Eljött a szezonzáró világbajnokság döntője, ahol a hazaiak kedvence mérkőzik meg a világelsővel.

Sinner és Djokovic ugyanabból a csoportból jutottak tovább, Djoko lényegében Sinnernek köszönheti továbbjutását, aki már stabil továbbjutóként is legyőzte Rune-t és továbbvitte magával a szerbet. Ez szerintem a lehető legrosszabb döntés volt Sinner részéről, legyőzte ugyan Djokot a csoportban, ám ez tipikusan az a forgatókönyv, amiből Djokovic szokott jól kijönni. Nagyon nagy meccsen, 3 szoros szettben győzte le Sinner a csoportban, ahol óriási teljesítményt hozott Jannik és így tudta legyőzni a szerbet. Egyrészt nehéz lesz azt a teljesítményt megismételni, tegnap Medvedev ellen már közel sem azt a játékot láthattuk. Másrészt Djokovic nagyon éli az ilyen helyzeteket és garantáltan emelni fog a játékán, akár a tegnapi Alcaraz ellenihez hasonló sima győzelem is benne van szerintem a pakliban.

Idén harmadjára találkoznak már, eddig 1:1 a mérleg, ez a meccs ilyen szempontból is eldönti a szezont. A közönség egyértelműen tolhatja Sinnert, ám Djokot ez legtöbbször csak feltüzeli és kihozza belőle az igazi énjét. Djokovic 15 évvel korábban került be a profi körforgásba, mint Sinner és egy ilyen meccsen ez elég sokat számíthat, játéktudásban pedig nincs kérdés, melyik oldalon van az előny. Nem igazán szoktam Djokora fogadni, de ezt nem tudom most kihagyni, már a csoportmeccsük után megírtam hubikának, hogy ez a meccs mindössze annyira lesz jó, hogy a döntőben ugyanez a páros nyomjon egy 6:3 6:2-t. Ne legyen igazam, de sima Djokovic győzelmet várok.

Sinner, Jannik - Djokovic, Novak: Mérkőzés nyertese - Mérkőzés tipp