Marko Livaja - AEK Athén 001 Marko Livaja (Fotó: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com)

Bajnokok Ligája: Szerdai görög est

Foci tippek Bajnokok Ligája Celtic FC PAOK Thessaloniki

Az AEK Athén mellett a PAOK is pályára lép szerdán, így a görögök két csapatért is szoríthatnak a Bajnokok Ligájában. De vajon mire képesek a minőségibb kerettel dolgozó riválisokkal szemben? Az AEK a Celtic otthonába látogat, míg a PAOK a Szpartak Moszkvát fogadja. 

Celtic - AEK Athén

Ajánlott követni ezt a párharcot, mivel a Mol Vidi egy esetleges Malmö elleni sikerrel innen kapná az ellenfelét a selejtező zárófordulójában. Azt kell, hogy mondjuk, nem lennének teljesen esélytelenek, mivel az AEK Athénnál edzőváltás volt és nem éppen jó irányba. Marinos Ouzounidis érkezett, aki bejárta már az országot, sok görög csapatnál megfordult, legutóbb a nagy múltú Panathinaikosznál. Két évig dolgozott nálunk, aminek az lett az eredménye, hogy egy addig stabil dobogós csapatot teljesen tönkretett. A 2017-18-as szezonban 11. helyen végeztek szégyenszemre. Érthetetlen ezek után, hogyan kaphatott munkát Ouzounidis, aki még az európai kupaporondon sem mutatott semmit.

A csapatból két játékost érdemes kiemelni, az egyikük Marko Livaja, aki a középcsatár. Nem túl technikás, nem túl magas és még a helyzeteket is rosszul használja ki, de cserébe agresszív, amivel könnyen zavarba hozza a védőket. Petros Mantalos a másik, aki a csapatkapitány, de borzalmasan sérülékeny. Ő az irányító, a gárda agya és vezére. Ha ő pályán van, stabilabb az AEK, de kérdés, hogy milyen állapotban van, mint ahogyan az is, hogy Ouzounidis milyen taktikát eszel ki a Celtic ellen. 

Brendan Rodgersnek főhet a feje, mert ez egy nyerhető párharc lenne, viszont akadnak páran a maródiak listáján, így rögtön más a leányzó fekvése. A legnagyobb hiányzó a francia Moussa Dembélé, aki a támadósorban szokott helyet kapni és a tavalyi szezonban is fontos láncszeme volt az offenzív játéknak. A hátvédsorból Boyata ugyan már a csapattal edzett, de kérdéses a játéka, míg a középhátvéd Ajer eltiltott. Akiben tehát bízhat Rodgers, az Odsonne Edouard. Ő a PSG-től érkezett 20 éves támadó, kiváló testfelépítése van, fontos meccseken gólokat lő. Fizikálisa adottságait jól kamatoztatja a kapu előtt, igazi befejezőcsatár. Ő jelentheti a különbséget a két csapat között (gólja: 2.65), amivel eldöntheti az odavágót a Celtic (1.75). 

PAOK - Szpartak Moszkva

A PAOK ügyesen használta ki a Basel válságát és minden megerőltetés nélkül ejtette ki őket az előző körben. Razvan Lucescu érkezése tehát kifizetődni látszik, jó csapat a PAOK, van elképzelésük arról, hogy mit akarnak játszani és ezt végre is hajtják a pályán. Most viszont emberére akadt a román tréner, ugyanis a Szpartak edzője Conte egykori tanítványa, Massimo Carrera. Meg is látszik a legnagyobb táborral rendelkező moszkvai klub játékán a munkája. A védekezést összerántotta, idei két bajnokin is mindössze öt kaput eltaláló lövést kaptak, kapujukba nem találtak be (volt egy helyi rangadójuk is a Lokomotív ellen). A görögök hiába brillíroztak a Basel ellen, azért annyira nem jó a támadójátékuk, hogy egy fegyelmezett védekezést fel tudjanak törni. Nem rossz ötlet egy vendég dupla esély, de még jobban sülhet el egy 2,5 gól alatti fogadás (1.62).

