Szerdán egy igen csak egyértelmű mérkőzéssel folytatódik a Bajnokok Ligája hiszen a francia bajnok találkozik a török aranyérmessel. Az első fordulóban a Paris SG kisebb meglepetésre egy végig kiegyenlített összecsapáson de kikapott a Manchester Unitedtől, így komoly gondba kerülhetne ha ma ismét betlizne. De erre szerintem szinte semmi esély nincs. Sok hiányzó van ugyan a csapatból hiszen Bernat, Draxler, Verratti, Icardi, Jese és Paredes is lábsérüléssel bajlódik, de elől összeállhat a félelmetes Di Maria - Mbappe - Neymar trió ami garancia a gólokra főleg egy ilyen sete-suta védelem ellen. Hétvégén egy magabiztos 4:0-ás győzelemmel hangoltak a mai meccsre, ráadásul Tuchel több játékosának is pihenőt biztosított. Navas, Kimpempe, Florenzi végig pihiztek és Mbappe is csak 15 percre szállt be ami idő alatt két gólt is szerzett. Neymar is csillogott ismét és brutálisan jó formában van, az utóbbi öt meccsén öt gólt és hat assistot jegyzett a brazil. A sok sérült mellett Di Maria és Kurzawa viszont visszatérhetnek a kezdőbe ez szintén jó jel a párizsiak számára.

A hazaiak nagyon simán kaptak ki két góllal Gulácsiéktól. 20 perc alatt eldőlt a meccs, utána már túl sokat nem akart a Lipcse, jöttek a tömeges cserék a második félidő derekán, mondhatni megkegyelmeztek a török csapatnak. Sérülésekkel ők sem állnak túl jól: Azubuike, Caicara, Chadli, Ucar offon, de Skrtel és Rafael sem teljesen egészségesek. Hétvégén meglepetésre az egyik legjobb meccsüket játszották a szezonban ami legalább kis önbizalmat adhatott nekik (5:1) de nem hiszem hogy feltudnák majd tartóztatni a PSG gólokra éhes támadósorát.

Várható kezdők:

Gunok; Rafael, Ponck, Epureanu, Bolingoli; Visca, Kahveci, Topal, Giuliano; Ba, Crivelli

Navas; Florenzi, Diallo, Kimpembe, Kurzawa; Marquinhos, Herrera, Rafinha; Di Maria, Mbappe, Neymar

Tipp: 1-3

İstanbul Başakşehir - Paris SG: Paris SG mindkét félidõben gólt szerez - Igen/Nem tipp