Aker-Stadion-Molde-002 Aker Stadion. Fotó: Wiggo Hovde/Wikipédia

Jöhetnek a gólok az Aker Stadionban

Foci tippek Eliteserien molde Stabæk

A Molde a vártnak megfelelően kezdte a 2020-as Eliteserien küzdelmeket, miután három meccs után a maximális kilenc ponttal rendelkezik. Vert két újoncot, illetve múlt héten legnagyobb riválisát, a Rosenborgot. Vasárnap a tavalyi év egyik meglepetés együttese, a Stabæk érkezik vendégségbe az Aker Stadionba.

2020 jún 28. 18:00 Közvetítés: Bet365
Tipp: Molde - Stabæk; 3.0 gól felett
2.00

Problémák akadnak a Moldénál is

Hiába a 100%-os teljesítmény és a meggyőző játék, bizony akadnak kisebb gubancok is a csapat összeállítása és rotálása terén. Az előző írásban már taglaltam, hogy elől a bőség zavara áll fenn, viszont hátul kezdenek elfogyni az emberek. Konkrétan négy bevethető védője maradt Moe mesternek, ami meglehetősen rizikós a heti kétmeccses ritmusban. Borítékolható a Haugen - Gregersen, Bjørnbak -  Pedersen sor, amelynek egyébként mindhárom gólját is köszönheti a Molde a Start ellen. A két szárnyvédő támadásban szélsőt is játszik, így nem meglepő, hogy felérnek a támadásokkal, illetve az sem, hogy pihentetésképpen szélsőket hozott be a helyükre Moe a második félidőben. Bár ezzel a védelem fellazult és a Start egyenlíteni is tudott, végül nem fázott rá a pad rövidségére a Molde. A keretben az említett négyesen kívül három további védő található: Haraldseid egész évre kiesett a felkészülés során, míg Kitolano és Roseth kisebb sérüléssel bajlódik, de sokatmondó, hogy a Start ellen az utazókeretbe sem kerültek be. Július 1-jén zárul az átigazolási időszak, meglepődnék, ha addig nem érkezne egy középső védő a csapathoz.

Edzőváltás! Pénteken elváltak Eirik Horneland és a Rosenborg útjai, miután egy nappal korábban 3-2-es vereséget szenvedtek a Bodø ellen hazai pályán. Horneland vezetésével tavaly sem szerepelt jól az együttes, míg idén a három meccs alatt szerzett egy pont volt az utolsó csepp volt a pohárba a vezetőségnél. A hétvégi Brann elleni összecsapáson ideiglenesen Trond Henriksen vezeti a gárdát.

Ezzel szemben a támadósor továbbra is maga a tökély. Rengeteg helyzetet dolgoztak ki eddig mindegyik meccsen, így nehezen elképzelhető, hogy ezúttal ne termelnének újabb találatot. Az öt csere lehetőséget adott itt a kulcsjátékosok pihentetésére (Ohi, Wolf Eikrem, Bryhildsen), így azt gondolom, hogy a Stabæk védelme nehéz 90 percre készülhet. Ha már a percekről beszélünk, eddig az érzékelhető, hogy a legjobb összeállításában 60 percet tud játszani a Molde, utána jönnek sorjában a cserék és a fáradtabb játékosok pihentetése. Ennek köszönhetően viharos kezdésre számíthatunk ezúttal is a hazai gárdától!

Aker Stadion. Fotó: Laurent Guyot/Wikipédia

Gólokat szeretnétek? Tőlünk megkaphatjátok!

Lesznek olyan együttesek a bajnokságban, akik meg fogják állítani a Molde gépezetét, azonban a Stabæk nem gondolnám, hogy ezen együttesek közé tartozik. Ők inkább arra próbálnak majd rámenni, hogy a meggyengült védelmet tegyék próbára, míg a támadókat gólok lövésére, kitámadásra kényszerítse. Az egyik legfiatalabb és legnagyobb potenciállal rendelkező csapatról van szó, akik a magas középső védők miatt a pontrúgásokkal is veszélyt tudnak teremteni az ellenfél kapujánál. Eddig csak a mjøndaleni bunker (0-0) tudta őket megállítani, míg a Start és a Sandefjord is két-két gólt kapott tőlük.  Ráadásul ez a párharc találatokban gazdag meccseket szokott hozni: utoljára 2015-ben (kilenc meccsel ezelőtt) fordult elő, hogy ne esett volna legalább három gól a meccsen. A vendégeknél kizárólag perememberek hiányoznak, így azt gondolom, hogy a sor folytatódni fog és egy hamisítatlan Molde - Stabæk összecsapást láthatunk vasárnap este.