Októberben Roland Garros? Az év harmadik Grand Slam tornája? Mi folyik ott Párizsban? Oda figyeljetek már emberek!

A tények magukért beszélnek

Párizs, erős szél, eső... és a Wilson labdák még mindig tartanak. Bizony, tavaly év végén váltott a Roland Garros, nem a Babolat nedvességet megtartó labdáival vágnak neki az idei Grand Slamnek, hanem egy hosszabb labdamenetekre ideális, kevésbé pattogós, inkább a Djokovic típusú játékosoknak kedvező labdákkal játszanak majd. Erről beszélt Dominic Thiem is, aki elmondta; nem biztos, hogy ezek neki annyira fekszenek, imádta a Babolat, megbabolázta (bocs...).

Ha ehhez még hozzácsapjuk, hogy élete első Grand Slam győzelme után két hét pihenőt tartott az osztrák játékos, amihez jött még az akklimatizáció is - míg a többiek már elkezdtek salakon játszani -, akkor elgondolkozunk: biztos megéri fogadni a sima győzelmére az első körben? Marin Cilic lesz az ellenfele, akivel az US Open harmadik fordulójában is találkozott. Akkor önmagához képest Cilic egészen jó volt, nyert egy szettet, megszorongatta kicsit a későbbi győztest, aki mindössze három szettet engedélyezett a riválisoknak az egész tornán!

Lehetett volna számtalan másik meccsből választani, valószínűleg sokkal jobb szorzók is voltak, de azért Cilic kapcsán eléggé bátor dolog kijelenteni, hogy sima 3-0-ra fog kikapni Thiemtől, aki még egy hete valószínűleg élete első GS-ét ünnepelte. Rafael Nadal sem vitte túlzásba a felkészülést, de ő legalább lenyomott három salakos meccset, míg Thiem ebben a szezonban fontos tornán még nem lépett pályára ilyen borításon.

Egyelőre még nem tudni (szombat este), melyik pályán lesz a mérkőzés, de a Chatrier fedett, míg a többi pályán valószínűleg hideg lesz (15-17 fok), illetve eső. Utóbbi nem biztos, hogy komfortzónát jelentene, ilyen esetben megjósolhatatlan a végeredmény. Az új labdák szintén a horvátnak kedvezhetnek, ha egyben lesz az adogatása, egy szettet hozhat. Salakon verte Rómában Goffint, majd Casper Ruud ellen tie-breakben bukott.

Ez annak fényében jó teljesítmény, hogy Ruud nem játszott rosszul a későbbi tornagyőztes, Novak Djokovic ellen sem. Szeretem a magasabb szorzókat, ha a Cilic szettgyőzelme 1.50-1.60 körül lenne, simán átgörgetnék, így viszont laikusként nem tudom elengedni. Erről esett szó a podcastben is, ahogyan Gavrilo révén még sok más érdekességről is, hiszen az idei Roland Garros teljesen különbözik az eddigiektől.