A Winterthur csapatára augusztus elején figyeltem fel, amikor a svájci Challenge-league utolsó fordulójában 6-0-ra verték a Grasshopperst idegenben. Belenéztem a meccsbe, és kifejezetten jó formában lévő játékosokat láttam, akiknek azon a meccsen szinte minden összejött. A 40% alatti labdabirtoklást váltották 6 gólra, és volt majdnem 20 kapuralövésük is. Ezután még játszottam őket a Bavois elleni kupamérkőzésen, mert azt gondoltam, a lendület kitart (4-0). Ez be is jött, azonban a Basel elleni kupadöntőre kipukkadtak, 6-1-re kikaptak. Az új szezont egy kupamérkőzéssel nyitották, a Tuggen ellen 2-1-re nyertek. Végig próbáltam streamet szerezni a meccshez, de ez lehetetlen vállalkozás volt. Még egy nyamvadt livescore-t sem tudtam szerezni. Az biztos, hogy a félidőben megszerezték a vezetést, ami végül kitartott. A Tuggen nem rossz csapat, a harmadik liga egyik legjobbja. Ezután jött a Grasshoppers elleni visszavágó. Na, ezt már néztem. A Szöcskék nyomtak, de passzívak voltak, ezért gyorsan megfogadtam a Winterthur első gólját live-on, pedig nem szeretek élőzni. Jött is, azután gyorsan visszafogadtam a Grasshoppers góljára is, mert úgy láttam, hogy az is benne van. Jött két perc alatt, és utána kiszálltam, mert teljesen háromesélyesnek láttam a meccset. Az előző 6-0-s meccshez képest a Winterthur labdabirtoklása nőtt, a kapulövéseik száma is nőtt, 20 fölé ment, de mégsem sikerült győzniük. Nekem mondjuk nem érte volna meg a Grasshoppers 1.80-as győzelmi szorzója, de a gólokkal azonban jól lehetett kaszálni.

Az Aaraut annyira nem ismerem, de elnézve ez első forduló eredményét, lesznek gondjaik. A Wil 3-1-re verte őket hazai pályán. Előtte ugyanez a két csapat kupameccset játszott, a rendes játékidős 0-0 után büntetőkkel nyert, és jutott tovább az Aarau. Nekem ez ide most soványnak tűnik. Ha csak a Winterthur győzelmét játszanám meg, nagyobb tét kellene, de túl sokat nem kockáztatnék ezzel a meccsel. Inkább egy nagyobb szorzó felé indultam el, mert szerintem a Winterthur nagyon jó első félidőkel szokott nyomni, látszik, hogy dinamikus csapat. Úgyhogy maradok a félidő-végeredmény kombinál.

Winterthur - Aarau: Félidő/Teljes játékidő - HT/FT tipp