Matteo Berrettini szabad utat kapott a negyeddöntőbe Roger Federer visszalépésével, de itt egy másik titánnal, Novak Djokovic-l kell megmérkőznie.

Matteo Berrettini (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

A huszonöt éves olasz játékos (ATP 9.) nem panaszkodhat párizsi menetelésére, mert csak az első fordulóban veszített egy játszmát és így teljes gőzerővel indulhat majd a szerb elleni meccsén. A bukmékerek nem sok esélyt adnak a római születésű srácnak, de Djokovic nem úgy tűnik, hogy csúcsformában lenne a francia Grand Slam-tornán, így nem kell Berrettinire startból biztos vesztesként gondolni. Novak amúgy sem volt a legmagabiztosabb az idei salakszezonban és a párizsi nyolcaddöntőben nagyon kevesen múlott, hogy bukja a szintén olasz, Lorenzo Musetti elleni meccsét. Matteo honfitársa két szettes előnyre tett szert, mielőtt a szerb fordította az összecsapást. Djokovic az első két szettben kevesebb győztest ütött, mint ki nem kényszerített hibát (15/20, 12/15) és tie-breakekben veszítette el azokat. Berrettini és Djokovic csak egy alkalommal csaptak össze mostanáig, Novak a 2019-es ATP Finals kemény borításán 6-2, 6-1-re győzte le ellenfelét.

Ne feledd, hogy nyertes fogadásaiddal részt vehetsz egy fogadás bajnokságon is, amelyen akár 1,6 millió forintot zsebelhetsz be.