F1  Ausztria Grand Prix

F1 Verseny előzetes: Osztrák Nagydíj

Karola 2022 júl 6. 12:54 Szólj hozzá!

Forma1 Max Verstappen Osztrák Nagydíj Charles Leclerc

A Forma-1-es roadshow Silverstone-ból, azaz Lewis Hamilton, George Russell és Lando Norris otthonából Ausztriába, a Red Bull hazájába utazik. Az F1 alatt hétről-hétre lenyűgöző versenyeknek lehetünk tanúi és ebben a szezonban eddig néhány abszolút klasszikus csatában is gyönyörködhettünk! Ez a sportág lehet soha nem volt még ilyen jó, és Silverstone után egy percig sem lehet pihenni. Ki nyerhet Ausztriában ezen a hétvégén?

Mit tanultunk a Brit Nagydíjból?

A Brit Nagydíj elképesztő volt! Volt itt minden: a verseny elején történt balesettől kezdve, ami piros zászlót eredményezett, a meglepő győztesig, valamint egy újabb Ferrari-stratégiai kavarodáson át, Hamilton újabb dobogójáig.

Silverstone előtt ami Sainzot illeti, azon morfondíroztunk, hogy habár legutóbb nem tudta megelőzni Verstappent, de újra megkapja az esélyt, és a lehető legtöbbet fogja kihozni belőle.

Mint kiderült, a következő esélye már csak egy futamnyira volt. Egy késői biztonsági autó miatt a mezőny összezsúfolódott, és néhány versenyző megállhatott új, lágy (gyorsabb) gumikért, ami egy drámai 10 körös futamot eredményezett, ahol hat autó küzdött a dobogós helyért.

Carlos Sainz a kedvezőbb versenystratégiával (csapattársához, Charles Leclerc-hez képest) nagy előnyre tett szert, míg mögötte a második helyért folytatott verseny az egyik legizgalmasabb volt, amit az F1 alatt valaha láthattunk: Sergio Perez, Lewis Hamilton és Leclerc mindannyian a pályán bukdácsoltak, hogy megpróbálják kicselezni egymást. Még Fernando Alonso és Lando Norris is megpróbált beszállni az akcióba, végül Perez lett a második Hamilton előtt.

A közönség el volt ragadtatva, hogy Hamilton felállhatott a dobogóra, és mindenki őszintén örült Sainznak, aki végre megszerezte a jól megérdemelt első győzelmet a 150. próbálkozásán.

A legfontosabb, amit Silverstone-ból megtanulhattunk, hogy a Halo egy tudományos és mérnöki sikertörténet. Enélkül valószínűleg két haláleset is történt volna ezen a pályán. Ehelyett senki nem sérült meg komolyan, és Zhou Guanyu, az Alfa Romeo kínai pilótája valahogy megúszta a horrorisztikus ütközést, amikor az autója fejjel lefelé fordult és a korlátok felé száguldott, majd átpördült és beékelődött a gumikorlát és a kerítés közé.

Verstappen nyerhet a Red Bull Ringen?

Sainznak még arra sincs ideje, hogy rendesen megünnepelje élete első F1-es futamgyőzelmét, mert máris az osztrák versenyhétvége felé haladunk. Max Verstappen egy újabb győzelemre hajt, hogy jóvá tegye a múlt hétvégét. Silverstone-ban minden nap ő tűnt a legerősebbnek, de a szerencse nem volt mellette, mivel meghibásodott az autója, ami miatt csak a hetedik helyen tudott célba érni.

A különbség Verstappen és csapattársa, Perez között mostanra 34 pontra csökkent (korábban 46 volt), Leclerc és ő már 43 pontra vannak egymástól, de Verstappen általában lenyűgöző formát hoz a csapata hazai pályáján, négy győzelemmel a neve mellett, így ha bárki más nyer ezen a hétvégén, az meglepő lenne.

