Új probálkozás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#165 november 01, 2020, 10:35:56, LFCfanBoti
Sajnos ez megint nem az én hónapom volt a Guruba, el is ment a kedvem egy jó pár napig, se a naplóba nem írtam, se több elemzést. Ez egy ilyen időszak volt, hogy minden ami rosszul sülhetett el, az el is sült rosszul, csak ami idegesítő tette mindezt a mérkőzések utolsó pillanataiban mindig, most azért nem akartam még legalább 3 elemzést írni hogy a részvételi díjam megkapjam, mert úgy érzem még ezt sem érdemeltem meg ebbe a hónapba. Sebaj következő hónaptól újjult erővel szökök bele, remélhetőleg több sikerrel.
Mai Bl meccsekre egy kis duplázót azért összetettem. PSG, Chelsea múlt heti bótlása után muszáj lesz győzelemmel vegye ezt a fordulót, ha nem akarnak a Real gödrébe esni, és tettemes hátrányt felszedve a továbbjutást veszélyeztessék, illetve a Fradit is nézők előtt, hazai pályán, Kiev sérültékkel esélyesnek tartom egy pontszerzésre, de mivel ma biztosra szeretnék menni, ezért egy hazai hendivel megtámogatott győzelemre számítok.
PSG nyer @1,25
Chelsea nyer @1,37
Fradi +1,5 @1,21

Össz odds: 2,07
:beerchug:

Új hónap, végre új SfGuru indul, hoztam is az első elemzésem:
Newcastle - Everton
1x @1,80
Indok: https://www.sportfogadas.org/guru/tipp/429031

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum november 01, 2020, 10:36:57
Új hónap, végre új SfGuru indul, hoztam is az első elemzésem:
Newcastle - Everton
1x @1,80
2-1

Indok: https://www.sportfogadas.org/guru/tipp/429031
Pickford is csak cserepadon kapott helyett, nyílvánvaló volt, hogy DCL egyedül nem lesz képes szállítani a győzelmet, viszonylag simán zőldült az első novemberi GURU-s tippem  :great:

Gratulálok! :ok: Lehet tudni, hogy miért Olsen kezdett?

Idézetet írta: Latzka Dátum november 02, 2020, 21:03:28
Gratulálok! :ok: Lehet tudni, hogy miért Olsen kezdett?
Normális magyarázatot erre Ancelotti sem adott, csak hogy perceket akart adni Olsennek, de a hétvégi MU elleni meccsen már megint Pickford fog védeni  :redchug:

Atalanta - Liverpool
GG @1,30
Indok:https://www.sportfogadas.org/guru/tipp/430410
Atalanta pályája az Uefa szabványaival megegyezően a lehető legnagyobb mérettel rendelkezik: 7140 négyzetméter. Ez a Liverpool letamádást egyáltalán nem segíti, kisebb pályákon (7000 négyzetméter alatti) szokott "kloppul" müködni minden, de ma nem is lesz erre szükség, hisz az Atalanta lesz valószinüleg az, aki ellenfelet nem nézve, ráront a vendég együttesre. Ezt egy éles támadósor ügyesen kitudja használni, ahogy tette ezt két hete a Sampdoria, és atalantai mezőnyfölény ellenére simán 3-1es végeredménnyel küldték haza őket. Az előző heti Atalanta-Ajax Michael Cox beharangozója szerint 2020 legszórakoztatóbb mérkőzése lehet, s mint utólag kiderült az is lett. Azóta mi változott? Az Ajax helyett, egy klasszisokkal jobb támadókkal rendelkező csapat játszik az olaszok vendégeként. Reménykedjünk egy újabb szórakoztató, sok gólos mérkőzésben!

