A "D" jelű csoport elképesztő izgalmasan alakul miután a hajrához érve még négy csapat harcol a két Európa Bajnokságot érő helyért. Törökországnak Yildirim utolsó percekben szerzett gólja az örmények ellen most ér csak igazán sokat. Pár napja ugyanis hihetetlen csatában sikerült legyőzniük a csoport papíron legerősebb tagját a vb bronzérmes és Nemzetek Ligája döntős horvátokat. Az első félidős játékukkal abszolút megérdemelten nyert Montella csapata akik így 13 megszerzett pontjukkal nagyon jó pozícióból várják az utolsó két kört. Végig parádésan védekeztek, nem véletlen kapott a két belső védőjük Akaydin és Bardakci is nyolc feletti értékelést, utóbbit pedig a meccs emberévé is választották. Továbbá a Dortmund üdvöskéje Ozcan, az Interből Calhanoglu és a győztes gólt szerző Yilmaz is nagyot játszott. Nagyon egyben van most ez a török csapat és elképesztő blama lenne ha egy ekkora győzelem után hazai közönség előtt nem sikerülne legyőzni a csoport messze leggyengébb tagját, bármennyire is megszenvedtek velük az odavágón (2-3). A Konya stadion 42000 nézője előtt ma egy sokkal simább győzelmet várok. Lettország már teljesen tét nélkül fut neki a meccsnek, ahogy azt az Örmények ellen is tették aminek köszönhetően megtudták lepni ellenfelüket és megszerezték első pontjaikat. Ennek fejében egy kicsit vigyázni is kell velük, de másrészt jól jöhet hogy lazábban vehetik majd a védekezésüket megpróbálva gólokat szerezni. Ezt szerintem kihasználja majd a jó erőkből álló török csapat és magabiztosan mindkét félidőt megnyerve ünnepelheti EB részvételét.

Tipp: 4-1

Törökország - Lettország: A Törökország nyeri mind a két félidõt - Igen/Nem tipp