Élete első Grand Slam-döntőjére készül az olykor hebrencs ausztrál teniszező.

Érdekesnek tűnő párharccal zárul vasárnap délután a wimbledoni tenisztorna férfi döntője, amelyben az első helyen kiemelt Novak Djokovic az ausztrál Nick Kyrgios ellen lép pályára.

Djokovic pályafutása során összesen hat alkalommal zsebelte be a füves Grand Slam trófeáját, amivel az örökranglistán Roger Federer és Pete Sampras mögött a harmadik helyen áll. Ez a sorrend a most következő döntő után annyiban változhat, hogy a szerb győzelme esetén beéri a hét győzelmet számláló amerikai legendát.

Az ausztrál dicsőséglistája amellett hogy rövid még fakó is, ugyanis jelentősebb tornákon nem ért el kiemelkedő eredményt. Legjobb egyéni sikereit három 500-as, és három 250-es tornagyőzelem fémjelzi, ami a tehetségéhez képest nem túl veretes lista.

Mit tippelsz a döntőre?

július 10., vasárnap

Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2022-07-09, 05:30