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum november 03, 2020, 14:24:50
Atalanta - Liverpool
GG @1,30
0-5

Indok:https://www.sportfogadas.org/guru/tipp/430410
Atalanta pályája az Uefa szabványaival megegyezően a lehető legnagyobb mérettel rendelkezik: 7140 négyzetméter. Ez a Liverpool letamádást egyáltalán nem segíti, kisebb pályákon (7000 négyzetméter alatti) szokott "kloppul" müködni minden, de ma nem is lesz erre szükség, hisz az Atalanta lesz valószinüleg az, aki ellenfelet nem nézve, ráront a vendég együttesre. Ezt egy éles támadósor ügyesen kitudja használni, ahogy tette ezt két hete a Sampdoria, és atalantai mezőnyfölény ellenére simán 3-1es végeredménnyel küldték haza őket. Az előző heti Atalanta-Ajax Michael Cox beharangozója szerint 2020 legszórakoztatóbb mérkőzése lehet, s mint utólag kiderült az is lett. Azóta mi változott? Az Ajax helyett, egy klasszisokkal jobb támadókkal rendelkező csapat játszik az olaszok vendégeként. Reménykedjünk egy újabb szórakoztató, sok gólos mérkőzésben!
Na erre abszólut nem számítottam ami a tegnap esti mérkőzésen történt, az oké, hogy számítani lehetett hogy a kinyíló Atalanta mögötti területeket ha a Pool jól be tudja játszani, akkor benne van a meccsben hogy lő 3-4 esetleg 5 gólt a Liverpool, de hogy ilyen védelemmel felállva, az az Atalanta hazai pályán ne tudjon gólt lőni, akik tavaly december óta egyeten egy mérkőzésen maradtak gólnélküliek, az számomra hitetlen. 2,5 gól feletti opciót hasonló szorzón lehetett volna fogni, ami már a 46. percben jött volna, de hát ez van megyünk tovább.

Barcelona - Dinamo Kyev
Barca AH -1,5 hazai @1,36
https://www.sportfogadas.org/guru/tipp/430203
Normál körülmények között is a két csapat között bőven van minimum két gólnyi különbség, ráadásul ha igazak a hírek (dehát mit lehet tudni manapság mi igaz, mi nem, lásd tegnapi Ajax kezdő 11) rengeteg hiányzóra nem számíthat Lucescu vezetőedző az ukrán csapat kezdőjének összeállításakor, könnyedén jönnie kéne ennek a tippnek ma este.

Még pár gondolat az esti BL meccsekre:
Chelsea - Rennes
Valami elképesztő módon helyre állni látszik a Chelsea védelme, mióta Kepat elzavarták a kezdőből és beállt helyette Mendy. Az előző 5 mérkőzésen mikor ő állt a kapuban még gólt sem kapott, de ettől függetlenül ebbe a Chelsea védelemben benne van a hiba, és nem fenttartható hosszú távon, hogy ilyen sok cleensheat legyen egy amúgy nem épp jól védekező csapatnak. Fáradtság ma látszani fog szerintem az angoloknál, és ezt kihasználhatják a franciák, vendég gólra tippelek
Rennes gólt lő @1,85

Basakhesir - Man United
Két nehéz meccse lejárt már a csoportban a MUnak és magabiztosnak vezetik a csoportjukat, azt gondolnánk hogy a neheze már lejárt számukra, viszont szerintem csak most kezdődik. Most először nem ők kell várják az ellenfél támadásait, hogy szép kontrákat vezethessenek, hanem nekik kellene egy betömörülő védelem ellen bízonyítaniuk. Ez az angol bajnokságban sem erőségük, hisz mindössze a tabella 15. helyén állnak, és bár kötelező győzelem előtt áll OGS csapata, nem lesz ez egy egyszerű diadal.
AH +1,5 hazai @1,72


Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum november 04, 2020, 15:12:43
Barcelona - Dinamo Kyev
Barca AH -1,5 hazai @1,36
2-1

https://www.sportfogadas.org/guru/tipp/430203
Normál körülmények között is a két csapat között bőven van minimum két gólnyi különbség, ráadásul ha igazak a hírek (dehát mit lehet tudni manapság mi igaz, mi nem, lásd tegnapi Ajax kezdő 11) rengeteg hiányzóra nem számíthat Lucescu vezetőedző az ukrán csapat kezdőjének összeállításakor, könnyedén jönnie kéne ennek a tippnek ma este.
Elképesztő, hogy ez a tipp nem zöldült, első 20 percben a Kijev pályán sem volt, nagyon megszeppent csapat arcát mutatták, csakhogy a fiatal ukrán kapus parádéi után erőt tudtak meríteni s ha ne Stegen védjen még a maguk javára is fordítják a mérkőzést. Griezmann meg amit kihagyott 1-0nál üres kapura már-már vicckategória

