Megint megcsinálták, hihetetlen ez a Palmeiras, hogy szinte vert helyzetből jutottak tovább a Libertadores-kupából, de vajon ez mennyit vett ki belőlük? Maradt energia a hétvégi bajnoki rangadóra? Milyen állapotvan van a Corinthians?

2022 aug 14. 00:00 Közvetítés: UnibetBet365

Verhetetlen Palmeiras

A Palmeiras vezeti a brazil bajnokságot, míg a Libertadores-kupában bejutott az elődöntőben. Zsinórban harmadik győzelmére készül a klub, Abel Ferreira kiváló edző, minden bizonnyal az elkövetkező 1-2 évben valamelyik európai sztárcsapat kispadján láthatjuk majd viszont a 43 éves portugál szakembert. Sorra nyeri a Libertadores-kupákat, mostani negyeddöntő visszavágó különösen emlékezetes maradt.

Az ellenfél az Atlético Mineiro volt, akiknek otthonában 2-2-re volt képes a Palmeiras. Helyzeti előny így adott, de a visszavágó 29. percében emberhátrányba kerültek. Egy rendkívül buta szabálytalanságot követően átalakult a meccs képe. Addig a Palmeiras volt fölényben, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de onnantól a Mineiro került előnybe. Kellett 30 perc, mire elhitték, ki lehet ejteni a Palmeirast, de talán túl későn ébredtek.

Ha nem lett volna elég a szimpla emberelőny, akkor ezt hamar megduplázta a Palmeiras, Gustavo Scarpa követett el felesleges és durva szabálytalanságot, kettős emberelőnybe került a Corinthians. Ezzel sem tudtak élni, ráadásul 15 perc múlva tőlük is kiállítottak egy játékost. Érdekesség, hogy a rendes játékidő hosszabbításában Hulk eldönthette volna a továbbjutást, de lövése elzúgott a kapufa mellett. A büntetőknél már a Palmeiras volt a magabiztosabb, megint nem bírt velük a Mineiro.

Minden fronton veszítenek?

A Corinthians beáldozta a két Libertadores-kupa meccs közötti bajnokit, de felesleges volt. A Flamengo ugyanis kettős győzelemmel ejtette ki őket az első számú dél-amerikai kupasorozatból. Elsőre úgy tűnik, megfelelő ötvezete a keret a rutinos egykori klasszisoknak és a fiatal tehetségeknek, de jól látható, hogy az igazán komoly téttel bíró találkozókon elfogy a tudomány.

Nincsen olyan csatáruk, aki kihúzna őket a bajból, Willian próbálkozik, de ő inkább egy cselgép volt mindig is, mintsem olyan, aki góljaival sorozatban dönti el a meccseket. Talán pont emiatt maradtak gól nélkül a Flamengo ellenében. Az is sokat elárul a keretről, hogy a Boca Juniors elleni csoportmeccset leszámítva, mindössze egyetlen alkalommal tudtak betalálni a Flamengo - Boca - Palmeiras triónak (7 mérkőzésen...).

Portugál győzelem

Jó, de melyik? Abel Ferreira vagy Vítor Perreira? A portugál szakvezetők dominálják most a brazil ligát, de Perreira időszaka lehetséges, hogy nem lesz hosszú. Ferreira eddigi két egymás elleni meccsüket egyaránt megnyerte, de most idegenben kéne bizonyítani. A legjobb hazai mérleggel rendelkező a legjobb idegenbeli mérleggel rendelkező ellen. A Corinthians úgy a legjobb hazai pályán, hogy a legkevesebb kaput eltaláló lövést mutathatja fel.

Elsőre ez megdöbbentő, de olyan hatákonysággal rendelkeznek, hogy a kaput eltaláló lövéseik 40%-át értékesítik. A Palmeiras sok-sok helyzetet teremt, hatékonyságuk kevésbé jó, viszont annyi szituációból egy-egy gól mindig beakad. Két domináns csapatról beszélünk, érdekes lesz, hogy melyikük tudja a másikra kényszeríteni az akaratát. Mi a kiegyenlített viszonyok miatt, maradnánk a döntetlennél, ,mert sajnos a 2,5 gólnál kevesebb opció szorzója nagyon alacsony.