Még szinte csak most tért vissza sérüléséből az ausztrál Thanasi Kokkinakis, máris élete első 250-es ATP döntőjére készül. Ellenfele az idén jó szezont futó Sam Querrey lesz. Gyors borításon két nagy adogató játszik, akik nem fogják kímélni egymást. Vajon ki tudott jobban regenerálódni a háromszettes elődöntője után?

Nem lehet megállítani

Előző cikkünkben részletesen elemeztük Thanasi Kokkinakis visszatérését, illetve azóta eltelt pár hónapot. Az ifjú ausztrál tehetség szépen felépült sérüléséből és rögtön tényező vált. A füves pályás szezon utáni pihenő jót tett neki, Mexikóban pedig nagyon elkapta a fonalat, hiszen élete első ATP döntőjére készül. Az útja nem volt azért egyszerű a fináléig, hiszen a negyeddöntőben az amerikai Fritzet kellett vernie, míg az elődöntőben hátrányból jött vissza Berdych ellen. Nyert ugyan 2-1-re, jól játszott az első szervái után, fogadóként sem volt komolyabb problémája, de azért fejben most nem volt olyan erős. Szett és meccslabdáknál is nehezen jött a befejezés neki. Adogathatott a meccsért is a harmadik szettben, de végül elbukta, szerencséjére Berdych is hibázott. Ezen kéne javítania a döntőben, mert összességében a játékával komolyabb problémák nem voltak ezen a tornán. A kétkezes fonákja is eléggé szépen feljavult a hét második felére, így bizakodva várhatja a vasárnapi döntőt.

Megint egy tornagyőzelem?

Önmagához képest kiváló szezont fut Sam Querrey. Első 1-2 hónapban még nem látszódott a kemény alapozó munka eredménye, aztán Acapulcóban jött az első nagy eredmény. Querrey egy 500-as tornát nyert, olyan ellenfeleket verve, mint Nadal vagy Thiem. Jól is játszott, aztán jött egy kisebb megingás tőle. Salak az nem az ő területe, de azért Rómában így is megverte Pouillet. A következő komolyabb eredmény Wimbledonig váratott magára. Tsongát és Andersont is verte öt szettben. A nem éppen gyorsaságáról híres amerikai nem volt fáradt, bírta a terhelést, de azért sok esélyt nem adtak Murray ellen neki. Végül nyert, de ezt a skót sérülésének is köszönheti, aki a végén már járni is alig tudott.

Querrey-Sam-fekvo-tenisz-015

Sam Querrey. Fotó: Rena Schild/Shutterstock.com

Ennek ellenére megcsinálta Querrey. Cilic ellen is felvette a kesztyűt, de végül az elődöntő jelentette számára a végállomást. Ő is pihent, aztán Mexikóban kezdte újra a versenyzést. Lássuk be, a döntője elnézve a meccseit papírformának tűnik. Nem volt komolyabb ellenfele, de azért így is voltak hullámvölgyei. King ellen nagyon akadozott a szekér, aztán Dzumhur elleni elődöntőben kényszerült újra három szettre. A fonákját rendbe rakta erre az évre az amcsi. A hálónál zavarba tudták hozni és fogadóként is voltak hibái. Annyira azért nem volt meggyőző Querrey ezen a héten.

Ki nyerhet?

Kokkinakis nagy tornát futott, jóval komolyabb ellenfeleket vert meg, a kérdés csak az, hogy mennyire fáradt el? Három órával töltött több időt a pályán, mint az amerikai. Ez azért visszaüthet a fináléban. Fejben voltak gondok Berdych ellen, de összességében erősebbnek tűnik mentálisan, mint Querrey. Sam viszont kipihentebb, rutinosabb és nagy évet fut. Gondolom nem lesz annyira ideges, mint az ausztrál élete első fináléja előtt. Mindkettőjük nagyon hatékony az első adogatásai után, de a másodikban is eléggé stabilak. Fogadóként talán Thanasi lehet előnyben, de a hosszabb labdamenetekben Querrey rutinja kifizetődhet. Mivel gyors a pálya, ezért még inkább fontossá válik az adogatójáték. Ezt szem előtt tartva, nem tűnhet rossz megoldásnak az első szett 11 játék feletti opció. 7-5-el már nyerő is lenne a tipp, ami elnézve a jó szerváikat, le is jöhet (2.25). Tie-break sem elképzelhetetlen, de 1.55-ért túl sok fantázia nincsen benne. A meccset tekintve Querrey rutinja nyerhet, de nem lesz ez olyan egyszerű mérkőzés az amerikai számára.