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum november 04, 2020, 16:30:18
Még pár gondolat az esti BL meccsekre:
Chelsea - Rennes
Valami elképesztő módon helyre állni látszik a Chelsea védelme, mióta Kepat elzavarták a kezdőből és beállt helyette Mendy. Az előző 5 mérkőzésen mikor ő állt a kapuban még gólt sem kapott, de ettől függetlenül ebbe a Chelsea védelemben benne van a hiba, és nem fenttartható hosszú távon, hogy ilyen sok cleensheat legyen egy amúgy nem épp jól védekező csapatnak. Fáradtság ma látszani fog szerintem az angoloknál, és ezt kihasználhatják a franciák, vendég gólra tippelek
Rennes gólt lő @1,85
3-0  :noway:

Basakhesir - Man United
Két nehéz meccse lejárt már a csoportban a MUnak és magabiztosnak vezetik a csoportjukat, azt gondolnánk hogy a neheze már lejárt számukra, viszont szerintem csak most kezdődik. Most először nem ők kell várják az ellenfél támadásait, hogy szép kontrákat vezethessenek, hanem nekik kellene egy betömörülő védelem ellen bízonyítaniuk. Ez az angol bajnokságban sem erőségük, hisz mindössze a tabella 15. helyén állnak, és bár kötelező győzelem előtt áll OGS csapata, nem lesz ez egy egyszerű diadal.
AH +1,5 hazai @1,72
2-1  :great:
Rennes sorsát sajnos a két büntető és a piros lap megpecsételte, minimális esély volt hogy zöldüljön ilyen első félidő után.
Ez a MU meg pontosan azt csinálta amit vártam, mikor nekik kéne támadni, írányítani egyszerüen ötlettelen, gyenge játékot tudnak csak letenni az asztalra, angol középcsapat titulus?

AS Roma - CFR Cluj
hazai @1,40

Bár olasz csapatoknak nem a kedvenc versenysorozatuk a kisebbik európai porond, ma mégis nagy esélyt látok egy könnyed római sikerre. Kolozsvárnál eléggé problémás napokon vannak túl, hétvégén a tulajdonos kikellt magából, az edzőt hibáztatva egy két döntése miatt, aztán az edző akadt ki, hogy ő többet nem ül le a kispadra a következő EL meccs után, mert pihenésre van szüksége. Aztán a dolgok rendeződni látszanak, de a mai meccs előtt rengeteg hiányzó lesz a CFR csapatánál, szám szerint 7, akik között több alapember is hiányzik, és hogy a legnagyobb baj, hogy 1 egézséges középhátvédjük maradt. Dan Petrescu mérkőzés előtti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy jelen körülmények között teljesen normális ha ma este vereséget szenvednek, ők ha így mennek neki a mérkőzésnek, hogy már mérkőzés előtt magyarázkodik, akkor én hiszek neki, és tolom a Rómát hazaiba. :great:

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum november 05, 2020, 16:38:10
AS Roma - CFR Cluj
hazai @1,40
5-0


Bár olasz csapatoknak nem a kedvenc versenysorozatuk a kisebbik európai porond, ma mégis nagy esélyt látok egy könnyed római sikerre. Kolozsvárnál eléggé problémás napokon vannak túl, hétvégén a tulajdonos kikellt magából, az edzőt hibáztatva egy két döntése miatt, aztán az edző akadt ki, hogy ő többet nem ül le a kispadra a következő EL meccs után, mert pihenésre van szüksége. Aztán a dolgok rendeződni látszanak, de a mai meccs előtt rengeteg hiányzó lesz a CFR csapatánál, szám szerint 7, akik között több alapember is hiányzik, és hogy a legnagyobb baj, hogy 1 egézséges középhátvédjük maradt. Dan Petrescu mérkőzés előtti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy jelen körülmények között teljesen normális ha ma este vereséget szenvednek, ők ha így mennek neki a mérkőzésnek, hogy már mérkőzés előtt magyarázkodik, akkor én hiszek neki, és tolom a Rómát hazaiba. :great:
Hát ez nagyon sima lett, már az második percben gólt szereztek az olaszok, és meg sem álltak 5-ig, sose rosszabbat  :beerchug:

#178 november 08, 2020, 16:45:41, LFCfanBoti
Elnéztem az időt, bepötyögtem egy közel 3000 karakteres elemzést a GURUba az Everton-Mu meccsről, de mire beküldhettem volna, nézem hogy kifuttam a 6 órás időkeretből sajnos, így tehát idemásolom be az elemzést.

