Kezd körvonalazódni a helyzet az idei kosárlabda EB-n. A franciák helyreállították a renoméjukat, míg a szlovénok magabiztosan haladnak a továbbjutás felé. A hazai pályán szereplő Izraelre nagyon nehéz mérkőzés vár, ahogyan a litvánok sem mehetnek biztosra az olaszok ellen.

Erős kezdés után gyors visszaesés?

Ugyan a mondás fordítva használják, de a görögökre az alábbi megállapítás illik jelen helyzetben. Izland ellen ment a játék, amíg a festékben agresszívabb nem lett az északi csapat. Ennek ellenére simán nyertek, de a franciák elleni első három negyed pocsék volt. Nulla kémia a játékosok között, védekezés is gyenge. Aztán a negyedik negyedben megtalálták végre a gyűrűt, ültek a hármasok, de ez a játék borzalmasan hullámzó. Így jó eséllyel szenvedés lesz a szlovénok ellen is. Goran Dragicék jól kezdtek a lengyelek ellen, a Miami Heat irányítója dominálta a meccset. A finnek ellen azért már volt baj, Koponenék lelkesen és jól játszottak, de végül nyert Szlovénia. Ami a szomszédunk nagy előnye, hogy a Dragic kiváló formában, míg Doncic jól bontja meg a védelmeket, lát a pályán és okos passzokat ad. Randolph is kezd formába lendülni, ami jól jöhet, mert a görögök palánk alatti védekezése olykor eléggé botrányos. Ha nem jönnek a triplák, akkor a hellének bajban vannak, ez látható volt a franciák ellen is.

Dragic-Goran-SLO-001

Goran Dragic (jobbra). Fotó: Natursports/Shutterstock.com

Emiatt én látok fantáziát a szlovénok győzelmében. Sokkal stabilabbak, ez a görög csapat pedig közel sem olyan acélos, mint ahogyan azt gondolnánk. Ennek ellenére egy 4-5 pontos hendit biztosabbnak érzek Dragicékra. A csoport másik két mérkőzése favorit győzelmet hozhat. A lengyelek egyelőre gyengék, a finnek pedig a hazai pálya és a Koponen-Markkanen duó révén lehozzák ezt a találkozót. A franciák pedig kiütik az eddig csak percekre feltámadó Izlandot.

A kötelező a legnehezebb

Mindhárom favoritra (Ukrajna, Litvánia és Németország) elvileg kötelező győzelem vár, de ezek közel sem olyan egyszerűek. Talán a legkönnyebb helyzetben a grúzok vannak, hiszen Pachuliáék nem kezdtek rosszul. Verték a litvánokat, ugyanakkor hasonlóan hullámzó meccsen kikaptak a németektől. Ettől függetlenül illik legyőzni a csoport leggyengébb láncszemét, az ukránokat. Németországra a házigazda Izrael vár. Voltak jobb periódusaik, de összességében sem a litvánok, sem az olaszok ellen nem voltak reális esélyeik a győzelemre. Pedig a Mekel-Casspi-Howell trió nem is rossz, de ennél jóval több kéne. A németek viszont ahogyan várható, nagyon Schröder centrikusak, ami egyelőre jól is működik, mert az irányító jól bontja meg a védelmeket, de ha végre beindul az izraeli hátvédsor, akkor bajban lehetnek. Nálam ez a mérkőzés a nobet kategória.

Ellentétben az olasz - litvánnal. Ez egy nagyon érdekes mérkőzés lehet, ugyanis mindkét gárdának más az erőssége. Míg a litvánok a palánk alatt erősék, addig az olaszok főleg a kinti dobásaik révén érvényesülnek. A Belinelli-Datome duó szétdobja az ellenfeleket védelmét, viszont, ha nem jönnek a trojkák, akkor bajban lehetnek a litvánok ellen. Ugyanis Valanciunas és társai szétszedik őket a palánk alatt. Ez a fő erősségük, ez látszott az Izrael elleni mérkőzésen is. Amikor egyben volt az a szekció, akkor rendben volt a játékuk is. A mérkőzés kulcsa viszont nem ez, hanem Maciulis lehet. Ha ő képes lesz megfogni, vagy legalább lassítani az olaszok periméterét, akkor Belinelliék bajban lesznek. Én szorosabb mérkőzés várok, talán emiatt is lehet jó ötlet egy talján hendi. Két éve az EB-n hosszabbítás után ejtette ki az olaszokat a litván csapat a negyeddöntőben (sőt négy éve is a litvánok jelentették számukra a végállomást), most ideje visszavágni.

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!