A 18 éves Lorenzo Musetti egy olyan játékot és eredménysorozatot kapott el az elmúlt hetekben, amire a mezőny nagy része büszke lenne. Sokat mond az, hogy az első ATP-rangú elődöntőjében esélyesebb a szerb Laslo Djerénél.

Lorenzo Musetti (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

Az ifjú olasz játékos (ATP 143.) a római Masters-tornán robbant be, majd Forlí városában megszerezte első Challenger-tornagyőzelmét úgy, hogy menetelése közben négy top 100-s játékost vert. A szardíniai tornán is igazi bravúrokat hajtott végre, Pablo Cuevast győzte le az első fordulóban és a torna utolsó előtti szakaszáig nem veszített játszmát. A negyeddöntőben Yannick Hanfmannt búcsúztatta 6-2, 6-4-es végeredménnyel. Elődöntős ellenfele, Laslo Djere (ATP 74.) is szettvesztesség nélkül jutott az utolsó négy közé. Kiemelendő az e heti meneteléséből a nyolcaddöntős bravúrja Dusan Lajovic ellen (6-4, 7-5). A negyeddöntőben sem volt ismeretlen az ellenfele, mivel Jiri Vesely tette őt próbára, de a szerb játékos 6-4, 6-4-re vette ezt az akadályt is.

Bármennyire is felszabadult Lorenzo lendülete a salakon, azért ne felejtsük el, hogy ellenfele is jól mozog a lassú borításon. Ezt bizonyítja a tavalyi ATP500-as rangú tornagyőzelme Rio de Janeiróban.

Fogadj az elődöntőre!

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2020.10.16. (18:54).