Az előző fordulóban az Everton ellen tippeltem, tekintve a sok sérülést, illetve hogy a támadó szekció lényegében kreativitás nélkül maradt, ma még is a liverpooli csapat pontszerzésére voksolok.
Látszott a múlthéten hogy Calvert-Lewin egymaga elől kevés lehet, és bár meglőtte a maga egy gólját, ez későn is érkezett, illetve kevésnek is bizonyult.
Érdekes csapat benyomását kelti ez a Manchester United, bajnokságban nagyon gyengén kezdtek, ellenben a BL-ben a két legnehezebb meccsüket behúzták, ezáltal a vörös ördögök szurkolói között is megfigyelhető volt egy kettő osztodás, a szurkolók fele rózsaszín felhők között lebegett, míg a másik fele azért kicsit szkeptikusan állt a dolgok mögé.
Az idén is kirajzolódik, hogy mikor "kiscsapat" szerepkörben kell játszodjon az United akkor elemében van a csapat, jó kontrákat tud véghez vinni, és eredményes focit tudnak játszani, de amikor felállt védelem ellen kellene valami váratlant húznia Solksjearnak rendszerint beletörik a bicskája.
Az előző 4 meccsüket nézve Chelsea elleni 0-0 még-még elfogadható eredménynek tűnik, hisz nekik voltak nagyobb helyzeteik, csak épp azon a mérkőzésen kezdte bizonyítgatni Mendy, hogy miért volt jó vásár Lampardnak. Aztán jött az a bizonyos 5-0 a Leipzig ellen gyémánt felállást alkalmazva,  ahol ha csak az eredményt nézzük, azt mondjuk sima meccs volt, de ha a játék képépt nézzük, a német csapat többször is zavarba tudta hozni a MU védelmét, különösképp az első félidőben, de jött Rashford és egymaga eldöntötte a találkozót. A múlt hétvégi Arsenal elleni találkozót nem láttam, de mérkőzés előtt úgy voltam, hogy amelyik csapat itt majd játszani akar, az fog veszíteni s ennek tudatában egy büdös nagy 0-0 lesz. Mivel OSG ugyanazt a gyémánt alakzatot tette fel Arteta ellen, mint pár napja a Lipcse ellen, Arteta fel volt készülve, és kioltotta a MU középpályáját, lényegében momentum nélkül hozták le a mérkőzést, ha nincs Pogba buta szabálytalansága ez bizony 0-0 marad.Hétközben a BL-ben pedig az elméletileg leggyengébb ellenfélnél két olyan orbitális bakit hozott össze a védelem, amiből már nem tudtak felálni, és azóta egyre inkább teret kapott #OSGout ismét.
Ancelottinak van tapasztalata hogyan nehezítse meg a nagycsapatok dolgát, míg a Napolinál volt, és Klopp ellen nyomták a BL-ben rendszerint ölni tudta a Pool játékát, és azon a meccseken bizony pozítiv volt a mérlege Kloppal szemben. A mai mérkőzésre Digne eltiltása lejár, James Rodriguez felépül. Idén jó keretet kapott a keze alá Ancelotti, véleményem szerint jobbat, mint ami volt a keze alatt a Napolinál, ezt bizonyítani is tudta az első 5 fordulóban. Most két vereség után ideje lenne talpra állniuk, és pont egy fizikálisan és mentálisan is eléggé padlón levő ellenfél érkezik hozzájuk, minden esélyük meglesz, hogy megszakítsák a két meccses vereség sorozatukat.

Everton - ManUnited
1x @1,65
1-3

Klopp ismét feltette a négy támadóját egyszerre a kezdőbe, Jota, Firmi, Mane és Salah is egyszerre rohamozhatja Ederson kapuját, Ha már a védelem nem áll a legstabilabb lábakon akkor jöhetnek a Klopp éra elején is látott outscore eredmények, izgi meccsnek igérkezik a mai rangadó

Man City - Liverpool
3,5 gól felett @2.10