Elérkeztünk a Final Fourhoz, lassan kiderül, melyik lesz idén Európa legjobb csapata. A Fenerbahce szeretné hazai pályán megszerezni a végső győzelmet, de ehhez lesz egy két szava a Real Madridnak, az Olympiakosznak és a CSZKA Moszkvának is.

Fenerbahce - Real Madrid

Egyre közelebb a célhoz a Fener. Tavaly hosszabbításban bukták el a finálét, most hazai környezetben gyűjtenék be az első Euroliga győzelmüket. Török klubcsapatok legnagyobb sikere lenne ez. Minden adva van a győzelemhez, hiszen hazai pályán rengeteg török szurkoló előtt vívhatják ki a sikert. Az elődöntőben szinte kötelező a siker a Real Madrid ellen. Vajon ez mennyire fogja rányomni a bélyegét a csapat teljesítményére? Mindkét alapszakaszbéli meccset a hazai csapat nyerte, így talán most előnyben lehetne a Fenerbahce, de azért ez nem ilyen egyszerű dolog.

Ekpe Udoh Fenerbahce 002

Ekpe Udoh. Fotó: Nadir Keklik/Shutterstock.com

A Real a negyeddöntőben a Darussafaka ellen nyert négy meccs alatt, ami azért meglepő, mert a szinte egy emberre építő török gárda meg tudta tréfálni őket, ráadásul Madridban. A spanyoloknak nagyon mély és jó kerete van. Jól tudtak rotálni az elmúlt időszakban és kifejezetten jó formában érkeztek a Final Fourra. A Real legnagyobb fegyvere a támadójáték, rohanós run'n gun stílusban játszanak. Ehhez két játékosra hatalmas szüksége van Pablo Laso mesternek: Sergio Llull, aki a csapat egyik legfontosabb játékosa, illetve a fiatal irányító Luka Doncic. A Fener viszont mindössze 7-8 emberből dolgozik egy meccsen, ami egy Real Madrid ellen azért visszaüthet. Pláne, ha magasabb fokozatban játszik folyamatosan a spanyol csapat, akkor bedarálhatja a Fenert. Szerencséjükre a padon egy rutinos edző ül, aki hatalmas sikereket ért el. Obradovic mester ötödik csapatával is Euroligát nyerne. A törökök 3-0-al ütötték ki a negyeddöntőben a Panát. A hazai pálya és a közönség mindenképpen az ő javukat szolálja majd. Ettől függetlenül a Fener szorzójában én nem sok fantáziát látok (1.72). Oké, hogy elvileg nekik "kéne" nyerniük, de én ezt a Realt nem írnám le. Ha mindenáron rájuk akarunk rakni, akkor szerintem jobb opció, hogy első félidőben vezetnek a törökök (1.71). Az elején jól fog még működni a 7-8 fős rotáció, a hazai pálya miatt nagy elánnal játszanak majd, Udoh - Vesely duó a palánk alatt erős lehet, de szerintem a meccs végére szép fokozatosan fogynak majd el. Ekkor jön majd ki, hogy a Realnak mélyebb a kerete és ha gyorsabb ritmusra kapcsolnak a spanyolok, nem sok csapat veszi fel velük a versenyt.

CSZKA Moszkva - Olyimpaikosz

Talán nem kap akkora publicitást a Real - Fener meccs mellett, de azért az Olympiakosz - CSZKA párharc is legendás. A 2015-ös Final Four elődöntő és 2012 döntő visszavágója. Mindkétszer a görögök nyertek (utóbbi az egyik legjobb döntő volt), most viszont nagy favorit az orosz gárda. Egy valamiben bízhatnak Spanoulisék: a fantasztikus védekezésükben és az óriási rutinban. Az egyik legjobb védőjük Daniel Hackett sérülés miatt nem lesz, ami nagy érvágás lehet. Hines és Augustine duóját muszáj megállítaniuk a palánk alatt a görögöknek, és akkor még nem beszéltünk Nando de Colóról a periméteren. Teodosic jó eséllyel nem játszik, ami nagy érvágás a Moszkvánál.
Hasonlóan kiváló offenzív szekcióval rendelkezik a Moszkva, mint a Real Madrid. Túldobni nem fogja őket a Pireusz, ebben teljesen biztos vagyok, ők egy lassabb, fizikálisabb meccsen nyerhetnek csak. Spanoulis meccs végi rutinja itt aranyat érhet, hiszen ő az egyik legjobb clutch player a mezőnyben. A 34 éves csapatkapitány eddig kiválóan játszott az Euroligában. Az oroszoknak viszont érdeke, hogy pörögjön a meccs, sok pont legyen, mert akkor tudnak csak igazán érvényesülni. Nekem az az érzésem, hogy itt megint meg fogják tréfálni a Moszkvát a görögök. Oké, nem feltétlen győzelmet jelent ez, elég lesz egy nagyon szoros meccs is, de szerintem nem lesz ez egyszerű mérkőzés számukra. Talán egy 7,5 pontos hendi ülhet Spanoulisékre (1.67).