  • Bajnokok Ligája 2018/19 tippek

    PAOK - Szpartak Moszkva: 2,5 gól alatt
  • Celtic - AEK Athén: Odsonne Edouard gólt szerez

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Marko Livaja (Fotó: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com)



Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

 

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

  • Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org
hirdetés

Beszélgetés: UEFA BL-selejtezők 2018/19

RedMunchen2010 hozzászólt
2018 aug 30. 18:04
A RedBullnak nem sikersztori ez a salzburgi időszak. Szerencsétleneknek megint nem jött össze a csoportkör, pedig most tényleg extrém közel voltak.
TiB hozzászólt
2018 aug 30. 01:52
Idézetet írta: brand_boy Dátum augusztus 29, 2018, 08:46:36
Valljuk be, hogy jóval több a politika a magyar labdarúgásban, mint kéne, és az egész nagyon ócska propaganda.

A magyar foci mikor volt politikamentes? A Budapest Honvéd adta az Aranycsapat gerincét, amit a Honvédelmi Minisztérium finanszírozott. De azt mondom kapcsolódjunk a témához. A Székesfehérvári Vadásztölténygyár futballcsapat története egy állami cégnek köszönhetően indult, ami a globális öldöklés után szórakoztató elektronikát kezdett el gyártani Villamossági Televízió és Rádiókészülékek Gyára néven. Egy szép nap a propaganda osztály vezetője kitalálta a Videoton nevet, mert a gyár akkori neve túl hosszú volt. A gyár által pénzelt focicsapat elnöke jött az ötlettel, hogy nagyon jó reklám lenne, ha ez lenne a labdarúgóklub neve is. Az ötletért cserébe állami pénzt kért a focicsapatnak. Idézem: "A sportklub neve a jövőben Videoton lesz. Minden héten, több százezer totó-szelvényen szerepelni fog a Videoton neve. Minden újság kötelezően írni fog a sportklubról, legyen szó akár kosárlabdáról, akár labdarúgásról. Ott is mindenhol a Videoton neve fog szerepelni. Ráadásul nem csak hazánkban, hanem Európában mindenhol szerepelni fog a Videoton neve a totó-szelvényeken" - mondta Bencsik István akkori klubelnök. Szóval már a klub neve is propaganda és politika alapján született, pont mint a MOL Vidi név.

Az előző néhány hozzászólásban felhozott 1985-ös Videoton menetelés nem Vidi-mezek és bögrék eladásából volt finanszírozva, hanem állami pénzből. Nézzünk egy másik nagy magyar futballsikert, amit menetelésnek hívunk. Fradi, 1995, Bajnokok Ligája. A klub elnöke ekkor nem egy volt Fradi-játékos, vagy sportmenedzser, hanem Dr. Szerdahelyi Péter, aki a Földművelésügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára. A vezetést ugyanezen minisztérium helyettes államtitkárától vette át, és mit ad Isten, távozása után a minisztérium szakállamtitkára vette át a helyét. Már a Fidesz meg Orbán Viktor előtt is bőven állami szórakozás volt a magyar labdarúgás. Szóval felmerül bennem a kérdés, hogy a régi futballsikerek miért lehetnek szépek, ha állami lovéból jöttek össze?
TiB hozzászólt
2018 aug 30. 00:31
Az előző idényben francia edző irányításával a BL-döntőben a spanyol Real Madrid három gólt szerzett, ebből kettőt egy walesi rúgott, egyet meg egy francia. Legnagyobb sztárjuk egy portugál volt, a kaput meg egy costa ricai védte. Az angol ellenfél soraiban volt skót, brazil, egyiptomi, holland és szenegáli focista is, német tréner irányításával. 15 nemzet képviseltette magát a döntős csapatokban.

Ez a spanyol foci sikere volt? Vagy az angolé? Vagy inkább a walesié? A 9 éves Javiernek meg a 8 éves Johnnak vajon spanyol, vagy angol példaképe lett a meccs után? Vagy inkább portugál? Profitált ebből az egészből a spanyol válogatott? A 72 éves spanyol bácsika vajon örült mikor egy francia játékos szerzett gólt a csapatának? Nem tudom, hogy volt-e értelme ezt erőltetni ilyen kétséges kérdések árán kedves Liverpool, meg kedves Real Madrid.

Még több Foci