A Red Bull Ring elemzése

A gyönyörű hegyi pálya olyan, mintha a Muzsika hangja filmből származna: dombos vidék, zöld fű és a gyönyörű Red Bull Ring. A pálya hullámos jellege mindig izgalmas versenyeket eredményez és a 71 körös pályán a versenyzők számára az akció könyörtelen.

A Ferrari Michael Schumacher 2003-as győzelme óta nem nyert a Red Bull Ringen, azonban ezen a hétvégén megpróbálják megfordítani ezt a rossz sorozatot, és Leclerc aki ismét a stratégiai döntések miatt dühöng, mindent megtesz majd a siker érdekében. Pontokat kell visszavennie Verstappentől, ha tartani szeretné esélyeit a bajnoki címre ebben a szezonban.

A Mercedes is esélyes a győzelemre?

Hamilton mindössze kétszer nyert a Red Bull Ringen azóta, hogy a pálya 2014-ben visszakerült a versenynaptárba (2016-ban és 2020-ban) és háromszor szerezte meg itt a pole pozíciót (az Osztrák Nagydíjon és a Stájer Nagydíjon). Bár a Mercedes fejlesztései egyértelműen egy lépéssel közelebb hozták a csapatot a két élmenő istállóhoz, hogy a pálya annyira megfelel-e majd nekik, mint Silverstone, az egy másik kérdés és a válasz valószínűleg inkább a nem felé hajlik, mint az igen felé.

A Mercedes a pályán rendezett legutóbbi 10 futam 60%-át nyerte meg, a Red Bull pedig a 40%-át, de tudjuk, hogy a Mercedes dominanciája mostanra véget ért és idén minden egyes pontért meg kell küzdeniük. Egy győzelem számukra ezen a hétvégén nem lenne valószínű.

Ki indulhat a pole-ból?

A pole pozíció itt nem olyan fontos, mint ahogyan azt egy rövid pályán gondolnánk, mivel van néhány egyértelmű előzési lehetőség. Ennek ellenére a pályán rendezett legutóbbi 10 nagydíjon a pole pozícióból indulók 60%-a nyerte meg a versenyt, beleértve az utolsó négy futamot is.

Verstappen a pole-t és a futamgyőzelmet is megszerezte az utolsó két versenyen ezen a pályán (mindkettő 2021-ben történt, a Stájer Nagydíjon és az Osztrák Nagydíjon), és nem valószínű, hogy Verstappen vagy Leclerc helyett valaki más lenne a pole-ban ezen a hétvégén.

Mindkettőjüknek gyengébb hétvégéje volt legutóbb, így a kettejük közötti csata intenzív lesz. Szinte lehetetlen eldönteni, hogy melyikük indulhat a pole pozícióból, de pusztán a statisztikák alapján ismét Leclerc a biztosabb, mivel az idei szezonban eddig az összes pole pozíció 60%-át ő szerezte.

Lando Norris és a pódiumos hely

Lando Norris jól megy a Red Bull Ringen. Még nem nyert itt, de tavaly jól kvalifikált, versenyzett, és a McLarennel dobogóra állt. Norrisnak minden bizonnyal kijár egy kis szerencse és egy győzelem, talán ez a hétvége az ő hétvégéje, bár lehet, hogy ehhez rendkívüli eseményekre lenne szükség!

Duplázd meg nyereményed akár 100$ értékig

Stake regisztráció Részvételi feltételek

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• A Stake.com-on a legrangosabb európai focira fogadva megkétszerezheted nyereményed.

Stake útmutató
Stake regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: F1 - Pit Stop

SPF Infó hozzászólt
2024 ápr 20. 07:54
Kínai Nagydíj 2024 (vasárnap, április 21, 16:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten

A Ferrari pilótái az első 3 helyen végeznek 9.00

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón
SPF Előzetes hozzászólt
2024 ápr 18. 12:01
F1 verseny előzetes: 2024-es Kínai Nagydíj

A figyelem most Kínára és a Sanghai Nemzetközi Körpályára irányul, ahol 2019 óta először rendeznek Kínai Nagydíjat.