Próbáltam kiválasztani a játék adta legbővebb plusszos hendikepet Japán válogatottjára, és azt is elmondom, hogy miért. Azért, mert én már a világbajnokságon is megkedveltem ezt a csapatot, igazi csupaszív, jó kis kézit játszó társaság, sportszerű, gólra törő, tudása legjavát próbálja nyújtani, és nagyon ritkán adja fel. Dánia ellen komoly pofonba nézett bele, de az említett világbajnokságon is a dánok mérték a legnagyoob zakót Motokiékra. Itt is óriási verést kapott Japán, szerintem túlizgulták ezt az egész Olimpiát. Azért nagyon készültek ők erre, a vb is ennek volt alárendelve, aztán durr.

A második meccsen már sokkal jobban festett a csapat, a svédek persze fölényben voltak, a top Európai csapatoknak még nem ellenfele Japán, vagy legalábbis nem 60 perces meccsen. Viszont a vb-n is megmutatták többször, hogy 30-40 perc komoly kézi van ebben a társaságban. Nekem tetszett, hogy a svédek ellen nem omlottak össze, mentek a sárga-kékek után. Van egy elég jó kapusuk, ami alap, és ez a sok mozgásos, bátor támadójáték szerintem Egyiptom ellen jobban érvényesülhet, sőt még az átlövések is, Egyiptomnak nincs akkora bivaly fala, mint a dánoknak vagy a svédeknek. Egyiptomot azért többször át fogják lőni, és már a svédek elleni találkozó is ezerszer jobban nézett ki védekezést illetően, mint a dánok elleni. Egyiptom játékát is kedvelem, és tudjuk, hogy néha ők hátszelet kapnak, de itt azért csak Japán a házigazda. Fontos meccs a továbbjutás szempontjából, Watanabééknak két meccset még nyerni kéne a háromból. Hogy összejön-e most, arra nem tennék pénzt, de az, hogy nem lesz közte 9+ gól arra mérget veszek. Vagy ha mégis, akkor bebizonyosodik, hogy a kézihez sem értek...

Japán - Egyiptom: Hendikep - Hendikep tipp