Parázs kis meccs itt a nyolcaddöntőben, ugyanis a mindig mindenkire veszélyes Fogninin kellene magát túlszenvednie Rafának, ami azért embert próbáló feladat is lehet..

Olasz barátunk már az elmúlt körben is szépen hozta a profitot, ott is nagyon lesajnálták és sima 3 szettben húzta be a mérkőzést full underdogként. Azért Rafa ellen ez nehezen van benne a pakliban, de úgy gondolom, hogy egy szett megnyerésére itt is bőven alkalmas lehet Fogna. Egyébként nem egy elveszett ember amikor Nadallal hozza össze a sors, minden 4. meccsét nyeri Rafa ellen és ha spanyol győzelemmel zárul a meccs, akkor is gyakran tud szettet csenni az olasz. Ráadásul most Rafa azért nincs abban az eszméletlen nagy formában, az ATP Kupát hátfájása miatt ki is hagyta, pedig ő aztán szeret küzdeni az országáért. Az adogatómozdulata kicsit változott a sérülésének köszönhetően és nem teljesen 100 %-os még, ez tisztán látszik. Simán hozta eddig ugyan a meccseit, de konkrétan nem voltak ellenfelei. Fognini már más kategória, az ő kezében minden benne van ami nagy meccsek megnyeréséhez kell, nála mindig nyaktól felfelé van kérdés. De Minaur ellen pazarul játszott, fáradtság jelét egy percig sem mutatva. 1,5 napot pihenhetett a meccsre, úgy gondolom most is hozni fogja az eddig mutatott jó játékot az olasz és nem lesz egyszerű meccse Rafának. Egy esetleges Fognini győzelem is bőven benne lehet a pakliban, de ott nem tudnám elképzelni, hogy Rafa ne fogjon legalább egy szettet. Mindkét irányba meglepne most a 3:0, ezért a szett overre szavazok.

Fognini, Fabio - Nadal, Rafael: Szettek száma - Felett/alatt tipp