Aslan Karatsev a Miamiban zajlott Masters-torna bajnokát, Hubert Hurkaczot döntő játszmában győzte le a nyolcaddöntőben és értékes pontokkal növelte az ATP Finalsra való kijutási esélyét. Az utolsó nyolc között a 2017-es világbajnok, Grigor Dimitrov jelenti számára a következő akadályt.

A huszonnyolc éves orosz játékos (ATP 24.) remek idényt fut be miután az Australian Open selejtezőiből az elődöntőig menetelt. Később, Dubaiban ugyancsak kemény borításon megszerezte első ATP bajnoki címét és amennyiben az idény hajrájában is eredményes lesz, a torinói vb-n is ott lehet. San Diegoban az utolsó tizenhat között, a szintén vb-szereplésért hajtó Hubert Hurkacz ellen szetthátrányból fordított, így Grigor Dimitrov (ATP 29.) ellen léphet pályára, akit az idei ausztráliai Grand Slam-menetelése során 3-1-es szettarányban győzött le az eddigi egyetlen egymás elleni mérkőzésükön.

A harminc éves bolgár játékos nem igazán csillogott 2021-ben, idei legjobb eredményei a Melbourne-i Murray River Openen, az Australian Openen, Acapulcoban és most San Diegoban elért kemény pályás negyeddöntői. A San Diego-i tornát egy roppant kiélezett mérkőzéssel kezdte Fucsovics Marci ellen, akit csak a harmadik játszma hosszabbításában tudott legyőzni. A nyolcaddöntőben a világranglista 901. játékosa, a dán August Holmgren viszont már csak két gémet tudott nyerni összesen ellene.