A Manchester United elleni vereség rendesen felpaprikázta a legyőzhetetlennek vélt Guardiola vezette Machester Cityt. Ennek levét a soron következő bajnokin a Southampton itta meg, ahol ismét a kékek régi arcát láthattuk a megalkuvást nem tűrő támadójátékkal és már félidőre három gólt jegyezve ami a végére majdnem fél tucatra hízott (5-2). Az a győzelem is jól mutatta hogy mennyire megnyugtatja a csapatot a hatalmas előnyük üldözőikkel szemben ( 11 pont) így mindenféle nyomás nélkül tudnak felszabadultan focizni. Így nem értek egyet azzal a gondolatmenettel ami "szembe jött", hogy a Fulham plusszos hendivel való (+2 / +1.5) győzelme lenne ide a tuti a túl nagy pont előnyre való tekintettel és a közelgő BL meccs miatt amit a Puskásban rendeznek pár nap múlva. A Gladbach ellen ugyanis idegenben aratott két gólos siker után bár prioritást élvez a sorozat, de kiesésükre hajszálnyi esély sincs így kár lenne tartalékolni, sokkal inkább jó gondolatmenet mihamarabb eldönteni a kérdéseket a bajnokságban majd utána koncentrálni a másik sorozat keményebb meccseire. Főleg igaz ez úgy, hogy minden egyes játékosára számíthat a spanyol mester, így ha 1-2 helyen változtat is a kezdő 11-én akkor is brutál erős csapatot küld majd pályára. Az előzetes kezdő szerint pedig Gündogan, De Bruyne, Mahrez, Jesus és Sterling is kezdhet ami nagyon jól hangzik. A védekezése a Citynek a Sotton elleni két gól ellenére parádés, amit ennek a Fulhamnak nehéz lesz feltörnie. Keveset próbálkoznak, ritkán jutnak el a kapuig, de nyilván ez a hátránya az újjászervezett amúgy jól működő védelmüknek.

Hasonló felfogást várok a vendégektől mint a Sotton elleni meccsükön. Felvállalják majd a nyílt sisakos játékot és hosszú idő után többször megzörgetik a Fulham kapuját, félidőnként minimum egyszer. Ez nem egy gyenge Liverpool, hanem a Manchester City. Az elmúlt három évben öt alkalommal találkoztak a csapatok és a City a 100%-os mérlege mellett gólt sem kapott, ellenben 13x törgették meg a Fulham hálóját.

Tipp: 0-3

Fulham - Manchester City: Manchester City mindkét félidõben gólt szerez - Igen/Nem tipp