Az első fordulóban fogadtunk a Dinamo Zagreb sikeres nyitányára a bajnokságban de csúnyán besültünk vele. Nem is igazán a játékkal volt a gond, hanem a kapu előtti befejezésekkel, az utolsó döntés mindig balul sült el. Főleg a második játékrészben már nagy nyomás alatt volt a vendégek kapuja de sikerült kibekkelniük, ellenben ők két lehetőségüket 100%-os helyzetkihasználással abszolválták és győztek hatalmas meglepetésre 2:0-ra. A bajnok számára persze ez különösebben nem jelenti a világ végét, nagyon hamar itt az újabb lehetőség a javításra és az első győzelem megszerzésére ami akár egy magabiztos több gólos győzelem is lehet. Az ellenfél ugyanis a frissen a másodosztályból feljutott Dragovoljac lesz. A hazaiak nem szerepeltek különösebben kiemelkedően az alsóbb osztályba, feljutásuk csupán a puszta szerencsén és pillanatnyi formán múlt hiszen hét csapat is tíz ponton belül végzett az élmezőnyben. Az első fordulóban ez máris kiütközött, mikor is a tavaly majdnem elsőosztályú tagságától búcsúzó, a végül kieső Varazdint csupán egy ponttal megelőző Istra otthonában nagyon sima 3:1-es vereségbe szaladtak bele. Ennél az Istranal a Dinamo Zagreb ötször erősebb csapat, hétközi Bajnokok Ligája meccs ide vagy oda, esetleges fáradtság ide vagy oda, gólokkal verni fogják az újoncot és szerintem mindkét félidőben minimum egy gólt benyelnek a hazaiak.

Kompenzálni kell az első fordulós bakit, ehhez pedig az egyik legideálisabb ellenfelet kapták Orsicék akikkel bár 7-8 éve nem találkoztak a csapatok közötti szakadéknyi különbség miatt, akkor több alkalommal nagyon elgyepálták őket (5:0, 4:1, 6:0).

Tipp: 0-3

Hrvatski Dragovoljac - Dinamo Zagreb: Dinamo Zagreb mindkét félidõben gólt szerez - Igen/Nem tipp