gond, simán ellőheti magát tie-break-ig, akár több szettben is. Két tie-break esetén pedig már zöldül is a tipp (ha a harmadik szett 6-0, akkor is megvan a 32 game... ).

Bízom a Raonic szervákban, sok ászt és tie-break-et mindenkinek!

Raonic, Milos - Djokovic, Novak: Játékok száma - Felett/alatt tipp