A február a nagyüzemről szól, hetenként váltják egymást a 250-es és 500-as tornák, gyakorlatilag minden hétre jut három esemény a világ különböző pontjain. Az egyik régió ilyenkor Dél-Amerika, ahol február elején Argentínában kezdik meg a versengést, majd fokozatosan haladnak északnak, harmadik héten Rio de Janeiro következik, míg a végén Mexikó (de vannak, akik mennek Chilébe).

Ramos-Vinolas - Etcheverry

A spanyol Albert Ramos-Vinolas már 35 éves, pályafutása csúcsa olyan 5-6 éve volt, de azért azóta is tartja magát kisebb megingásokkal a top50-ben. Ehhez általában a jó salakos eredmények kellenek, amiket még mindig képes hozni a legmagasabb szinten. Minden évben van 2-3 torna - általában 250-es salakos -, ahol döntőbe jut, olykor még nyerni is szokott. Ezeknél már valószínűleg a rutin az, ami segít, főleg a fiatalabb játékosokkal szemben.

Rio de Janeiróban az első fordulós meccseken az argentin Tomas Martin Etcheverry lesz az ellenfele. A feltörekvő 23 éves játékos korábban elsősorban challenger versenyeken ért el eredményeket, míg ATP-tornákon sok esetben már a selejtezőben való küzdelem elszívta az erejét, így a főtáblán általában az első körben kiesett. Hazai közönség előtt szokott jól teljesíteni, Cordobában nyert két első körös meccset korábban, illetve idén Buenos Airesben menetelt a negyeddöntőig.

ATP Rio de Janeiro
Albert Ramos-Vinolas (Fotó: Janet McIntyre/Shutterstock.com)

Ez utóbbi valószínűleg sokat kivett belőle, hiszen az elmúlt héten három darab három szettes mérkőzést játszott, sok esetben erőn felül teljesítve, bravúros győzelmet aratva. Februárban már ez volt a negyedik három szettes meccse, nem adja könnyen magát, érezhetően fejlődik, de mire lesz ez elég a rutinos Ramos-Vinolas ellen? A spanyol a hónap elején Cordobában teljesített jól (negyeddöntős volt), majd utána következett egy gyors kiesés Buenos Airesben. Etcheverry és Ramos-Vinolas az elmúlt két évben kétszer találkozott egymással ATP-tornákon, mindkét alkalommal a spanyol nyert, még Argentínában is legyőzte Etcheverryt, igaz, ott nehezebben, de rendre a rutin kerekedett felül.

Carballes Baena - Cerundolo

A spanyol Roberto Carballes Baena és az argentin Francisco Cerundolo jól ismerik egymást, annak ellenére, hogy Cerundolo mindössze 24 éves, 5 évvel fiatalabb. Az elmúlt években már négy alkalommal játszottak egymással, mivel salakspecialistákról van szó, ezért salakon, párharcuk pedig rendre Cerundolo sikerét hozta. Challenger tornákon elődöntőben és döntőben, de a rutinosabb Carballes Baena egyszer sem tudta érvényesíteni tapasztalatát.

Tavaly épp az 500-as Rio de Janeiró-i tornán találkoztak a nyolcaddöntőben, ahol két szettben tudott nyerni Cerundolo. Az argentin kisebb sérülése a múlté, Buenos Airesben már negyeddöntős volt, első fordulóban a német Hanfmann ellen nyert. Carballes Baena sosem tudott szintet lépni, megrekedt a 70. és a 100. hely között, az elmúlt 2-3 évben 500-as tornákon általában már az első körben búcsúzott. Idén ugyan Buenos Airesben Ramos-Vinolas ellen nyerni tudott az első körben, de ott a spanyol fáradt volt. Ha Cerundolo továbbra is egészséges, akkor érvényesítheti a papírformát, két szettben nyerhet spanyol riválisa ellen.