A Messi-láz továbbra is tart Miamiban, miután a csapat a Leagues Cup keretein belül, továbbjutott a Dallas otthonában. A negyeddöntőben a Charlotte lesz az ellenfél, Messiék pedig újból hazai pályán játszhatnak.

2023 aug 12. 02:30 Közvetítés: Unibet
Tipp: Inter Miami 1,5 gól felett + Charlotte 1,5 gól alatt
Unibet
2.10

Messi felszabadult, mindenki boldog

A világbajnoki címet követően, teljesen megváltozott Lionel Messi karrierje. Addig úgy tekintettek rá, mint aki ott van a GOAT-téma legmagasabb szintjén, de azért Maradona és Pelé a valaha volt legjobb. A vb-győzelemmel viszont már vele kezdik a felsorolást, mint a legnagyobb. A megnyert vb-trófeával Messi karrierje is helyére került, mintha kicserélték volna, vezér lett, próbálja betölteni a Maradona után keletkezett űrt Argentínában.

Sorra hozza a jobbnál jobb döntéseket, egyik ilyen az MLS-be igazolás volt. Megállíthatatlan, eddig négy mérkőzésen hét gólt szerzett. Lehetséges, hogy Szaúd-Arábiában sokkal jobb lenne, de őszintén szólva: melyik nemzetnek van jobb piaca marketing szempontból? Szaúd-Arábia vagy az Egyesült Államok? A válasz egyértelmű, az Inter Miami és David Beckham pedig ki is aknázza maximálisan a Messiben rejlő potenciált.

Inter Miami Charlotte
Lionel Messi és Benjamin Cremaschi, az Inter Miami játékosai (Fotó: YES Market Media/Shutterstock.com)

Az Egyesült Államokban most csak az MLB tart a major sportok között, így a Messi-jelenséggel foglalkozik mindenki. Ehhez pedig a világbajnok játékos jó táptalajt ad, hiszen zseniális teljesítménnyel rukkol elő, mérkőzéseket dönt el egymaga, óriási szabadrúgásokból szerez gólt a mérkőzés hajrájában és a lesajnált, sokak által legrosszabb MLS csapatnak titulált Inter Miami már a negyeddöntőben van a Leagues Cup küzdelmeiben.

A társak mellette szárnyalnak, tökéletesen beleillik ez a sikersztori abba, ahol Messi karrierje tart. Sokan még vizionálnak egy nagy dobást, hogy majd 2026-ban ott lesz a világbajnokságon, mert nem vonult vissza a válogatottól. Ez utóbbinak azonban jó oka van: 2024-ben az Egyesült Államokban lesz a Copa América. Ez is egy kiváló marketing lehetőség mindkét fél számára (USA és Messi), világbajnokságot megelőzően rendeznek egy összamerikai nagytornát.

A Barcelona öregfiúk oktatnak

Ahogyan azt a Dallas - Inter Miami meccs kapcsán jósoltuk, csak idő kérdése lesz, amíg a legnagyobb fegyver, az Alba - Messi duó elkezdi az összjátékot és hozzák majd a gólokat. Erre az első meccsükig kellett várni, ugyanis jött a szokásos szélről Messi irányába lőtt labda, míg az argentin zseniális gólt szerzett a tizenhatosról a Dallas ellen, Alba passza pedig tökéletes volt. Nem volt jobb Messi csapata, sőt, védekezésben kifejezetten gyenge, ha nincsenek egyéni villanások, kiesnek.

Azonban, mivel a csapattársak lelkesek, Messiék klasszisa pedig még így 35-36 évesen is bőven elég a sikerekhez. A negyeddöntőben a Charlotte lesz az ellenfél, akik szintén meglepetésre jutottak el a negyeddöntőig. Már az, hogy a csoportjukból továbbjutottak önmagában megsüvegelendő volt, majd két jóval erősebb riválist ejtettek ki az egyenes kieséses szakaszban. Náluk is ott a lelkesedés, de a Charlotte nagy problémája a gólszerzés. Az MLS-ben is nagyon kevés helyzetet dolgoznak ki, így pedig nehéz dolguk lesz az Inter Miami ellen. Ha Messiék hozzák a mondhatni szokásos formát, akkor minimum 2-3 gól benne van a játékukban.