Lewis Hamilton indulhat a pole pozícióból az Ausztrál Nagydíjon, mögötte pedig Sebastian Vettel rajtol a második helyről. A Ferrarik feljöttek, legalábbis az egy körös tempóban mindenképp, ami már a teszt időszakban is látszott. Reméljük izgalmas verseny lesz vasárnap reggel, az óraátállítás után, 7 órakor.

Csökkent az előny

A szabadedzést a Mercedes kezdte jobban, a leggyorsabb időeredményeket ők autózták, aztán szombat reggel, a harmadik tréningen már Sebastian Vettel volt a leggyorsabb. A német pályacsúcsot ment, ami jó előjelnek tűnt az időmérőre, amit végül Hamilton nyert meg. A Mercedes előnye továbbra is megmaradt, de jó néhány tizedet csökkent tavalyhoz képest. Erről beszélt Vettel is, miután megszerezte a második rajtkockát. "Megmutattuk, hogy van bennünk potenciál. Nagyon szerettem volna megszerezni a pole-t, de szerintem ma nem volt elérhető számunkra. Egy évvel ezelőtt 8 tizedmásodperc volt a hátrányunk, most viszont nyomást tudtunk gyakorolni. Az autó jól működik, szerintem lesz keresnivalónk a holnapi versenyen" - mondta a Ferrari pilótája.

Sebastian-Vettel-Ferrari-002

Sebastian Vettel (Ferrari). Fotó: ZRyzner/Shutterstock.com

Hamilton a favorit

Ez a javulás, egyelőre az egy körös teljesítményre vonatkozik, a verseny nyilván más tészta. Erre Max Verstappen is felhívta figyelmet, aki a Sky Sports szakértőjének, Damon Hillnek válaszolt arra a kérdésére, hogy az új szabályokkal jó irányba indult-e el a Forma-1. "Ami a vezetést illeti, egyértelműen, sokkal gyorsabbak és élvezetesebbek az autók. A versenyzéssel kapcsolatban más a helyzet. Unalmasabbak lesznek a futamok, aki holnap elsőként fordul el az első kanyarban, az lesz a győztes”. A futam után ezen a téren is okosabbak leszünk, de előzetesen Hamiltonnak adják az első győzelmet, amire 1.33-ért fogadhatunk. Profit szempontjából jobban hangzik Vettel 4.33-as szorzója. Úgy tűnik kettejük között dőlhet el a futam, bár Bottas és Raikönnen sem ment rosszul. A Ferrarik és Mercedesek mögött a Red Bull következik, Max Verstappen lett az ötödik, míg csapattársa, Daniel Ricciardo megpördül autójával, és csak a 10. helyről indulhat.

Hazai környezetben szeretne ugyan dobogót, de nehéz lesz ezt összehoznia. A rajtpozíció sem kedvező, illetve a két rivális úgy tűnik elviheti az első négy helyet. "Ami pedig a Q3-as körömet illeti, végig bajlódtam egy kicsit, aztán a 14-es kanyar kifogott rajtam, vagy nem is tudom, hogyan fogalmazzak. Bekanyarodtam, de az autó hátulja elúszott, és sajnos már nem volt lehetőségem arra, hogy megfogjam" - mondta Ricciardo az időmérőn történt esettel kapcsolatban. Volt akinek viszont nagyon jól sikerült a kvalifikáció, Romain Grosjean ugyanis a 6. legjobb időt érte el. Tavaly pont a 6. helyet szerezte meg a francia pilóta Ausztráliában, úgy hogy akkor a 19. helyről rajtolt. Ha meg tudná ismételni azt a teljesítményt, és újra az első hatban végezne, az egész jól is fizetne (1.90).

Gödörben a McLaren

Fernando Alonsónak nem nagyon kell a győzelmem gondolkodni, az sem biztos, hogy végig tud majd menni a versenyen. "Nehéz feladat lesz, hogy befejezzük a versenyt. Ha esetleg sikerül is, ahhoz, hogy jó pozíciót érjünk el, szükségünk lesz az időjárás segítségére, és arra, hogy a többi autóval valami gond legyen" - mondta nem kicsit csalódottan a McLaren pilótája. Azt is kifejtette, hogy ennyire keményen még sohasem dolgozott Ausztráliában, amire nagy szükség volt, mert a tesztek alatt nem sikerült teljesen kiismerniük az autó működését. Az első kieső csapatra adott szorzókban élen jár a McLaren, egy remek 5.00-ös szorzóval, miközben Alonso kiesése 1.61-ért játszható.

Tippelj az Ausztrál Nagydíjra és fogadásbónuszt nyerhetsz! KATT!

Borítókép: Sebastian Vettel. Fotó: ZRyzner/Shutterstock.com