Kezdetben úgy tűnt az odavágó első percei után, hogy itt a továbbjutást nagyon hamar lezárja majd az Atlético Madrid, de végül csak egygólos előnyre tettek szert, amit simán ledolgozhat hazai közönség előtt a német gárda.

ápr 16. 21:00
Tipp: Koke büntető lapot kap
3.35
Tipp: Rodrigo De Paul büntető lapot kap
3.80

Mi történt az odavágón?

A spanyolok két taktika közül dönthettek az eddig látott teljesítményük alapján, végül a Wanda Metropolitano gyepén Diego Simone az erőteljes presszingre helyezte a hangsúlyt a mérkőzés elején. A célja az volt, hogy már az első 30-40 perc során két vagy három gólt szerezve eldöntsék a továbbjutás kérdését. Az korábban is érzékelhető volt, hogy a dortmundi védelem nem stabil, hiszen a Bundesligában kisebb csapatok is zavarba tudták őket hozni. Ezt használta ki az Atlético Madrid, akik a kapujuk elé szögezték a németeket, még a labdát is alig tudták kihozni, egyik ilyen rossz passzra csapott le a 4. percben Rodrigo De Paul és szerezte meg a vezetést.

Az Atlético Madrid nem állt le, tovább tartották a presszinget, Dortmundnak helyzete is alig volt, pedig több, mint 60%-ban volt náluk a labda, de semmit sem tudtak vele kezdeni. A 0.30-as xG-mutatójuk nem rossz az első félidőre, de a meccs képe azt mutatta, hogy esélyük sincs a győzelemre, hiszen 35%-os labdabirtoklás mellett a spanyolok 1.50 körüli xG-t hoztak, Samuel Lino pedig zseniális gólt szerzett. Megint egy eladott labda a németeknél hátul, Griezmann jó helyzetfelismerése, majd Lino higgadt megoldása. Úgy mehettek szünetre, hogy ez a párharc már szinte eldőlt.

Borussia Dortmund Atlético Madrid
Niclas Füllkrug (Fotó: Vitalii Vitleo/Shutterstock.com)

A szinte volt a kulcsszó, ugyanis a Dortmund a második félidőben történt jó cseréknek köszönhetően feljött 2-1-re a hajrában és lett volna lehetőségük döntetlenre menteni a mérkőzést. A második félidőre elfogytak a spanyolok, visszaütött a túl erős kezdés, illetve azt érezték, innentől zsebben van a párharc. Simeone szempontjából nagyon fontos volt, hogy most nem tudta a hajrára behozni Memphis Depayt, ugyanis a holland támadó sérüléssel bajlódott, pedig az Inter ellen is ő volt az, aki végül megmentette a Matracosokat. Nem voltak olyan cseréi a spanyoloknak - ellentétben a németekkel -, akik segítettek volna.

Borussia Dortmund: Rossz döntések és egy sérülés

A hétvégi Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund mérkőzés fontos volt a 4. hely megtartása szempontjából a BVB-nek, tudta ezt Edin Terzic is. A szakvezetőnek viszont rotálnia kellett, ezért a jobbszárnyat pihentette, kikerült Ryerson, Sancho, Can és Hummels is a kezdőből, illetve Fullkrug. A találkozó első 30 percében sok dolog történt, egyik, hogy a Madridban szépítő Sebastien Haller megsérült, le kellett cserélni, minden bizonnyal kihagyja a BL-visszavágót. A másik, hogy Sabitzer két találatával gyorsan előnybe került a Dortmund, de jött egy bekapott gól és Adeyemi kiállítása, innentől pedig a teljes káosz. Nyert ugyan a BVB, de előfordult, hogy Malen egymaga vezette 6 védőre a labdát.

Atlético Madrid: Jó szájízzel készülhetnek

A hétvégén a Gironát fogadta az Atlético Madrid, ahogyan Edin Terzic, úgy Diego Simeone is rotált, muszáj volt. A komplett belső védő hármast lecserélte, illetve Lino, Morata és Llorente is pihenőt kapott, míg a csapat hamar hátrányba került Dovbyk már a 4. percben gólt szerzett. Ezek után felpörgött a kissé fásult Atlético Madrid, ebben nagy szerepe volt Antoine Griezmann büntetőjének, aki még az első félidőben egyenlített, majd a hosszabbításban született egy furcsa gól.

