Az utolsó forduló a két csapat számára már semmilyen téttel sem bír hiszen a Sassuolo már szinte fixen a 8.helyen végez ami bravúros eredmény, amíg az Udinese nagy nehézségek árán de elkerülte a kiesést. Itt az dönthet hogy ki az aki még akar focizni, ez pedig számomra nem kérdés hogy Roberto De Zerbi csapata. A kényszerpihenő utáni időszakban nem igazán lehetett unatkozni ha ott találtuk magunkat egy-egy Sassuolo meccs előtt. Bátran belemennek az adok-kapokba potyogtak a gólok dögivel, már-már az Atalanta szintjét nyaldosták támadójátékban. Az eredményességgel sem volt gond, a kisebb csapatok ellen a legritkább esetben hibáztak és igaz hogy most volt egy négy meccses nyeretlenségi szériájuk de abban a szakaszban játszottak a Juventussal egy 3:3-at, kikaptak a bombaformában levő Milantól egy góllal (1:2) illetve a Napoli ellen úgy 2:0-ra hogy 4 góltjukat vette el a VAR les címén. Ezek a centiméterek az előző körben már a javukra döntöttek és láss csodát 5 gólig meg sem álltak az a Genoa ellen akik az életükért küzdenek! A lendületük nem fog alábbhagyni szerintem, a várható kezdőből is ez jön le. Caputo és Berardi is nevezve van előzetesen, ketten együtt 35 gólt lőttek emellett további 17 assistot is kiosztottak. Előbbi a góllövőlista harmadik Lukaku mögött csupán két góllal van elmaradva amire külön ráhajthat ezen a találkozón.

Az Udinese hogy mennyire akarja ezt az utolsó 90 percet azt jól mutatja az utóbbi fordulós meccsük. A Juve ellen még nyerni kellett a bennmaradáshoz, de amint ez sikerült kikaptak hazai pályán a kiesőjelölt Lecce ellen úgy, hogy a második félidőben momentumuk sem volt. Lesznek bőven hiányzóik is, egyszerűen nem tudom elképzelni hogy erőt merítenek a semmiből és megverik az örömfocit játszó Sassuolot saját otthonában. DNB-vel azért biztosíthatjuk a tippet, de a sima hazai is jó opció lehet akinek nem felel meg az 1,50 körüli szorzó. A januári meccsükön 3:0-ra az Udinese nyert, van miért tehát visszavágni.