Két rövid győzelem után, Stefanos Tsitsipas azzal a John Isner-l csap össze, aki 2011-ben magát a salakkirályt, Rafael Nadalt majdnem kiütötte a francia Grand Slam-tornáról.

Stefanos Tsitsipas (Fotó: FRANCESCO PANUNZIO / Shutterstock.com)

A huszonkét éves görög játékos (ATP 5.) remek salakidényt futott be és egyik legnagyobb esélyesként érkezett Párizsba. Az első két meccsén igazolta státusát és szettvesztesség nélkül verte Jeramy Chardyt és Pedro Martinezt, de játéka nem volt teljesen tiszta. Míg Chardy ellen csak egyszer, Martinez ellen már négyszer is elveszítette adogatását. Az a mondás, hogy a jó játékosok akkor is nyernek ha gyengébben játszanak, nyilván Stefanosra is érvényes. Mégis, a harmadik fordulóban emelnie kellene adogatójátékát, mert Isner ellen (ATP 34.) nagyon rizikós lehet elbukni a szerváját. A harminchat éves amerikai teniszező Sam Querreyt és Filip Krajinovic-t szettvesztesség nélkül búcsúztatta Párizsban és három tie-breaket is behúzott a két mérkőzésen. Bár John az idei salakidényben csak Madridban indult, úgy néz ki, hogy sikerült ráhangolódnia a lassú borításra, mivel Spanyolországban a negyeddöntőig menetelt és most a nyolcaddöntőért küzdhet.

Míg Isnernek legjobb eredménye a Roland Garroson a nyolcaddöntő elérése volt három alkalommal (2014, 2016, 218), addig a fiatalabb Tsitsipas a tavaly elődöntőt játszott. A két játékos öt alkalommal csapott eddig össze egymással, de még sosem találkoztak salakon. A tengerentúli nyerte az első két meccsüket, a görög pedig az utóbbi hármat. Legutóbb az idén márciusban mérkőztek meg az acapulcói kemény borításon és akkor Tsitsipas 6-3, 6-2-re nyert. Érdekes megfigyelni az egymás elleni mérkőzéseiken, hogy bárki is volt a győztes játékos, mindig szettvesztesség nélkül sikerült nyernie.

Ne feledd, hogy nyertes fogadásaiddal részt vehetsz egy fogadás bajnokságon is, amelyen akár 1,6 millió forintot zsebelhetsz be.