A magyar élvonalbeli bajnokság aktuális szezonjának júliusi nyitófordulójában óriási meglepetésre a Videoton együttese csupán 1:1-es döntetlent ért el a frissen feljutott Balmazújváros ellen Felcsúton! A két alakulat szombaton ezúttal Balmazújvárosban méri össze erejét, s kérdés, hogy vajon a listavezető fehérváriakat ezúttal is megfricskázza az alföldi kiscsapat, vagy ezúttal bekövetkezik a papírforma?

Rendezhették a sorokat

Két hét pihenő után tovább robog az NB1 szekere. Talán jót is tett a Balmazújvárosnak a kisebb kihagyás, ugyanis így rendet lehetett tenni a fejekben. Horváth Ferenc sereghajtó együttese már szeptember eleje óta képtelen pontot szerezni! Akkor Mezőkövesdről sikerült elcsenniük egyetlen egységet (2:2). Azóta állvahagyta hagyta őket a Debrecen (0:1), a Paks (1:0) és a Ferencváros gárdája is. Az FTC hagyjuk meg jelentősen megszenvedett a Hajdúságban, mivel a hazaiak Vajda Sándor és Sigér Dávid révén az első játékrészben elhúztak 2:0-ra, s talán ha nem az egyre inkább lendületbe kerülő Fradi az ellenfelük, akkor idei második sikerüket ünnepelhették volna! Thomas Doll fiai azonban megrázták magukat, s végül behúzták mindhárom pontot! Mindenesetre a vereség ellenére talán erre a teljesítményre lehet építenie a Balmaznak. Látható, hogy a magyar bajnokságokban bárki képes jó eredményt elérni, ha jó napot fog ki. Bizonyítja ezt a fentebbi bevezetőben említett 1:1-es döntetlen Felcsúton pont a Videoton ellen! Sőt, akkor a héten frissen magyar állampolgárságot kapó Andrics Nemanja révén még a Balmaz vezetett 0:1-re! Mivel a válogatottban senki sem szerepel a klubból, így viszonylag nyugodt körülmények között készülhetett a csapat a bajnokság folytatására. Minden bizonnyal Horváth a Fradi elleni 4-4-2-es felállást fogja favorizálni. Kérdés, vajon meg tudják-e ismételni a zöld-fehérekkel szemben nyújtott első félidős produkciót, s az Uzoma-Tamás-Rus-Póti védelmet sikerült-e stabilabbá pofozni?

Kovács Ádám Tibor Balmazújváros 001

Nehéz mérkőzésre számíthat a Balmazújváros a listavezető Videoton ellen. (MTI Fotó: Czeglédi Zsolt)

Válogatott szünet után

A Videotonnak sem jött rosszkor a VB-selejtezős fázis, mivel az utóbbi fordulókban elkezdett botladozni Marko Nikolic együttese. Három körrel ezelőtt megégtek a Vasas otthonában (3:1), majd a Honvéddal ikszeltek le hazai pályán (1:1). A legutóbbi játéknapon pedig a Diósgyőr szorongatta meg Juhász Rolandékat (2:3). Mivel a fehérvári alakulat több játékost is ad rendszeresen a nemzeti 11-ekbe (utánpótlásra is gondolunk), így náluk a felkészülés ebből a szempontból kevésbé lehetett zavartalan. Jelen pillanatban a felnőtt válogatottak mérkőzései kapcsán  Fiola Attila, Pátkai Máté és Kovácsik Ádám volt érintett a mostani selejtezők alatt. Illetve Stopira a Zöld-foki szigetek színeiben lépett pályára! Annyi bizonyos, hogy a fehérváriak is tisztában vannak vele, hogy nem lesz sétagalopp elhozni mindhárom pontot a Hajdúságból. Hűen mutatja ezt a Fradi példája, illetve Asmir Suljic is hasonlóan látja a helyzetet nyilatkozata alapján. Annak ellenére, hogy ők utaznak idegenbe, továbbá a keretből többen sem tudtak pihenni a szünet alatt, van annyira mélyebb és minőségibb kerete a listavezetőnek, hogy ígyis favoritként lépjenek pályára.

Olvastad már a Liverpool - Manchester United meccséről szóló beharangozónkat? IDE kattintva most megteheted!

Fogadási piac kínálata

Nem meglepő tehát, hogy jelentős odds-különbség tapasztalható a fehérváriak javára. A listavezető esetleges sikerére a bet365 1.73-es szorzót kínál nekünk, s véleményünk szerint érdemes lehet megfontolni. Ez a Balmazújváros láthatóan nem NB1-es szintű csapat. Vannak fellángolásaik - lásd a Fradi elleni első félidőt -, viszont egyenletesen jó teljesítményt nem tudnak produkálni a meccsek alatt. Konstans jó periódust pedig egyáltalán nem, ha azt nézzük, hogy július óta egy győzelem, s három döntetlenre futotta tőlük. Videoton mellett szól továbbá, hogy óriási blama lenne a piros-kékektől, ha a bajnokság "pofozógépe" oda-vissza megfricskázná őket azzal, hogy pontokat rabol tőlük. Tavaly éppen az ilyen kiscsapatok elleni pontveszteségek okozták a vesztüket a bajnokságot tekintve! Ha most nem nyernek, s a Ferencváros mattolja idegenben a Puskást, Varga Rolandék pontszámban be is érik a Fejér megyeieket. Nem lehet tehát alibizni Marko Nikolic fiainak!

Ha egy picit mélyebben beleássuk magunkat a statisztikákba, láthatjuk, hogy a Balmaz ritkán tud hazai pályán egymást követő két meccsen gólt lőni. Kapott találat nélkül távozott már innen a Vasas (0:1), az Újpest (0:1), és a Debrecen is (0:1). Aki szereti az ilyen jellegű fogadásokat, azoknak lehet érdemes bejátszani a mindkét csapat gólt lő opcióban a NEM lehetőséget (1.90), továbbá ezen gondolatmeneten haladva a Videoton kapott gól nélkül hozza le a találkozót (2.50). Abban biztosak vagyunk, hogy a szezon nyitómeccsén nagy fricskát kapott a Videoton az 1:1-es hazai döntetlennel, s talán ebből tanulva már koncentráltabban fognak pályára lépni Scepovicék.

Végezetül a legerősebb megérzésünk szintén a gólok terén mutatkozik. A Videoton a legjobb idegenbeli teljesítménnyel rendelkező együttes jelen pillanatban (4-0-1). Mint írtuk, egyedül a Vasas tudta őket mattolni az otthonuktól távol. Eddigi öt vendégszereplésükön négy alkalommal tudtak eredményesek lenni a második félidőben, ami 80%-os mutató. Minden valószínűség szerint a védekező Balmazzal szemben nem biztos, hogy rögtön az első félidőben meglesz a vezető találat. Úgy véljük, hogy a kötelező győzelmek a legnehezebbek, s sokszor kínos gyötrelemmel születnek meg. Valószínűsíthetően ezen a meccsen is inkább a második félidőben várható majd az esetleges Videoton találat (1.50).