A Barcelona, Betis és az Athletic Bilbao is hosszabbításba torkolló találkozót játszott a hétközben. Mennyi erejük maradt a hétvégi bajnokikra?

Végsőkig küzdöttek

A Copa del Rey negyeddöntői során, Betis - Bilbao és Granada - Barcelona találkozókat rendeztek, ahol a rendes játékidőben nem született döntés, így hosszabbításra került sor. A Barcelona óriási küzdelem során, végül 5 gólt szerzett és jutott tovább, míg a Bilbao büntetővel harcolta ki az elődöntőbe kerülést. Hétvégén a Betishez látogat a Barcelona, míg a Bilbao a Valenciát fogadja.

A négy csapat közül egyértelműen a Valencia járt a legjobban, nem kellett kupameccsel bajlódniuk, pihenhettek, készülhettek. A Bilbao ugyan jó formában van, de az már tavaly is észrevehető volt, hogy a csapat a kupameccsek után nincsen a legjobb állapotban: 1 győzelem, 3 döntetlen és 3 vereség. Ahogyan tavaly, úgy idén is menetelnek a kupában, míg a bajnokságban a kupameccseket követő találkozón felemás a mérleg: Barcelonát 2:1-re kaptak ki, míg a Getafét 5:1-re verték.

Nem lehet tudni, hogy a Bilbao épp melyik arcát veszi elő. Lesz egy fontos hiányzójuk, Raúl Garcia, aki ötödik sárga lapját kapta az elmúlt bajnokin. Nélküle lehetne kisebb gondok a támadójátékban, szintén problémát okozhat Iker Muniain és Asier Villalibre kiesése. Inaki Williams magára maradhat, míg a Valenciánál Mangala és Diakhaby hiánya jót is tehet a csapatnak.

Inaki Williams (Fotó: Edu del Fresno / Shutterstock.com)

A Betis számára fájdalmas lehet a kiesés, maradt a bajnokság és az 5. hely megszerzése. Minden pontra szükségük van, kissé hektikus a csapat, de ez olykor a téves bírói döntéseknek is betudható. A Betisszel az a legnagyobb gond, hogy a csapat vezérei a végletek emberei: Fekír egyik héten meccs embere, gólpasszokat osztogat, utána meg fegyelmezetlenségével tűnik ki.

Canales esetében talán most lehet jó formáról beszélni, de tipikusan az a személy, akinek a nagy meccseken nem megy annyira. A Barcelona ráadásul egy nagy fordítás után játszik, ami lökést adhat a csapatnak, de én semmi pénzért nem fogadnék rájuk ilyen szorzón. Idén bennük megint ott van, hogy bármire képesek: kikapni bárkitől, esetleg megtréfálni náluk jobb formában lévő klubokat. Sosem tudhatod, hogy milyen napjuk lesz, veszélyes két ilyen csapat meccse. Simán benne, hogy megint jó mérkőzést játszanak, lesz 5-6 gól, de ott lehet a fáradtság is a fejekben és egy unalmas 0-0 vagy 1-0 valamelyiküknek.