Két forduló alatt, kiejtette a PSG-t és a Marseille-t a Nice a Francia Kupából, de miért tepernek ennyire a déli városban? Galtier számára miért fontos a kupa, ha a bajnokságban a 2. helyért is küzdhetnek?

2022 febr 12. 21:00 Közvetítés: UnibetBet365

Biztosított nemzetközi kupaindulás?

A Francia Kupa nyolcad- és negyeddöntőit 10 nap leforgása alatt rendezték, sok első osztályú csapat ekkor csatlakozott a küzdelmekhez, így rögtön el is dőlt, hogy mire kell majd ősszel még koncentrálniuk. A Nice belehúzott, hiszen a sorsolás alapján a nyolcaddöntőben a PSG jött szembe, akiket végül büntetőkkel ejtettek ki, majd a negyeddöntőben újból a legnehezebb ellenfelet kapták.

Előtte azonban még a Clermont várt a francia bajnokságban a Nizzára, megint egy olyan mérkőzés következett, ahol megmutatkozott Galtier taktikájának gyengesége: idén 5 hazai meccsen nem szereztek gólt (4 találkozón ki is kaptak), ezek közé tartozott a Clermont elleni. Bravúros sikerek után egy érthetetlen hazai vereség. Mi jött ezek után? Gála a Marseille ellen, sima győzelem (4:1). Hihetetlen ez a kettősség Galtier csapatától. Miért küzdöttek ennyire? Azért, mert az elődöntőben negyedik vonalba tartozó ellenfelet kapnak, ha koncentrálnak, akkor simán döntőzhetnek, ahol bármi megtörténhet (mondjuk egy Monacóval szemben), ez pedig egy kupagyőzelmet jelenthetne.

A logika azt kívánná, hogy a Lyon hazai pályán legyőzi őket, hiszen kipihentek, nem kellett a kupában sem játszaniuk. A Lyon azonban nem jó, kissé olyan érzésem van, mintha Peter Bosz továbbra is az amszterdami sikereiből élne. Azóta nem jött össze neki Dortmundban és Leverkusenben sem, most a Lyonnal is szenved. Egyik klubbal sem tudott dobogóra állni, pedig sem a Bundesliga, sem a Ligue 1 nem túl acélos.

Az viszont igaz, hogy Bosz a hazai meccseket megnyomja a csapattal. Mindössze egyetlen vereség, becsülettel védekeznek (Lyon csak idegenben pocsék). Pontosan ezért gondoljuk, hogy ezen a meccsen önmagában nem a győztes kilétében lehet az érték, hanem a gólokban. Galtier idegenben kontrákra rendezkedik be, ez pedig meddő hazai mezőnyfölényt jelenthet. Óvatosak lesznek a felek, így kevés gólt várunk.