Petra Kvitova 001 Petra Kvitova (Fotó: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com)

Roland Garros: Kvitova és az elvárások

Szabi 2018 máj 31. 11:06 Szólj hozzá!

Tenisz Petra Kvitova Anett Kontaveit Roland Garros

Petra Kvitovának bizonyítania kell a végső győzelemre esélyes státusát a jó salakszezont befutó Anett Kontaveit ellen. Nagyobb kihívás lehet ez mint talán sejtenénk.

Második csata az idén

Nemrég csapott össze a két játékos Madridban és azok után amit a spanyol tornán láthattunk, újra szoros meccsre várhatunk. Kvitova, várhatóan akkor nyert, de messze nem olyan könnyen mint azt talán egyesek várták volna. A tavaly Cincinnatiban is találkoztak és ott is döntő játszmára volt szüksége a cseh játékosnak, hogy továbbjusson. Kétségkívül, Petra az esélyesebb (1.40), de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a 24 éves észt játékos esélyeit (3.00). A cseh játékos nagyon meggyőző volt a salakszezonban, a stuttgarti torna óta még meccset sem vesztett, de a Garrost nem kezdte éppen ideálisan. Kevesen múlott, hogy  a paraguayi Veronica Cepede már első fordulóban búcsúztassa. A döntő játszma hosszabbítására volt szüksége Kvitovának, hogy tovább menjen. A második körben kissé normalizálódott a helyzet Lara Arruabarrena-Vecino ellen, akit 6-0, 6-4-re vert.

Anett Kontaveit (Fotó: Jimmie48 Photography / Shutterstock.com)

Az mondható, hogy Petrára jellemzőek a hullámvölgyeknek hirtelen és váratlan jelentkezése játékában, ezért nem volt képes pályafutása során huzamosabb ideig domináns lennie a női teniszben, pedig a játéka mindig megvolt hozzá, hogy akár évekig világelsőként trónoljon. A két Wimbledon győzelme messze nem tükrözi azt a tehetséget aminek a cseh játékos örvend. A Roland Garros nem tartozik a legsikeresebb tornái közé, hiszen a 2012-ben elért elődöntőjén kívül, mindig a torna első köreinek áldozatává vált. Ettől függetlenül, mindig az esélyesek soraiban lesz. Képes lesz Kontaveit, hogy egy újabb korai búcsúzást okozzon Petrának a francia fővárostól?

Petrának gyorsítania kell

Kontaveit két elődöntőt játszott salakon az idén, az elsőt Stuttgartban és a másodikat Rómában, és szereplései során nagyon hangzatos sikerekben volt része Kerber, Pavlyuchenkova, és Venus Williams ellen. a jó eredményeket a francia Grand Slamen a Madison Brengle és Alexandra Dulgheru elleni győzelmekkel folytatta és minden bizonnyal nem elégedne meg ennyivel. Kvitova lesz a támadóbb játékos, neki szükséges rövidebbre fogni a labdameneteket, elsősorban mert neki van indítványozóbb, támadóbb játéka, másodsorban pedig, nem mozog annyira jól a pályán. Anettnek nincs hatalmasan nagy szervája sem, rettenetesen erős ütésekkel sem bünteti gyakran ellenfeleit, de elegendően sértő játékának összképe ahhoz, hogy nyerő megoldásokat találjon. Jól mozog a pályán és indítványoz is ahogy csak tud. Petrának kerülnie kell alkalmat adnia ellenfelének, hogy kényelmesen keresgélje labdáival a pálya szögleteit, mert ebben az esetben nem a legfényesebb lábmunkája miatt hátrányos helyzetbe kerülhet. Kontaveit nagyon jól és gyorsan tudja a védelmet támadássá alakítani, ezért ellentámadásai nagyon hatékonyak. Petrának emiatt még jobban kigondolt támadó játékra lesz szüksége. Mivel mindkét egymás elleni mérkőzésükön döntő szettre volt szükség, talán el lehet azon gondolkozni, hogy ezúttal sem kerekedik felül valaki két játszmában.

Részletek a madridi meccsükből

Mások is támadnak a salakon

Különösen érdekes mérkőzés várható Madison Keys és Naomi Osaka között. Mindkét játékos támadó beállítottságú, ezért záporozni fognak a nyerő ütések. Salakon még soha nem találkozott a két játékos,így még nagyobb a meccset illető ismeretlen. A papírforma Keyst mutatja esélyesebbnek 1.84-s szorzóval, de a különbség az ellenfele szorzójától nagyon kicsi (1.97), tehát szoros meccsre várnak a bukik. Egyik játékos sem éppen érzi a legotthonosabban magát a salakon, egyikőjük sem a legjobban mozgó játékos, ezért nagy a valószínűsége annak, hogy az fog továbbjutni, akinek nagyobb lesz a támadóereje.