Az Olympique Marseille, ha nehezen is, de érvényesítette a papírformát, ugyanez a Girondins Bordeaux-nak nem sikerült. Mi várható a hétvégi "rangadón"?

2021 aug 15. 20:45 Közvetítés: Unibet

Pocsék kezdés

Tisztában voltam vele, hogy egy hosszú építkezési folyamat áll Vladimir Petkovic előtt, de azt gondoltam, hogy az első meccsen az újonc ellen mutatnak valamit. Amit letettek teljesítményt az asztalra a játékosok, azért nem kapnak dícséretet. A védekezés egyáltalán nem működött, Benito (balhátvéd) rendre rosszul helyezkedett, de a rutinos Koscielny is sokszor hibázott. Hiába állt 0-0-ra az utolsó 10 percig a mérkőzés, nagyon érett már a Clermont gól, amiből végül kettő lett az utolsó 10 percben.

Ahhoz, hogy a Bordeaux a Marseille otthonában reális eséllyel szálljon harcba a pontszerzésért, óriásit kéne javulniuk. Támadójáték értékelhetetlen volt, védekezés kaotikus, ezt pedig ki fogja használni a hazai pályán szereplő Marseille. Jorge Sampaoli együttese a Montpellier otthonában kezdett, majd hamar hátrányba kerültek. Egy szerencsétlen védelmi hiba, illetve Laborde élete gólja kellett, hogy 2-0-val vonuljon szünetre a hazai csapat.

Dimitri Payet (Fotó: MilletNicolas / Shutterstock.com)

Azt lehetett gondolni, hogy az első félidőben mindössze egy kaput eltaláló lövésig jutó Marseille számára ennyi a meccs, de jött a Montpellier védelmének szétesése, illetve Payet remek megoldásainak időszaka. A Marseille jól használta ki az ellenfél hátsó alakzatának bizonytalanságait, Payet pedig újból vezér volt, így tudtak fordítani. Küzdelmes meccsen van túl az OM, de 1-2 éve még egy ilyen derbit simán buktak volna.

A hétvégi meccsre a két védelem gyengeségei miatt - a Marseillenél a hátsó alakzatban két frissen igazolt játékos lépett pályára - nem rossz ötlet a sok gólos opció, aminek folyamatosan csökken a szorzója. Egyelőre mindkét csapat keresi a megfelelő taktikát, Bordeaux tűnik nekem gyengébbnek, hazai siker sem ördögtől való ötlet. A Marseille gyors szélsői nagy gondot okozhatnak a Bordeaux szellős védelmének.

• Marseille - Bordeaux tipp

2,5 gól felett
    Bet365
    1.90

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.