A Premier League edzők élete nem csak játék és mese. A managerek óriási nyomás alatt dolgoznak minden klubnál, ahol a tulajdonosok türelme elég hamar el tud fogyni. Ez történt a Crystal Palace-nál is, ahol sosem áll meg az edzőkeringő.

Miért tart a Palace ott, ahol?

Ha jobban meg akarjuk érteni, mi is zajlik a londoniaknál, akkor érdemes kicsit visszatekinteni a múltba. Egy időben ők ugye hintáztak a Championship és a PL között és általában közelebb zártak a kiesőhelyekhez, mint a top10-hez. Az előző szezonnak Alan Pardew-val vágtak neki, aki nagyot álmodott, és lényegében egy mini tiki-takát ígért a szurkolóknak. Szép, rövidpasszos, kombinatív játék, labdatartás – ez volt az elmélet, a gyakorlatban viszont annyi gólt nyeltek be, ami már gombócból is sok lett volna. Decemberben jött aztán a jó öreg Sam Allardyce, aki szokásához híven egy újabb klubot mentett meg a kiesés széléről. Ő viszont szezon végén nyugdíjba vonult, így új edzőt kellett keresniük, a vezetőség pedig húzott egy merészet és kinevezték Frank de Boert. A holland edző annyiban hasonlított Alan Pardew-ra, hogy valami egészen újat ígért, lényegében az Ajaxnál alkalmazott taktikáját akarta átmenteni Londonba. Kicsit olyan volt, amit művelt, mintha az embernek lenne egy baltája, de azt favágás helyett inkább festésre akarná használni. Nyilván lehet utóbbira is, csak sokkal kevésbé hatékony. Amit ő játszatni akart a Palace-nál, ahhoz nem voltak meg a megfelelő játékosok, nyáron pedig szinte semmi erősítést nem kapott a vezetőségtől, így csoda lett volna, ha kihúzza karácsonyig.

Frank-De-Boer-Ajax-004

Frank De Boer. Fotó: mr3002/Shutterstock.com

Hogyan tovább?

Hétfőn aztán meg is köszönték a munkáját, és a helyére Roy Hogdsont nevezték ki. Ő ilyen klasszikus brit manager, rengeteg PL-tapasztalattal kisebb-nagyobb kluboknál, igazából nehéz lenne belekötni. Nem a világ legizgalmasabb fociját szokta a pályára tenni, de biztos vagyok benne, hogy összerakja ezt a csapatot rendesen, és szép kényelmesen bent marad velük. Kritikusai általában az angol válogatottnál töltött időszakát szokták felhozni ellene, ami ugye egy Izland elleni kínos Eb-búcsúban csúcsosodott ki. De legyünk őszinték, az utóbbi 10 évben szinte az összes edző megégette magát, aki az angolokat irányította, így ez nem sokat jelent.

Pont az edzőváltás okán nem is érdemes sokat beszélni az eddigi eredményeikről, szóval csak egy mondatban: négy mérkőzés után lőtt gól és pont nélkül állnak az utolsó helyen. Amit viszont érdemes megnézni, az a keretben rejlő potenciál. Hennessey a kapuban nem túl megnyugtató, előtte viszont egy elég korrekt védősor dolgozik, szóval egy kis fejmosás után rendben lesznek ők hátul. A csapat motorja Cabaye, a jobb szélen Townsend egész ügyes dolgokat is tud művelni, Benteke személyében pedig egy minőségi befejező csatáruk is van, akire ráadásul még hosszú labdákat is lehet ívelni. Nem világverő alakulat, de nem is Championship szint, szóval szép lasan el fogják kezdeni szállítani az eredményeket.

Verhető ellenfél kezdésnek

Szezon előtt azt gondoltam, hogy a Southampton akár még az Európa Ligás helyeket is becélozhatja, de aztán másképp alakultak a dolgok. A tavalyi csapat magja egyben maradt, ezúttal ugyanis nem rabolta le őket a Liverpool. Van Dijk viszont sok edzést kihagyott, így az ő szereplése még kérdéses, nélküle pedig valamivel sebezhetőbb a védelmük. A középpálya tengelyében nincs különösebb gond, átszaladni senki sem fog rajtuk, de az akcióikat többségében a széleken vezetik. A támadó harmadban gyakorlatilag már a létező összes játékosát kipróbálta Pellegrino, de még nem derült ki, hogy kiket és milyen játékrendszerben kellene a pályára küldeni a Szenteknek ahhoz, hogy eredményesebbek legyenek. Illetve az utóbbi évek legalapvetőbb gondja a Southamptonnál az, hogy a csatáraik nem 20+ gólos spílerek, a középpályáról pedig alig-alig érkezik találat.

Manolo Gabbiadini Southhampton 001

Manolo Gabbiadini. Fotó: Wikipédia

Rossz formában a Southampton

A 'Soton egy vérszegény gólnélküli döntetlennel nyitotta a szezont otthon a Swansea-t fogadva, rá egy hétre pedig csak vért izzadva tudták legyűrni az emberhátrányban játszó West Hamet egy hosszabbításban befújt büntetővel. Érezhető volt tehát, hogy valami nem stimmel, így nem is volt csoda, hogy a Ligakupa búcsút követően a Huddersfield vendégeként gól nélkül maradtak, a Watfordot fogadva pedig tükörsimán kaptak ki 0-2-re. Gödörben vannak tehát, és úgy gondolom, hogy nem egy Hogdson által helyrerakott Palace ellen fognak javítani Londonban.

Tippelj a topligák mérkőzéseire és 10 eurót nyerhetsz! Játék ITT!

Játékerőben nincs nagy különbség a két gárda között, a momentum azonban egyértelműen a Crystal Palace mellett szól. Egy edzőváltás után a játékosok mindig nagyon oda akarják tenni magukat, hiszen azok is bejátszhatják magukat a kezdőbe, akik eddig csak a padot koptatták. A fogadóirodák igazán nagylelkűen lőtték be a hazaiak oddsát, így még a DNB hazai tippel is a pénzünk dupláját tehetjük zsebre!

  • Anglia, Premier League tipp

    C. Palace - Southampton: DNB hazai

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés