Bár még csak a bajnokság fele telt el a francia pontvadászatból, szinte biztosra vehető hogy az egyik kieső a nemrégiben még középcsapatként elkönyvelt Angers lesz. A vendégek 21 forduló alatt mindössze kettő győzelmet szereztek két döntetlen mellett, így ki lehet számolni hogy 17x náspángolták el őket. Teljesen reménytelen a helyzetük, a világbajnoki szünet után sem változott semmi, legalábbis nem jó irányba. A téli szünetben ugyanis elveszítették Azzedine Ounahi, Boufal és Jakolis játékjogát is, helyükre viszont nem nagyon érkezett senki. Már a harmadik edzőt fogyasztják a szezonban, de a frissen kinevezett mesterük Bouhazama sem tud ebből a csapatból akár egy pontszerzést kicsikarni a bajnokságban. 13 bajnoki vereség zsinórban, legyen az otthon, idegenben, gyenge vagy erősebb csapat ellen, teljesen mindegy..

Ellenben itt van a Lorient akik nagyon büszkék lehetnek eddigi teljesítményükre a szezonban. Jelenleg a hetedik helyen állnak 35 ponttal, viszont egy papírforma győzelem esetén már pontszámban beérhetnék a hatodik helyen álló Lille-t. Az elmúlt fordulókban felemás eredményeik voltak. Legyőzték január elsején mai ellenfelüket 0:1-es hátrányból felállva, majd a Monaco (2:2) és a Rennes (2:1) elleni meccsükre is büszkék lehettek, kikaptak viszont a Marseilletől és a Reimstől amit nem lehet a szemükre vetni hiszen piszok kemény csapatok. Összességében tehát jó formában, magabiztosan várhatja a mai meccset a Lorient, saját közönségük előtt, szinte fullos csapattal (kivéve Laporte), friss jó emlékekkel futhatnak ki a gyepre egy teljes káoszban levő, sérültekkel teletűzdelt csapat ellen.

Hazai győzelmet várok, tipp: 3-1

Lorient - Angers: Teljes játékidő - Mérkőzés tipp