A karácsony előtti olasz fordulóban a Milan szépen zárná az ünnepek előtti időszakot, forma adott hozzá, ellenfél is, így nagy probléma elvileg nem lehet.

2023 dec 22. 20:45 Közvetítés: Unibet
Tipp: Salernitana 1,5 gól alatt + Milan 1,5 gól felett
1.75

Milan: Magabiztos győzelem

A Newcastle otthonában elért fordítás és a kiharcolt harmadik hely a csoportban (EL-indulás), jót tett a Milannak, ugyanis a hétvégén a Monza ellen magabiztos győzelmet arattak. A Milan végig jobb volt, kontrollálták a találkozót, szép találatokat szereztek, pillanatig sem volt veszélyben a győzelem. Hiába taktikus Raffaele Palladino, ezzel most semmi sem ment, ez a siker pedig lökést adhat Stefano Pioli együttesének.

A Milan formája ugyanis ingadozó volt, sokszor került veszélybe Pioli állása, hiszen az is benne volt a pakliban, hogy tavasszal semmilyen nemzetközi kupában nem vehetnek részt, illetve a bajnoki dobogó is távolabb kerül, de végül mindkét fronton összekapták magukat. Az ugyanakkor negatívum, hogy megint megsérült két játékosuk, valami történhetett nyáron az alapozás során, mert idén feltűnően sok a sérült Milánóban. Noah Okafor alig tért vissza góllal és jó játékkal, megint megsérült, ahogyan Yunus Musah is.

Salernitana: Ideje felkészülni a másodosztályra

A héten írtunk a kiesőjelölt Salernitana csapatáról, akik nem meglepő módon sima 4-1-es vereséget szenvedtek az Atalanta otthonában. Beigazolódtak azok, amiket írtunk, hogy a liga leggyengébb csapata jelenleg a Salernitana, nem igazán veszélyesek az ellenfél kapujára, sokat szabálytalankodnak, nem látszik, mit is akarnak játszani. Ennek ellenére majdnem nyertek Bergamóban, mert a mérkőzés elején találtak egy gólt, távoli szabadrúgást íveltek fel, amit Pirola fejelt a kapuba, mindenki döbbenetére.

Mutatja, hogy mentálisan mennyire gyenge a Salernitana, hogy ugyan kihúzták az első félidőt 1-0-val, majd innen kaptak 4 gólt 45 perc leforgása alatt. A védekezésük atomjaira hullott, de ez nem csoda, hiszen Luis Muriel hatalmas gólt szerzett rögtön a második játékrész elején, majd következett Pasalic okos gurítása, ezzel pedig el is dőlt a három pont sorsa, szinte 5 perc leforgása alatt. A Salernitana védelme tragikus, nem meglepő, ha az ellenfelek kicsit megerőltetik magukat, bármikor képesek nekik 2-3 gólt rúgni.

Megéri a Milanra fogadni?

Önmagában az 1.40-es vendég szorzóban semmi érték nincsen, ezt be kell lássuk. A Milan favorit, de 1.40-ért azért idegenbeli sikerre nem szokás fogadni. A gólokkal variálunk, megdöbbentő lenne, ha a Milan kettőt kapna ettől a Salernitanától, viszont a vendégektől pedig minimum elvárunk két találatot. Ebből így már kellemes szorzót lehet összehozni, mondjuk érték lehet még a büntető lapok piacán is. A hazaiak egy durvább csapat (2. legtöbb büntető lap a Serie A-ban), akiktől nem lenne meglepetés, ha minimum 3 büntető lapot szednének össze (Salernitana 2,5 büntető lap felett: 1.75)