Papíron még versenyben van a bajnoki címért a Borussia Dortmund, de csak a bajorok botlásában bízhatnak a szezon második felében. Ehhez viszont nyerniük kell a meccseiket, szombaton délután a Hoffenheim otthonába látogatnak.

Ajándék?

Van abban valami brutális, hogy Erling Braut Haaland egymaga 13 meccsen 15 gólt szerzett, ami a csapat találatainak majd harmada (31%). Akadtak rosszabb meccsei is, három ilyen találkozón nem tudott érdemben a Dortmund játékához hozzátenni. Azonban ezeket leszámítva, rendre gólokat szerez (általában kettőt...), Hoffenheim elleni eddigi mérlege 4 mérkőzés, 2 gól + 1 gólpassz, 2 győzelem, 1 döntetlen és 1 vereség.

A Dortmund idegenben is overes csapatnak számít, de itt jóval nagyobb az átmenet a teljesítményükben, mint hazai pályán. Az egyik véglet, mikor jönnek a gólok, működik a támadójáték és nyernek egy 4-5 gólos találkozón, míg a másik, hogy hiába a helyzetek, semmi sem jön össze. Ezért van 4 győzelmük mellett 4 vereségük. A harmadik legtöbb kidolgozott helyzettel és kaput eltaláló lövéssel rendelkeznek idegenben, de védekezési oldalon kevés a szabályos és hatékony szereplés.

Érdekesség, hogy a Hoffenheim hazai pályán küzd hasonlókkal. Általában a 2-3 gól az adott náluk, összességében azért nyeregetik a meccseiket, de előfordul náluk is, mikor beleszaladnak a késbe. Itt jön a kérdés, hogy melyik opció éri meg a legjobban?

• Dortmund győzelem 2.10-ért
  • Hoffenheim győzelem 3.00-ért
  • A 2,5 (1.40) vagy a 3,5 over (2.00)
  • Esetleg egy kombinált opció: X2 + 2,5 over (2.02)

Az biztos, hogy szimplán a 3,5 gól feletti opció felejtős duplázós szorzón. Ebben akkora érték nincsen. Kombinálni már jobban megéri, de azt sem árt eldönteni, melyik csapat szerezhet pontot (esetleg mindkettő?). A Hoffenheim két vereségből érkezik, de a Dortmund helyzete sem jobb, kiestek ők is a kupából, viszont egy nappal többet pihenhettek. Lehetséges, hogy a legjobb kombináció a vendég pontszerzés és a sok gólos találkozó.