Jöttek a papírformák, így kialakult a római torna nyolcaddöntője. Több 50-50-es meccs is van, ezekből próbálunk majd válogatni. Nadal továbbjutása biztosnak tűnik, de mi lesz a Murrayt verő Fogninivel?

Fabio Fognini - Alexander Zverev

Ki lehet jelenteni, hogy Andy Murray egyre nagyobb bajban. Itt szerintem már nem csak a sérülésről beszélünk, hanem van a háttérben más indok is. Mióta világelső a brit, azóta nem igazán remekel. Próbálhatnánk szépíteni, de felesleges. Ráadásul az sem segít neki, hogy olyan játékosok ellen játszik, akik bármikor képesek magukat felszívni egy nagyobb rivális ellen és van is olyan teniszük hozzá, amivel megverik őket. Fognini pont ilyen. Ha kicsit összeszedetebben lenne fejben, már rég stabil top10-es játékos lenne, de ez nem fog megvalósulni. Néha elképesztően tud játszani, mint most a skót ellen. Azt is ki merem jelenteni, hogy 1-2 teniszezőt leszámítva, kedden bárkit megvert volna az olasz. A hazai közönség előtt szinte extázisban játszott. Leütötte a pályáról Murrayt, és a komolyabb helyzetekben is uralta a mérkőzést. Murray ideges is volt emiatt, nem tudott mit kezdeni az olasz alapvonali játékával, hol egy kiváló rövidítéssel fejezte be a pontot, hol egy hatalmas tenyeressel.

Fognini-Fabio-fekvo-tenisz-022

Fabio Fognini. Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com

Agresszív volt és kontrollálta a találkozót. Ugyan második szett 5-1-nél volt egy megingása Fognininek, de Murray végül csak egyszer tudta őt visszabreakelni. Most Zverev lesz az ellenfele, aki szintén instabil játékos, de ez a korából is adódik. Nagyon fiatal még a német, aki Troickit legyőzve jutott a tizenhatba. Tudjuk milyen kiváló játékra képes a német, főleg ha jönnek a nagy szervák is tőle. Akkor szinte legyőzhetetlen. Azonban Fognini fogadóként is jó, szerintem a hazai pálya és a Murray elleni siker óriási lökést adott neki. El tudok képzelni egy háromszettes olasz győzelmet, mert ha továbbra is ilyen mentalitással játszik, akkor bizony Zverev bajban lesz ellene. A fiatal német egy meccsen bármikor képes összeomlásra. Látható volt ez Madriban Cuevas ellen, ahol az első szettben parádésasn játszott, kiváló adogatások, majd a második szettben kapott egy 0-6-ot. Nem lesz tehát egyszerű dolga  a németnek, főleg akkor, ha a center pályán megint olyan hangulat lesz, mint a Murray elleni sikernél.

David Goffin - Marin Cilic

Goffinből nem sokat láttam eddig a római tornán, de az elgondolkoztató, hogy sem Verdasco ellen, sem Bellucci ellen nem tudta megoldani két szettből a továbbjutást. Mindkétszer gyengén kezdett. Ellenben Ciliccsel, aki Harrison ellen az első szettben, ha jól emlékszem már 4-2-nél öt vagy hat ásznál tartott. Kiválóan adogatott, nem is nagyon tudott vele mit kezdeni az amcsi. A horvátnál minden évben van 1-2 nagyobb torna, ahol jól játszik és minimum elődöntőig menetel. Szerintem itt most Rómában jöhet össze ez számára. Ha legyőzné Goffint, akkor jó eséllyel Wawrinka jönne, aki most azért közel sincsen csúcsformában, utána pedig Raonic negyedéből jöhetne valaki. Egyik sem tűnik megoldhatatlan mérkőzésnek. Adogatás rendben volt, fejben is koncentráltnak éreztem a horvátot, nem voltak komolyabb megingásai. Goffin kiválóan játszott Madridban Nadal ellen, de véleményem szerint ezen a meccsen főleg Cilic szerváján múlik majd a győztes kiléte. Ha az egyben van, akkor nagyon nehéz lesz megverni a horvátot. Értéket tudok még elképzelni, egy első szett horvát sikerben is, mert Goffin ezen a tornán nem volt nagy kezdő (2.00).

Dominic Thiem - Sam Querrey

Bírom Thiem játékát, hatalmas küzdő, és képes váratlan dolgokat húzni. Na ebből túl sokat nem láthattunk legutóbb Cuevas ellen. Volt pár parádés fonák, és hiába a 2-0-ás siker, ez bizony nagyon nyögvenyelős meccs volt. Ugyan az első szett végén uralta a tie-breaket, de addig nagyon szenvedett. Rengeteg hiba volt a meccsen, viszont izgalomban nem volt hiány. Sok ki nem kényszerített hiba mindkét oldalon, inkább egymás rossz játékából éltek. Fejben Thiem volt az erősebb, ő nyerte a fontosabb pontokat, és ez hozta a győzelmet számára, de ennél több kell Querrey ellen. Az amcsi Pouille elleni a meglepő győzelemmel kezdett, majd Struff ellen is kettőben nyert. Voltak apróbb megingások, de összességében megint rendben van. Acapulcóban találkoztak már, akkor Querrey jól játszott az egész tornán, verte Thiemet is két szettben, most elvileg itt lenne a visszavágás ideje. Ha rendben lesz Querrey adogatása és nem bonyolódik nagyon hosszú labdamenetekbe a saját szerváinál, akkor kihasználva Thiem megingásait, tie-breakben nyerhet egy szettet.