Saúl Níguez (Fotó: Marco Iacobucci Epp/Shutterstock.com)

A Girona már várta, hogy vége legyen a félidőnek, alig mozogtak, miközben a Matracosok megérezték ezt, lecsaptak egy labdára a Girona kapujánál és megszerezték a vezetést Correa fejese révén. Itt is volt egy sérülés, ugyanis Saúl helyére a csereként beálló Morata érkezett, aki adta a gólpasszt Correának. Innentől pedig már fölényben volt az Atlético Madrid, Griezmann újabb gólt szerzett, majd jött Nahuel Molina hatalmas helyzete, ha kis gólt akart rúgni, akkor 4-1-re nyernek, így csak 3-1-re.

Borussia Dortmund - Atlético Madrid taktika és hiányzók

Kockáztat-e Diego Simeone? Ha igen, akkor az egy nagyon bátor húzás, ugyanis Dortmundban rárontani a hazaiakra nem biztos, hogy jó ötlet, de ebben az esetben egyértelműen zavarba lehet majd hozni a BVB-t. Az jól látszott, hogy ez a védelem gyenge, nem tudják kihozni a labdát, ha egy kicsit agresszív az ellenfél támadósora, akkor rendre hibázik a dortmundi hátsó alakzat. Az Atlético Madrid valamilyen szinten jobban tudott rotálni, mint a BVB, ez is sokat segíthet a visszavágón. A Dortmund viszont menni kell előre, nekik talán még jobb is lenne, ha nem a védekezés köré összpontosulna a találkozó, hanem sok gól születne.

Ők ezt a meccset kapott gól nélkül nem nyerik meg, ha mégis, az óriási csoda lenne. Ebben az esetben egyértelműen távoznia kell Diego Simeonénak. Haller kidőlésével azt sem látjuk, hogy az odavágón teljesen eltűnt Fullkrug hogyan segíti majd a BVB támadójátékát a kőkemény madridi védelemmel szemben. A spanyolok részéről viszont nem szabad elfelejteni, hogy nincsen Depay, Lino és valószínűleg Saúl sem. Több cseréjét is elveszítette Simeone, ennek értelmében szinte csak a kezdőkre támaszkodhatnak, ha gond lesz, akkor nem valószínű, hogy egy gólerős játékost képes behozni.

Borussia Dortmund - Atlético Madrid tipp

Edin Terzic együttesének sokszor volt szerencséje 2024-ben, nem tudni, hogy ez a jó taktikai húzásoknak köszönhető, esetleg tényleg szimplán szerencse volt. Az biztos, hogy az Atlético Madrid sokkal jobb volt az odavágón, de könnyedén eshetnek olyan hibába, mint az Inter ellenük, akik elhitték, hogy kezükben a továbbjutás, de végül kiestek. Az Atlétido Madrid DNB-re kínált 2.20-as szorzó több, mint kedvező, de csak alacsonyabb téttel, mivel sok a hiányzó a spanyoloknál.

Ezért inkább a büntető lapokra koncentrálunk, ott is elsősorban a madridi részről vennénk elő két játékost. Rodrigo De Paul világbajnok, kiemelkedő középpályás, viszont már az odavágón is minimum egy sárga lapot kellett volna kapnia. Az alattomos belépői, amik sokszor egyértelműen nem a labdára irányulnak, előbb vagy utóbb, de lapot érnek. Koke sem egy matyóhímzés, idén 8 sárga lapnál jár, BL-ben az Inter elleni nyolcaddöntő mindkét meccsén megkapta a maga büntető lapját

Borussia Dortmund - Atlético Madrid élő közvetítés

Hol nézhető az Borussia Dortmund - Atlético Madrid mérkőzés? Magyar kommentárral az Sport 1 felületén kedden 21:00-től.

• Élő közvetítés: Sport 1