Casper Ruud a tavaly lassú borításon szép eredményeket ért el, többek között első tornagyőzelmét szerezte meg Buenos Airesben. Marbellában már a torna negyeddöntőjében van, ahol ellenfele a tehetséges tinédzser, Carlos Alcaraz lesz.

Casper Ruud (Fotó: Janet McIntyre / Shutterstock.com)

április 09., péntek

Casper (ATP 26.) csak egy meccset játszott a héten, amelyen az olasz Gianluca Magert könnyedén búcsúztatta. Eközben, Carlos (ATP 133.) már két mérkőzésen van túl, a legutóbbit döntő játszmában nyerte a rutinos Feliciano Lopez ellen. Bár Ruud tapasztalata már 22 éves kora ellenére is sokkal fölényesebb ellenfelénél, megtörténhet, hogy a spanyol játékos keményen megdolgoztassa a továbbjutásért, mivel Alcaraz már bizonyította szakértelmét ezen a borításon alacsonyabb rangú tornákon. A tavaly három Challenger-győzelmet gyűjtött be. Tehát, két fiatal játékos mérkőzik meg egymással a kedvenc borításukon csak egyiknek jelentősen nagyobb a tapasztalata.